Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 18-05-2005
Микита БОЛГАРОВ: Депутата Губського відкликають?

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1116368652.html

У минулий понеділок було оголошено про збір підписів громадян —мешканців Золотоніського виборчого округу № 196 за відкликання народного депутата України Богдана Губського. Про це йдеться в прес-релізі, розповсюдженому від імені ініціативной групи.

«Землю і лісові угіддя – селянам, а не народному депутатові!» — під таким гаслом пройшла акція по збору підписів за відкликання нардепа. Її ініціаторами виступили мисливці місцевих угідь, козаки Золотоніської сотні та жителі сіл поблизу Дніпра. Підтримали цю акцію також жителі і виборці Драбівського, Канівського, Чорнобаївського та Золотоніського районів. За інформацією редакції, акція знайшла підтримку й у місцевих активістів УНП та СПУ.

Члени ініціативної групи вважають, що «колишні соратники Богдана Володимировича по політичному цеху не стануть допомагати йому, як новому «симпатику помаранчевої революції». Депутати приймуть вірне рішення — знімуть депутатську недоторканність».

«Якщо ні, то козак Богдан постане перед козацьким судом, бо він козак Золотоніської сотні», — йдеться у повідомленні. — «Незрозуміло, чому згідно з рішенням сесії обласної Ради № 9Д від 22.05.2003 року «Про задоволення активного відпочинку» народний депутат Губський має право рибалити, полювати та відпочивати у Коробівських лісах, а не жителі регіону».

«Ми, справжні українці, а не хохли, не допустимо цього розкрадання. Нас не присплять подачками. Вимагаємо від законодавців Законів, за якими рівні всі. Щоб кожний заробляв на хліб чесно: «Молотилкой колхозник, рабочий – ключом, ученый – головой! Ми не хотим всей страной стоять за прилавком!» «Чому закони нашої країни вільних слов’ян перетворили на рабів, а велику Київську Русь – на в’язницю?», — підсумовують збирачі підписів.

За даними редакції черкаської газети «Антенни», було зібрано понад 12 тисяч підписів виборців — мешканців виборчого округу № 196. За словами Олени Фюдор – координатора ініціативної групи, цієї кількості буде цілком достатньо, щоб проблемами виборчого округу нарешті зацікавилося нове керівництво країни. Адже в окрузі кояться доволі дивні речі. За словами ініціаторів відкликання Губського, саме він приватизував значні ділянки мисливських угідь та узбережжя Дніпра у Золотоніському районі. Ще дивнішою виглядає сама процедура виділення земельних ділянок. Як було повідомлено редакції, рішення приймалося непрозоро та всупереч чинному законодавству. Тому за умов зміни державного курсу депутатам Черкаської обласної ради було б цілком доцільно переглянути своє рішення дворічної давнини. У противному разі активісти будуть вимагати від президента та прем`єр-міністра негайно втрутитися у ситуацію і вирішити її, як то відбулося у випадку з розкраданням земель у Кримському державному національному парку. Черкаські мисливські угіддя – надбання всього народу, а не окремих олігархів, народних депутатів та політиків. Навіть не зважаючи на їх буцімто неоціненні заслуги перед «помаранчевою» революцією.

До речі, сам факт «помаранчевізації» Губського заслуговує на окрему увагу. Кістяк групи активістів – ініціаторів збору підписів складають саме ті, хто дійсно весь час революції простояв на майданах країни, виборюючи омріяну свободу. Дивує сам факт того, як легко народний депутат перефарбувався із біло-синіх кольорів у помаранчеві. За умов приходу до влади в країні та області нової політичної сили, Губський зумів пристосуватися і вже виглядає не інакше, як представником нової влади. Це доволі дивно, з огляду на його соціал-демократичне коріння. Тому у тих, хто сьогодні виступає за його відкликання, є немало причин вважати Губського за звичайного політичного перевертня, який, ховаючись за благодійністю, вирішує суто особисті корисливі питання.

Редакції «Антенни» днями повідомили декілька доволі цікавих фактів. За деякими даними, бюджетні кошти, що надходили до району і були пролобійовані Губським, отримували та використовували лише ті підприємства, до яких мав майнові відношення чи то контролював певний відсоток власності народний депутат. У цьому переконані ті, хто сьогодні активно виступають проти такої брудної корупційної практики. Наприклад, частину бюджетних коштів на газифікацію району поза будь-яких конкурсів отримали підприємства «Черкасигаз» та «Полтавамонтажгаз», доволі суттеві частки власності в яких контролює, а відтак і частку прибутку від діяльності яких отримує, на переконання золотоніських активістів, саме Богдан Володимирович. То чи не корупційна схема використання державних коштів тут вимальовується?

На тлі всього цього значно бліднуть благодійницькі ініціативи нардепа – чи то плата за навчання талановитої молоді округу, чи роздача шкільних зошитів або велосипедів поштарям. До речі, за останню «велосипедизацію» лівобережних черкаських поштарів таки довелося розплачуватися… самим поштарям, які через певний час після отримання вело-подарунків отримали і рахунки на сплату їхньої вартості.

Отже, цікава картинка вимальовується. Губський – один з вірогідних претендентів на крісло парламентського віце-спікера — на переконання доволі великої кількості його виборців замішаний в оборудках, які вимагають негайного втручання державних та правоохоронних органів. Тому основна теза у зверненні ініціаторів збору підписів — саме зняття з Губського депутатської недоторканності в результаті позбавлення його статусу нардепа.

Ще цікава деталь – після того, як минулого тижня у пресі з`явилися відомості про те, що в окрузі розпочався збір підписів за відкликання народного депутата, Губський почав більш активно світитися та піаритися на телебаченні. А минулої суботи завітав і до свого округу. Але цього разу, всупереч традиціям, що склалися, нардепа особисто не зустрічали високопосадовці – голови районних адміністрацій чи особисто мер Золотоноші. За даними редакції, вони під різними приводами ухилилися від зустрічі з Богданом Володимировичем. До того ж офіційно Губський приїздив буцімто для передачі у районну дитячу лікарню нового медичного обладнання. Але, подейкують, те обладнання виявилося доволі вживаним. Отака благодійність за державний рахунок.

Українське законодавство містить дуже сумнівну норму про можливість відкликання депутата, що був обраний у мажоритарному окрузі. Неодноразово піднімалися питання про відкликання Нестора Шуфрича, Тараса Чорновіла та деяких інших депутатів, діяльність яких викликала обурення у частини виборців округу. Але збором підписів та розголосом у ЗМІ все й закінчувалося. То чи не очікує подібна доля і сьогоденну ініціативу виборців? Наскільки тверді наміри ініціативної групи та її лідера Олени Фюдор стане зрозуміло лише через певний час. Але вочевидь, що у Золотоніському окрузі вже є певний результат – люди почали вголос і вільно говорити і про корупцію можновладців, і про порушення під час виборів, і про захист власних громадянських прав. А це вже певний крок до омріяної перемоги демократії.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1116368652.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua