Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 23-05-2005
Night Watch: До побачення, Євробачення.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1116853599.html

Я не претендую на узагальнення, але революційний гімн, що вщух після першого ж куплету, чомусь нагадав мені нашу сучасну політичну ситуацію. До Виборів - 2006 залишилося 10 місяців, а гордість нової влади - чисельні „нові” призначення а адміністрації всіх рівнів не стали її досягненням. Достатньо продивитися першу сторінку Майдану за останні два місяці аби зрозуміти: нова влада не використала кадровий резерв революції. Перефарбовані носії „помаранчевої колоди” використовують будь-які шпаринки для того, щоб залишитися в „номенклатурі”. Опора на такі „кадри” під час підготовки та проведення доленосних для країни виборів може призвести до катастрофічного програшу на майбутніх виборах до парламенту. З такою „армією” прибічників-виконавців, що окопалися на всіх адміністративних рівнях, конституційної більшості не забезпечити. У виконавчій владі таке саме: статті „Для Луценка”, „Для Грищенка”, „До уваги Мінпромполітики”, „До уваги ГПУ” регулярно потрапляють на перші шпальта ЗМІ, але зворотній зв‘язок майже відсутній. А на „зворотній зв‘язок” на „зворотній зв‘язок”, тобто адекватну реакцію виконавчої влади на інформацію про чисельні порушення, годі й сподіватися: у міліції, СБУ, Прокуратури не вистачає ні сил, ні бажання, ні політичної волі. Йдеться не тільки про поточні порушення: у країні не відновлена соціальна справедливість (її навіть не збираються відновлювати), Засухи продовжують володіти цукровими заводами і численними маєтками, родина Медведчуків, відпочиваючи на своїх розкішних дачах, продовжує замовляти будівництво нових, Суркіси не припиняють прибуткову торгівлю ногами, а програму розвитку плавання в Україні міністр спорту Юрій Павленко буде здійснювати в заасфальтованому юристами-футболістами олімпійському басейні серед шикарних джипів. Допомогу правоохоронцям у цьому питанні міг би надати Комітет Народного Контролю, передбачений проектом Указу Президента, якщо б його утворити як дійсно дієвий орган, а не черговий „круглий стіл” із суспільством, тобто чергову „говорильню”. Але Указу немає , та може й не буде.
У той самий час майбутні суперники Народного Союзу на майбутніх парламентських перегонах , а це й Регіони, й так звана „Третя сила”, й ціла когорта дрібніших гравців не сплять і не чекають: вони розгортають активну робочу мережу активістів навіть там, де їм було б годі сподіватися на хоча б маленький відсоток голосів виборців, на Західній Україні. Тактика стара: шальні гроші та прямий підкуп майбутнього виборця. Тут і безкоштовні дискотеки для студентства у нічних клубах, і висока зарплатня активістів, і щотижневі зібрання активів у шикарних рестораціях. Але відчувається й свіже повітря: партійні програми прописані з урахуванням найпотаємніших психологічних особливостей майбутнього виборця. До співпраці намагаються залучити колишніх помаранчевих активістів, враховуючи їх досвід агітаційної роботи. Враховуючи те, що „помаранчева” влада не знайшла для них місця у свої лавах, а їхній матеріальний статок залишається таким самим жалюгідним, як і за часів Кучми, не виключено, що зарплатня у 2-3 тисячі долярів змусить колишніх революціонерів попрацювати на колишніх конкурентів. Штаби ж нової влади на місцях, утворені з колишніх „ефективних” революційних штабів, ефективно перероблять передвиборчі фінансові фонди на готівку і після „Поразки - 2006” швиденько перефарбуються у синє-біле. Гімн революцій обірвався не напівслові , зазвучала попса.
Не дай, Боже, обірвати „Ющенко - наш Президент” у реальному житті.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1116853599.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua