Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 17-05-2005
куць: Про “спрощенців” КОНКРЕТНО!
Вільний Форум "Майдану"

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1116334143.html

Як власник кількох різнонаправлених бізнесів (торгівля, послуги)
Як підприємець з 10-річним стажем
Як керівник, що працевлаштував 15 чоловік (їй бо, можна було би задіяти ще стільки ж, дайте лише нормальні перспективні правила гри і дешеві кредити)
Як далекий від думки, що податків платити не треба, патріот
Врешті решт як людина, що витратила купу зусиль і грошей на виборчу кампанію і безпосередньо Майдан,

хочу роздзвонити на весь світ страшну комерційну таємницю про свої бізнеси. Закликаю усіх зробити те ж саме. Гляди, комусь і розвидниться.

МАГАЗИН №1 (Успішний, бо є ще магазин №2, неуспішний)

ПП, фізична особа на єдиному податку.
Оборот – чесних 1,2 млн. за минулий рік. (зрозуміло, що ніякий дурень їх не показує, а інакше цей бізнес взагалі не матиме сенсу)
Найманих працівників – 5 плюс водій та прибиральниця, які не оформлені .
Вид діяльності – торгівля, скажімо, промисловими товарами
Місце діяльності – містечко, 20 тисяч населення, точка в більш-менш нормальному місці.

ОБОРОТ
різні групи товарів по різному обертаються і мають різну накрутку – від 6% до 20%.
Щоб не нудити з цифрами та розрахунками просто скажу, що
ЗА РІК З 1,2 МЛН ОБОРОТУ Я ОТРИМАВ 155 ТИСЯЧ ДОДАТКОВОЇ ВАРТОСТІ

ПОДАТКИ
У моєму місті єдиний податок складає 170 грн.

Кожен найманий працівник мені обходиться у 85грн (50%) плюс ПФ (це взагалі “вішалка”), плюс безробіття, працездатність (копійки але набігає), прибутковий (якщо люди самі їх платитимуть – прийдеться підвищувати зарплату і взагалі дуже незручно) може ще щось там, коротше всього зі слів бухгалтерки ще гривень в середньому 90 з працевлаштованого носа.

Тобто за рік мій єдиний податок ( + 5 оформлених працівників, нагадую, водій та прибиральниця-листя-сніг-загрібальниця не оформлені) склав 7140 грн. плюс ще 5400 - інші фактично податки. (Якщо дехто вважає, що то не податки, то мені від того як воно називається не легше)
ТОБТО ПОДАТКІВ З МАГАЗИНУ В ЯКОМУ ОФОРМЛЕНО 5 ПРАЦІВНИКІВ Я ЗАПЛАТИВ 12540 ГРН ЗА РІК.

ЗАРОБІТНА ПЛАТА
Директор магазину-експедитор-товарознавець і все-все-все – 800 грн.
Бухгалтер широкого профілю – 650 грн.
3 продавці – в середньому по 500 грн.
прибиральниця-бюро різноманітних послуг – 300 грн.
водій-і багато чого іншого по питанням куди пошлють – 500 грн.

Головне що усі зайняті по вуха і ніхто в жодному разі не гуляє.
ЗА РІК ЗАРОБІТНА ПЛАТА ЗАДІЯНИХ У МАГАЗИНІ №1 ЛЮДЕЙ КОШТУВАЛА МЕНІ 45 000 грн.

ВИТРАТИ НЕМИНУЧІ
- транспорт – 1800 грн/міс (щотижня поїздка в Київ – 350 грн., плюс по місцю ще гривень 200 в місяць накатується, плюс заміна резини-масла, ремонт-амортизація - 200 грн/міс. Згоден, що кияни на транспорт тратяться менше, але вони на іншому переплачують )
- транспортні послуги - 120 грн. ( 2 рази в місяць я їжджу за товаром ще й до Одеси, але не своїм “бусом”)
- теплопостачання 2100 грн. за 6 місяців, електрика – 140 грн/міс, сміття-вода-каналізація – 35 грн.,
- оренда магазину 100 м кв. - 850 грн/міс (650 по договору і 200 грн. - в волохату лапу директора установи).
- зв'язок 400 грн/міс (240 грн. – те що платить офіс Укртелекому, плюс 120 грн. за мобільні дзвінки по ділу, плюс інтернет – 40 грн.)
- господарсько-канцелярські і всякі поточні витрати - 100 грн. (хоч насправді це – ніщо, бо 45 грн. – одна заправка картриджу в лазернику або копірі і 20 грн. пачка паперу)
- пожежники – 350 грн. на рік
- банківське обслуговування – 80 грн/міс
- зняття готівки з рахунку (мінімум 0,5% - це якщо через картку, але багато хто досі гальмує і знімає гроші в касі за 1%) - 100 грн/міс
- різноманітні поточні ремонти наприклад офісної техніки - 1000 грн. за рік.
ТОБТО НЕМИНУЧИХ ВИТРАТ ЗА РІК 46950 грн.

ВИТРАТИ ТАК БИ МОВИТИ МИНУЧІ АЛЕ НЕОБХІДНІ
- обладнання, капітальні витрати 150 грн/міс (повірте, це - дурниця. Це вартість якоїсь наліпки на вікно, але ніяк не бодай самої маленької вітринки, а тим більше ніяк не розбитої під час виборів вітринищи)
- послуги держохорони – 400 грн/міс (кляті монополісти стабільно підвищують ціну два рази в рік. Починали з 180 грн.)
- реклама – 150 грн/міс (кияни, заздріть)
- проценти по кредитам 250 грн/міс (насправді набагато більше, але ж не всі кредитуються, хай залишається для годиться 250)
- страховка – 140 грн/міс
- підписка потрібної і не потрібної періодики (податкова, пожежники, центр зайнятості) - 200 грн/рік
ТОБТО ВИТРАТИ НЕОБХІДНІ СКЛАЛИ 13280 грн.

ВИТРАТИ НЕ НЕОБХІДНІ АЛЕ ТЕЖ НЕМИНУЧІ
- хабарі - 100 грн/міс (от де справді ги-ги, бо 100 грн. – це лише в день я плачу у “фонд зустрічі обласної перевірки податкової” за те, щоб вони пили-гуляли-танцювали, а не заважали мені працювати своїми безпідставними претензіями і дурними але законними запитаннями на які не існує законної відповіді).
- спілка захисту прав споживачів - 300 грн/рік (може помиляюся, але здається щось таке вони нам виписують щороку. І я ж надіюся ніхто не думає, що якби у підприємців було би все нормально, то вони би нас не штрафували. Це - міф. При сучасних вимогах до товару і стані речей це в принципі неможливо. Ну хіба що в абсолютно білій торгівлі . А тому раз в рік вони приїздять і мучать мене своїми розказнями про те, що половину товару вони зараз заберуть на оплачувану експертизу, а іншу половину я сам мушу згребти з полиць і викинути, а я прошу їх цінувати свій і мій час, виписати мінімальний штраф і їхати собі до наступного магазину. Чи не щороку ця контора приїздить до нас на все кращій і кращій службовій машині і кожного разу я радію наскільки ж легше має житися споживачам від цих прекрасних по своїй суті рейдів.)

- різноманітне спонсорство 2000 грн/рік - від обов'язкових внесків до фонду святкування різних днів (міста, незалежності, перемоги, дитини, захисту інвалідів, місцевого самоврядування, податкової, і т.п.) до регулярних походеньок червоного хреста, та інших ні в чому не винних подібних організацій. Сюди ж потрібно віднести побирання злиденних наших міліції та пожежників, участь в оплаті різних заморочок податкової і держадміністрації, і т.д. і т.п. За тиждень у мене 2-3 ходока, і не кожного з них (по різним причинам) можна просто кудись послати, мається на увазі кудись в інше місце.
- браки-бій -крадіжки-неліквіди-некомплекти, одним словом всілякі збитки які сталися не по моїй вині - 2000 грн/рік), про якесь розширення (бази оподаткування там прожекти, оновлення техніки чи обладнання я просто мовчу, уявімо що можна прожити і без цього, а спокійно припадати пилом і дивитися як модернізуются конкуренти.
- інші різні витрати які завжди стаються і про які я так швидко не можу згадати - ну хай 3000 в рік, хоч насправді звичайно ж більше разів у три. Наприклад змінити морально застарілу вивіску на магазині – це вже 4500 грн.
ТОБТО ВИТРАТИ НЕ ПОТРІБНІ АЛЕ НЕМИНУЧІ ЗА РІК СКЛАЛИ 8500

Нескладний розрахунок - від суми додаткової вартості віднімаю усі витрати:
155 000 -12540-45000-46950-13280-8500=28730 в рік

ЩЕ РАЗ ОКРЕМО ХОЧУ НАГОЛОСИТИ :
ПРИ ІСНУЮЧОМУ СТАНІ РЕЧЕЙ З 1,2 МЛН ОБОРОТУ Я ОТРИМАВ 28730 ГРН прибутку, тобто 2,4% з обороту.

При цьому я обманюю державу в тому, що не показую оборот, офіційно не працевлаштував двох людей, “відмазуюсь” хабарями від різних штрафів і т.п. Коротше, при цьому я ще й всюди винним виходжу, всюди злочинець... Ну це нормально?

ВИСНОВОК ЩО НАПРОШУЄТЬСЯ:
цього року з мого бізнесу знову “поімєлі” всі, крім мене, і надії, що ситуація зміниться на краще, лишається все менше. А тому я дуже серйозно задумуюсь зараз над альтернативою продати цей популярний в місті магазин наївним новачкам-простачкам, (які ще не “врубилися”, чим насправді загрожують експерименти високочолих теоретиків в кабінетах), хай воюють. А самому або “шить на дому”, або купити і здати нерухомість в Києві, або навіть просто розпихати гроші по банкаї і отримувати проценти. Ризики –менші, головного болю – взагалі немає, вільного часу – море..., а також здоров'я, діти, сім'я повноцінне харчування і т.д. - ці всі переваги варті незначного падіння доходу.

Почекаю до липня, чи не скасують поголовний ПДВ, накрию на прощання “поляну” працівникам і так і зроблю. Хай держава приймає їх сім'ї у своє соціальне лоно, раз на те пішло.

Прохання до законодавців
1.Сядьте, розслабтесь, закрийте очі, згадайте Майдан... І уявіть скільки нас таких по усій Україні. Та ми не з наметами, ми прямо на бусах своїх приїдемо і прямо в них і житимемо у вас під вікнами. По-моєму, з бусами – чудова ідея.
2. Напружте фантазію, перенесіться на півроку вперед - які козирі ви зараз суєте в руки банді? А вгадайте, що вони обіцятимуть у передвиборчій своїй програмі і кому більше повірить народ і до чого приведуть ці всі екзотичні фантазії пана Пинзеника про золотий струмок, а не краплі?

3,4,5.... ???
та що вас просити, вас, таких далекоглядних просто гнати треба

http://www2.maidan.org.ua/n/free/1116233504

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1116334143.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua