Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 18-05-2005
Київ Пост: Едіторіал: Найбільша ганьба
Kyiv Post, May 17 2005

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1116375217.html

Зараз стало зрозумілим, що є остаточне свідоцтво, що Міністр Юстиції Роман Зварич на протязі років робив неправдиві твердження про свою освітню історію. Виходить, він не отримував ступенів, що він нібито мав згідно тверджень його офіційних біографій і різноманітних плутаних тверджень у пресі. Це підтверджений факт, що не потребує дискусії. Спроби міністра юстиції пояснити плутанину або взинуватити інших людей говорять про його презирство до його "аудиторів", і характеризуються високим рівнем заплутаності і підступного ухилення.

В результаті, Міністерство Юстиції України перестане розглядатися серйозно стільки, скільки ним буде керувати Зварич. Якщо вас колись судитимуть за порушення присяги, або за надання неправдивої інформації, або за шарлатанство, пам"ятайте, що людина, яка опікується системою, що вас судить, виходить, сама подавала неправдиву інформацію, і можливо є шарлатаном. Тоді подивіться, скільки у вас залишиться поваги до системи.

Але вам не обов"язково треба попасти до суду, щоб відчути огиду справою Зварича. Ви можете просто бути нормальною, чесною людиною, що вірить, що уряд Президента Віктора Ющенка відрізняється фундаментально від попередніх українських урядів. Минулі правила корупції, ухиляння і цинічності закінчилися, як ми і вірили; прийшли чесність і відкритість. Але, зважаючи на справу Зварича, якщо ви вірили в це, ви - справжній лох.

Минулої п"ятниці і на протязі наступних вихідних ця справа, що вже стала ганебною, стала ще ганебнішою. По-перше, 13 травня Президент Віктор Ющенко захищав Зварича і попросив, щоб преса залишила його в спокої. Але Ющенківське нещире виверження було незрівнянним з коментарями Секретаря Національної Ради з Безпеки і Оборони Петра Порошенка, який дещо мав сказати на телебаченні про плутанину зі Зваричем.

"Деякі кажуть, що помилка була зроблена спеціально, що Зварич збрехав," - сказав Порошенко. "Але хто це встановив? Це можна встановити тільки рішенням суда."

Ні, пане Порошенко: факти є факти, і жодна кількість двоїстих розмов не зможуть їх обійти.

"Люди, що замовили і виконали скандал - ті ж самі, які і примусили Ющенка піти у відставку з поста прем"єр-міністра," - також сказав Порошенко. "Вони - ті ж самі, які працювали проти нас у 2001 і на початку 2002 року. Вони використовують ту ж тактику, як і раніше."

Це - ляпас всім співчуваючим Помаранчевій Революції, які зараз вимагають, щоб уряд Ющенка дотримувався хоча б скромних стандартів чесності - і тим, хто фізично ставав на пердові позиції минулої осені, щоб забезпечити Порошенка і компанію можливістю отримати посаду. Порошенко нам нав"язує думку, що ті ж самі інститути, яким він завдячує своєю високою посадою, миттєво стали частиною злого анти-Ющенківського заговору, тільки тому що вони посміли шукати правду про Зварича. Вебсайт Українська Правда, який сміливо боровся за Ющенка і тодішню опозицію, чи є він сьогодні частиною замаху по дискредитації Зварича? Чорне - біле, а біле - чорне. Соромно вам має бути, Порошенко!

Зважаючи на такий сорт заплутуванння, погорди, цинізму і нечесності, ми вважаємо, пару питань були б доречними. Перше: І як же відрізняється цей уряд від уряду колишнього президента Леоніда Кучми?

Друге: Зважаючи на цей поточний очевидний цинізм команди, який наступний крок? Коли, наприклад, почнеться офіційне переслідування преси? Коли журналісти, які наважуються запитати всесильного міністра юстиції, почнуть залякуватися? Так, важко повірити, що такі речі можуть занову статися. Але також важко було повірити в те, що Ющенко і Порошенко будуть ображати всіх українців, які вимагають мінімальну чесність з їх лідерів.

Якщо будь-який читач цього едіторіалу був би схоплений з неправдивими фактами у своєму резюме, він або вона були б миттєво звільнені. Фальсифікація CV вважається грунтом для миттєвого припинення роботи для будь-кого - крім, виходить, сильних друзів Ющенка. Ці друзі, виходить, є вищими від стандартів чесності і відкритості, що вимагаються від маленьких людей.

Поки ми пишемо, юні активісти - яким, підкреслюємо, Ющенко, Зварич і Порошенко завдячують у великому ступені свої позиції як міжнародно визнані світові "реформістські" лідери "нової" і "демократичної" України - пікетують Мінстерство Юстиції. У сцені прямо з Помаранчевої Революції, вони тримають 24-годинний пікет біля офісу Зварича, що він, достойно або ні, займає, б"ючи в металеві барабани.

Тримайте гуркіт, друзі, якомога гучніше. Не дайте новому урядові робити з вас дурнів після того, як ви пішли на барикади за них. Не дайте їм прикритися плутаниною і казками, що вони видають лояльній пресі. І якщо вони не гратимуть у демократичні, чесні правила що вони обіцяли грати коли вони молили вашої підтримки минулої осені, тоді виженіть їх з посад і на наступних виборах також.

Парламентські вибори відбудуться всього через 10 місяців.

Переклад Вероніки Шимановської, Майдан-Інформ.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1116375217.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua