Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 27-05-2005
Ігор Черчатий: Де ж ви, хлопці, раніше були?
"Полтавська думка-2000", №22 від 20 травня 2005 року.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1117184572.html

Початок прес-конференції 24 травня з Президентом України Віктором Ющенком у Палаці дозвілля "Листопад" затягувався. Журналісти ходили, сиділи, стояли, тинялися, нудьгували. Їх було багато. Серед них велика кількість тих, хто ще минулого року відверто "мочив" опозиційного кандидата у своїх засобах масової інформації. Тепер вони Його чекали з натхненням, зустріли оплесками.

Місцеві журналісти задали В.Ющенку лише декілька запитань (часу було обмаль). Президента України запитували: "Чи приїде він до бандитського міста Кременчука, в якому страшно ходити вулицями, в якому процвітає чиновницьке свавілля? Де доступ до наркотиків такий же вільний, як в Амстердамі, і де наркотою торгує сама міліція".

"Чи розуміє Ющенко, що підняття тарифів на житлово-комунальні послуги підриває авторитет до нової влади?"

"Чи не занадто високу ціну сплачують українці за газ тоді, коли його постачання в Україну значно збільшилося?"

"Чому рядовий склад міліції не отримав обіцяної надбавки?"

Зокрема, стало відомо, що Президент заїжджав у село Ковалівку Полтавського району, щоб ознайомитися з унікальним досвідом тамтешньої школи-інтернату. На всі запитання журналісти отримали бліц-відповіді. А Віктор Ющенко, окрім запитань, отримав ще й купу документів, яку передали йому представники преси.

А потім великий загін журналістів Полтавщини, що брав участь у прес-конференції, перетворився на "фан-клуб Віктора Ющенка". Його оточили, щоб узяти... автограф. Серед тих "блокадників" були й журналістські "бонзи" і "бонзихи" колишніх штабів і штабиків провладного кандидата. За тодішню свою журналістську підлість та брехню вони отримували чималі гонорари. А тепер прийшли безплатно. Ще півроку тому В.Ющенко був їхнім найзапеклішим ворогом, від якого вони тікали світ за очі, не бажали його ні чути, ні бачити, ні писати про нього жодного правдивого слова. Тепер же в "Листопаді" стояли перед Ющенком "на цирлах". А потім кинулися до нього по автографи. Отакі ось метаморфози!

А де ж ви, хлопці, раніше були? Торік В.Ющенко тричі гостював на Полтавщині. Його передвиборчий штаб також запрошував усі місцеві засоби масової інформації на зустрічі з лідером опозиції. Особисто я був присутнім на всіх цих заходах. Щоразу там були представники не більше десятка ЗМІ Полтавщини. Тепер же в "Листопаді" неможливо було протовпитися.

У буремний період у Віктора Ющенка безперешкодно можна було брати автографи, робити сімейні фото з ним і навіть поїсти за одним столом вареників на Сорочинському ярмарку. А вже говорити з ним можна було годинами. Минулого року В.Ющенко об'їздив більшість районів Полтавщини. Коли їздив, журналісти з районів тікали від нього й нічого не писали про ті візити. Тепер, бачте, приїхали зі своїх районів по автограф Ющенка в Полтаву. Не просто приїхали, а ще й виписали собі документи на відрядження. Ось такі любителі президентських автографів за... державні ж кошти.

Журналісти - мої колеги, які були в постійному контакті з Віктором Ющенком у жорсткий час його опозиційного періоду, дійшли висновку, що то була не просто "гра в автографи" - то було свідченням чергової плебейської покірності. А черга за автографом стала вимолюванням своєрідної індульгенції... Слава Богу, втямили, врешті-решт.

Тепер - тільки автографи і Правда від Президента, про візит якого, шановні колеги, сподіваюся, напишете правду.

Ігор ЧЕРЧАТИЙ, голова Полтавської міської організації Української народної партії, головний редактор газети "Полтавська думка-2000".

Джерело: "Полтавська думка-2000", №22 від 20 травня 2005 року.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1117184572.html




Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua