Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 19-05-2005
Настя Тополя: За три виборчі дні головний лікар наїздив майже тисячу кілометрів
"Полтавська думка - 2000"

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1116480450.html

308 км - 31 жовтня, 460 км - 21 листопада і 226 км - 26-27 грудня минулого року. Такі кілометражі значаться в шляхових листах службового автомобіля головного лікаря Полтавської центральної районної лікарні Василя Ткаченка. Під час президентських виборів головний лікар курсував між лікарнею, райдержадміністрацією, селами Петрівкою й Бречківкою.

17 травня під час засідання колегії Полтавської райдержадміністрації на прохання голови обласної організації ВГО "Пора!" Тараса Токаря пояснити ці факти В.Ткаченко відповів, що мав... забезпечувати проведення голосування на дільницях. А коли голова РДА Микола Горошок (під час виборів він очолював районний штаб В.Ющенка) "повідомив" лікареві, що ці функції покладені на виборчі комісії, той виправився й почав говорити про забезпечення охорони здоров'я на дільницях на виконання наказу обласного управління охорони здоров'я.

Виправдовуючись, головний лікар району говорив і про вказівки профільного міністерства, і про усні розпорядження райдержадміністрації, і про те, що люди з РДА були розподілені поміж усіма виборчими дільницями району. Його закріпили за Петрівкою й Бречківкою, і він до 2-ї години ночі мусив їздити: "взяв дані" й "повинен був здати їх".

Сам В.Ткаченко визнав, що кошти на його "виборчі" поїздки були витрачені нераціонально. А простіше - гроші розтринькали в той час, коли їх не вистачає на роботу спеціального медичного транспорту, і щоб добратися до лікарні, хворим нерідко доводиться оплачувати бензин з власної кишені.

Під час засідання колегії були оприлюднені й офіційні результати перевірки фінансової діяльності ЦРЛ. Директор ТОВ "Фірма "Консалтинг-аудит" Ольга Полікарпова інформувала про неефективне, судячи з цифр, використання пального: у середньому на одну санітарну машину виділялося 78 літрів бензину на місяць, а на легкові автомобілі керівництва - у кілька разів більше. Скажімо, на "Волгу" припадало 270 літрів.

Виявили й порушення умов тендерів при закупівлі медикаментів та обладнання. Так, у двох наведених нею прикладах тендери виграли приватні підприємці, які, по суті, були посередниками й купували свій товар у великих фірм: отже, якісніші ліки та устаткування можна було придбати і дешевше, і з гарантією.

Тендер на проведення капремонту виграла фірма "Надія" (директор п.Качан). Перевірка встановила, що кошторис ремонтів не відповідав актам виконаних робіт, а самі акти не відповідали фактично виконаним роботам, тобто гроші використали зовсім не на те, що проходить по документах.

Не оминуло райони і таке лихо, як Міжнародний фонд допомоги хворим, для якого з пацієнтів брали гроші, не видаючи при цьому ні корінців прибуткового ордера, ні чеків касового апарата.

Перший заступник голови РДА, голова Полтавської районної організації Української народної партії Сергій Антонюк зазначив, що район фактично залишився без баклабораторії. Питання про її закриття обласна санепідемстанція порушила ще три роки тому, але це не стало сигналом ні для ремонту старого приміщення, ні для облаштування нового. Тим часом ремонтували переходи між корпусами, вставляли євровікна тощо. Нині санітарно-бактеріологічні обстеження жителів району проводяться в обласній лікарні, що створює додаткові фінансові проблеми.

На все це В.Ткаченко реагував бурхливо: його, мовляв, перевіряли ВБЕЗ, 6-й відділ, КРУ і нічого не знайшли.

Втім, і КРУ встановило нецільове використання кругленької суми бюджетних коштів. А С.Антонюк повідомив, що має ряд письмових свідчень про хабарництво, зловживання службовим становищем, здійснення тиску на підлеглих. Усі ці матеріали колегія рекомендувала передати до прокуратури. А до обласного контрольно-ревізійного управління райдержадміністрація звернеться з пропозицією про повторне проведення перевірки використання бюджетних коштів центральною районною лікарнею.

Настя ТОПОЛЯ.
("Полтавська думка - 2000").

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1116480450.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua