Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 17-05-2005
Макар Петренко: Чистка міліції по-полтавськи
"Полтаваінфо", Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1116347307.html

Більше 5 років в управлінні МВС України в Полтавській області очолював службу по боротьбі з економічною злочинністю полковник міліції Головаш Григорій Андрійович. Жадібний до грошей він за роки служби ніколи не купив буханку хлібу, знущався з підлеглих як міг, займався поборами, та заставляв співробітників носити йому гроші, речи, харчі.

Найулюбленішою розвагою у нього було брутально облаяти підлеглого та всіляко його принизити, з цього він отримував казкове задоволення. Отримав вищу юридичну освіту, але фактично просто придбав диплом, як що перевірити табель виходу на роботу й час сесій то видно, що пан Головаш на лекціях ніколи не був, а просто коли йому було потрібно, співробітники служби починали "трусити" учбовий заклад і сесія (за домовленістю сторін) проходила в автоматичному режимі.

За рахунок спонсорських коштів пан Головаш придбав службовий автомобіль "Опель", - скільки разів довелося викручувати руки "спонсорам" співробітникам служби, бо потрібно було придбати 2 (два) автомобіля, один відносно легально, а другий, тієї ж моделі та кольору для сина, бо при такому стані речей є можливість ще і ремонтувати власне авто, як службове.

Свого зятька пан Головаш теж не забув, але враховуючи на те що зять полюбляє "оковиту", придбав йому трохи дешевший "Деу", і зятьок його перебуваючи в нетверезому стані, регулярно розбивав це авто, а працівники служби ремонтували, при цьому Головаша не інтересували суми за ремонт бо все одно він не платив жодної копійки..

Не забув пан Головаш і про нерухоме майно. Побудував собі цілий хутір по вул. Ювілейній м. Полтаві, розстроїв "невеличкий" будиночок у передмісті Полтави, та придбав квартиру в центрі міста Полтава за 45 тисяч доларів США. Усі матеріали, меблі, техніка просто відбиралась у комерсантів.

Відділ державної служби боротьби з економічною злочинністю протягом останніх років завжди займав перші місця по розкриттю злочинів, за що Головаш отримав стільки різних нагород, у тому числі і урядових що вже нікуди було їх чіпляти, але при більш детальному розгляді, стає зрозуміло, що усі ці показники - фікція. Проаналізувавши кількість порушених кримінальних справ протягом звітного року, і в, лютому - березні наступного року, майже більша частина знімалась за нереабілітуючими підставами. Сталося це тому що співробітники служби з указівки Головаша повністю фальсифікували облікові картки про виявлені злочини. Так у 2003 - 2004 роках проводилося відпрацювання в Полтавській області по виявленню фальсифікованої горілки, в звітах писались величезні обсяги вилученої фальсифікованої продукції, порушених кримінальних справ, та складених адмінпротоколів, але як що ретельно перевірити то отримаєте приписки в 12 разів більші за реальні цифри, і за це "відпрацювання" пан Головаш теж отримав нагороди -, які потрібно було б назвати "за видавництво фальсифікату". Досить підняти подання про нагородження пана Головаша за останні 5 років, та звірити цифри у інформаційному центрі і все стане на свої місця.

Слід також розповісти про те що в ВДСБЕЗ м. Комсомольську Полтавській області числився молодшим оперуповноваженим такий собі прапорщик Гужва Сергій, який в Комсомольську насправді ніколи не робив, гроші отримував по кредитній картці, і співробітники райвідділу його майже не бачили, може тільки керівництво райвідділу, і то коли він виконував функції "сімейного водія" пана Головаша - доньку Марину, яка як "малозабезпечена"навчаючись в Полтавській медичній академії фактично тільки на папері, а коли хтось із викладачів спробував запитати про присутність на лекціях, в хід йшли погрози застосування проти викладача можливостей свого рідного тата, по пресингу, і всі одразу замовкали.

А чого варті "спонсорські" кошти, яки надходили до фонду "Правопорядок", із позначкою "Для ВДСБЕЗ", куди вони щезали ні хто не знає. Частина коштів витрачалась на оплату власних рахунків Головаша, а інші йшли на оплату фіктивних відряджень. При цьому інші співробітники їздили у реальні відрядження за власні кошти а виписувати документи про відрядження було заборонено.

Нарешті новою владою пана Головаша було з почестями відправлено на пенсію, і здавалося покладено край свавіллю, і він, дійсно отримавши понад 50 тисяч гривень вихідної допомоги, яке інші чекають роками, невідомо яким чином, (а скоріше за особисті заслуги в будівництві "невеличкого" будинку для начальника Департаменту державної служби боротьби з економічною злочинністю пану Скалозубу Л.П.) він поновлюється на службі в міліції, але вже з підвищенням, як начальник регіонального відділу міністерства, і вже знову керує, збирає "свою" команду. Мабуть, це новий спосіб заробити на двох папірцях 50 тисяч гривень, та підвищення одночасно. А може ще кому з високо посадовців знадобився великий "будівельний" досвід пана Головаша, чи він уже у Києві зможе навчити співробітників, як займатися поборами та приписками.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1116347307.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua