Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 25-05-2005
Night Watch: До уваги Ю.В.Луценка та А.С.Гриценка

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1117012800.html

Після проведення журналістських розслідувань стали відомі факти зловживань службовим положенням одного з керівників українського ВПК, а саме генерального директора Державного підприємства “Науково-технічний центр артилерійсько-стрілецького озброєння” (м. Київ, вул. Індустріальна, 6) Комнацького Олександра Леонідовича, які приводять до значних втрат бюджетних коштів Міністерства оборони України.

Перебуваючи на посаді генерального директора підприємства, Комнацький разом з “групою підтримки”, до якої входили представники Міністерства оборони, Міністерства промислової політики, достатньо відомі київські юристи та ін., користуючись тим, що Державне підприємство “Науково-технічний центр артилерійсько-стрілецького озброєння” (далі- ДП НТЦ АСО) виконувало роботи за Державним оборонним замовленням (далі- ДОЗ) для Міністерства оборони України (далі- МОУ), а Міноборони, не маючи достатньо коштів по розрахунках за цими роботами, завжди затягувало оплату робіт, прокручували наступні операції з бюджетними грошима:

1) враховуючи наявність заборгованості МОУ за роботи, ДП НТЦ АСО зверталося до “дуже продвинутих та рішаючих питання з МОУ” юристів. Юристи, в свою чергу, робили з одного мільйону боргу Міністерства перед підприємством два-три мільйона, а то й більше, накручюючи інфляцію, втрачену вигоду і таке ін., після чого подавали документи до суду.

2) в суді представники МОУ захищали, з невідомих причин, своє рідне Міністерство дуже слабенько, і всі подані ДП НТЦ АСО до суду справи, при підтримці юридичних фірм, були виграні. Те ж саме робилося із справами в Апеляційному суді м. Києва.

3) до кінця 2003 року, поки не прийшов новий міністр оборони пан Марчук, справа була поставлена на “широку ногу”, і з бюджету МОУ було отримано декілька мільйонів гривень, з яких більш 40% перераховувалося юридичній фірмі, яка вела справи. Такий собі братський розділ майна держави.

Виходячи з того, що ніхто не здіймав галасу в МОУ, і як зростав матеріальний стан (квартири, дачі, ремонти, джипи і т.ін.), то всі члени „братства” були задоволені. А п.Комнацького настільки влаштовував такий стан речей, що він не займався розвитком підприємства, продовжуючи працювати по старим темам робіт з МОУ, які залишилися від попереднього керівництва.

Були в пана Комнацького і пікантні проколи в судових справах з Міністерством оборони. Правда вони стосувалися лише позовів зі сторони МОУ до ДП НТЦ АСО за невиконані роботи (мабуть юристам було нецікаво працювати “за так”, безкоштовно). І підприємство, без підтримки юристів, програвало ці справи.

ШАНОВНІ ПАНОВЕ МІНІСТРИ, апофеозом цього “дерібану” бюджетних коштів став договор № 2\19-11 уступки права вимоги боргу від 16.12.2002р., згідно якого Комнацький “подарував” ТОВ “Укрбалкансервіс” (м.Київ, вул.Дружківська, 10, оф.512 або вул. Грушевського, 30\1, тел.\факс 443-93-49) 3848570,99 грн. коштів МОУ згідно рішення Господарьського суду № 8\405 від 18.12.2002р. (суд також був програний Міністерством оборони). Досі неможливо розібрати, яка економічна необхідність подарунку такої кількості грошей чужим дядям була в п.Комнацького, та й по вищезазначеним операціям таке питання виникає. А справи вели одні й ті ж юристи, це чітко видно з матеріалів судів.

В вересні 2004 року, коли знову змінився міністр оборони (Марчука Кучма зняв), “нові старі” люди в МОУ проплачують 3848570,99 грн. “Укрбалкансервісу”. І що цікаво, в той же час ДП НТЦ АСО (на той момент Комнацького зняли з роботи за порушення, але зараз він поновився на посаді через суд) теж отримує гроші від МОУ, але, згідно мирової угоди з МОУ, з 5,8 млн. грн. боргу підприємство отримує від Міноборони лише 60% коштів. 40% коштів списується з розрахунків, як дісконт.

ШАНОВНІ МІНІСТРИ, “Укрбалкансервіс”, який ніколи нічого не виробляв для МОУ, який ніколи не працював на обороноздатність України, який до озброєння не має зовсім ніякого відношення, отримав ПОВНІ 100% БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ без дісконту, згідно мирової угоди з Міністерством, і в МОУ за них ніхто навіть не поборовся. Мабуть, це пов’язане з тим, що в цей час в кулуарах Міноборони були неодноразово помічені ті ж самі юристи, які так вправно вивертали кармани МОУ раніше. А з ДП НТЦ АСО, мабуть, у них, у відсутність п.Комнацького, не склалося, і з підприємства здерли дісконт. Та це ще не все. Згідно додаткових угод до договору уступки, “Укрбалкансервіс” повинен був розрахуватися цими коштами з чотирма кредиторами ДП НТЦ АСО, серед яких єдине державне підприємство Львівський НДРТІ стоїть останнім (а де ж державні інтереси, які повинен був блюсти Комнацький, підписуючи документи?). Ні кредитори, ні ДП НТЦ АСО (арешти рахунків підприємства цими кредиторами так і висять) не отримали цих грошей. Вони просто кудись перерахувались. Коли працівники НТЦ звернулися до “Укрбалкансервісу” з проханням віддати хоч щось з майже 4 млн. грн. бюджетних коштів, їм було заявлено: всі питання до п.Комнацького, бо “Укрбалкансервіс” всі взяті на себе обов’язки перед ним чесно виконав.

Та й це не все. Коли зняли з посади Комнацького, з підприємства були надіслані листи до УСБУ м. Києва, Прокуратури м. Києва, КРУ м. Києва, мовляв, розберіться де поділися чималенькі бюджетні кошти. І знову добре працюють ті самі юристи- СБУ та Прокуратура мовчать, КРУ відповіло, що це не його справа.

Є й ще один грішок у Комнацького, правда не такий масштабний, як із судовими грошима, але також пов’язаний з бюджетними коштами МОУ.

Отримуючи, згідно договорів з Міноборони гроші, підприємство виконувало роботи та виготовляло продукцію для МОУ. А цю виготовлену за гроші МОУ продукцію, п.Комнацький дозволяв собі продавати по контрактам, пов’язаним з ДП “Укрспецекспорт”. Таким чином, підприємство отримувало гроші за одну й ту ж продукцію від двох партнерів. А зараз прийшов час (31.03.05р.), і потрібно здавати роботи МОУ по одній з договірних тем, а продукції нема, її продали. Пан Комнацький попросив у Міноборони місяць строку (до 30.04.05р.) для підготовки здачі робіт. Мабуть, думає, як домовитися, або обдурити представників МОУ. Не буде дивним, якщо ним буде заявлено, що продукцію вкрали, а документи спалили “вороги України”. Хоча в МОУ про цю ситуацію з “продукцією двойного призначення” зараз знають.

Зараз на ДП НТЦ АСО йде перевірка комісією, до складу якої входять представники Мінпромполітики, Міноборони, “Укрспецекспорту” та КРУ. Але чи вистачить у цих людей мужності, щоб викрити правдиву ситуацію на підприємстві і з’ясувати, хто до цього довів. Щоб оцінити скільки мільйонів бюджетних коштів пішло невідомо куди. Підняти документи, і з’ясувати, яка продукція виготовлена для МОУ, а яка по комерційним контрактам, і чи не пересікається вона. І чи не буде на них тиску від вищестоячих органів, мовляв туди не лізь, цього не роби.

ШАНОВНИЙ ПАНЕ МІНІСТР ВНУТРІШНІХ СПРАВ! Ще восени 2004 року в МВС було направлено документи щодо порушень, виявлених на ДП НТЦ АСО перевіркою КРУ. Але чомусь вони тихенько померли в правоохоронних органах. Чи МВС вже зовсім не цікавить ситуація на державному підприємстві, яке виготовляє зброю, і за яке персонально відповідає спецміліція. Бо є ж в структурі МВС і Департамент внутрішньої безпеки, який повинен доглядати чи не губляться в правоохоронних органах важливі документи, та й до Мінпромполітики є питання- чому документам по значним порушенням не надали потрібної уваги? ШАНОВНИЙ ПАНЕ ЛУЦЕНКО, можливо Вашим підлеглим вдасться розібратися куди ж потрапляють мільйони бюджетних коштів, бо ні СБУ, ні Прокуратура на це виявилися неспроможні. Не має сумнівів, що документально все оформлено законно (це ж юристи!), але головне питання: куди уходили гроші. Бо щось підказує: в “конверт”!

ШАНОВНИЙ ПАНЕ МІНІСТР ОБОРОНИ! Можливо Вам вдасться загальмувати мільйонні потоки бюджетних коштів, які щороку щезають з і так небагатого бюджету МОУ. Можливо Вашим підлеглим вистачить мужності та професіоналізму, щоб захистити інтереси Міноборони та Держави в цілому. Можливо 5-7 мільйонів гривень для МОУ не такі вже й великі гроші, але, як співається в пісеньці, “с голубого ручейка начинается река”. Багато Ваших підлеглих знають, що робилося і знову робиться зараз, між МОУ та ДП НТЦ АСО, але вони, мабуть, вже не вірять, що цей “блакитний струмок” можливо прикрутити, і мовчать. Хоча їм відомі навіть посередники, які передавали гроші.

ШАНОВНИЙ ПАНЕ ГРИЦЕНКО, в Мінпромполітики гендиректор ДП НТЦ АСО п.Комнацький заявив, що в нього є контракт з МОУ, по якому Ви обіцяли йому більш 5 млн.грн. за виготовлення озброєння. Тому в нього, як в гендиректора підприємства, великі перспективи в 2005 році. Інтересно, що в Мінпромі в це, здається, повірили. А військові з МОУ, почувши це, дуже реготали, бо їм він до цього казав, що міністр промполітики Шандра дає йому контракт на 2005 рік на 5 млн. грн. на розробку однієї важливої технологічної операції. Отакий взаєморозрахунок. ШАНОВНІ ПАНОВЕ МІНІСТРИ, запитайте, будь ласка, друг в друга, хто ж дасть в цьому році гроші п.Комнацькому „со товариші”?

А тим часом почався імпорт від закордонних виробників за бюджетні валютні кошти продукції, яку чудово виготовляв нещодавно ДП НТЦ АСО. Що це як не лобіювання інтересів не вітчизняного, а закордонного виробника?

І ще, ШАНОВНИЙ ПАНЕ МІНІСТР ОБОРОНИ, поновившись на роботі, п.Комнацький провів “огляд війська” і не почав розвивати виробництво, а дав команду юристам готувати документи до суду про відміну мирової угоди з МОУ. А це означає, що близько 2 млн.грн. будуть правдами – не правдами здирати з Міноборони, арештовуючи рахунки і т.ін.. А як показує досвід, юристи- хлопці справні і діло своє знають добре, а, можливо, знову допоможуть робітники МОУ та добрі люди з суду. Горбатого, як кажуть, могила виправить. Ну не вміє людина справді керувати науково-технічним центром, а гроші любить.

ШАНОВНІ ПАНОВЕ ГРИЦЕНКО ТА ЛУЦЕНКО! Зверніть, будь ласка, увагу на ці факти, і, маємо надію, Вам вдасться підтвердити одну з основних тез Майдану та Помаранчевої революції:

БАНДИТИ ПОВИННІ СИДІТИ В ТЮРЬМАХ!

А не жити в красивих квартирах, відпочівати на добрих дачах, їздити на дорогих джипах.

ВІРИМО! ЗНАЄМО! - ЗМОЖЕТЕ!

Копії документів самої “жирної” операції з бюджетними грошима є в розпорядженні редакції сайту „Майдан”.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1117012800.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua