Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 26-05-2005
Макар Петренко: Кому належать дорогі автомобілі з елітними номерами?
Інтернет-видання "Полтаваінфо".

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1117086992.html

Історія з елітними номерними знаками державної реєстрації автомобілів продовжується. Хоча неодноразово влада говорила, що незабаром поставить на ній крапку.

Окремим розділом вона прописана на Полтавщині.

Голову Полтавської облдержадміністрації, члена скромної соцпартії Степана Бульбу зараз возять на такому ж "скромному" новому джипі "Тойота Ленд Крузер" зі "скромним" номером державної реєстрації: ІІ 0719 ОО.

Попередник нинішнього губернатора був скромнішим - він користувався "Опелем Омега" (з номерним знаком 555-01СН), який і коштує значно менше і витрати пального у нього менші. Зараз цього автомобіля не видно на шляхах обласного центру. Може продали чи то обміняли на "Тойоту"?

Використання такого дорогого автомобіля голова Полтавської ОДА на одній із своїх перших прес-конференцій пояснив так: "Обласна державна адміністрація не купувала цього автомобіля. Вона його орендує. Так вигідніше". У кого орендує облдержадміністрація джип "Тойота Ленд Крузер" - Степан Бульба не пояснив. Бо, мабуть, розумів в ті хвилини, що треба буде давати відповідь і про вартість річної (чи то місячної) оренди далеко не дешевого автомобіля.

Відомо також, що на Полтавщині автомобілі, власники яких наближені до облдержадміністрації їздять з номерними знаками серії - 555-…СН, до обласної ради - 777-…СН. Але як мені повідомили поінформовані джерела, багато номерів з цих серій використовуються на автомобілях, які не мають жодного відношення до владних органів.

Сподіваюся, що задекларована Президентом України Віктором Ющенком відкритість нової влади дасть можливість народу дізнатися про маленьку частину таємниць, які раніше були під грифом: "Цілком таємно". А на Полтавщині й досі до багатьох напрямків роботи органів виконавчої влади немає доступу.

Народ має знати - хто, на яких умовах і для яких цілей користується дорогими іномарками. Обласна влада у своїй відкритості має брати приклад з Державного управління справами, яке намагається максимально розповідати про умови роботи центральних органів влади.

На Полтавщині влада залишається бути закритою. Навіть, сайти облдержадміністрації і облради перед приїздом Президента України 24 травня до Полтави не відкриваються. От вам і відкритість.

Нинішній соціалізм обласного масштабу мало чим відрізняється від минулого кучмізму - багато старих облич, багато старих методів. А так хочеться демократії, за яку ми боролися і продовжуємо боротися.

Макар ПЕТРЕНКО,
редактор інтернет-видання "ПОЛТАВАінфо".
(м. Полтава).

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1117086992.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua