Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 28-05-2005
Оксана Рибалка: У Полтаві почали виступати проти незаконного будівництва

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1117288272.html

26 травня цього року відбулися збори жителів ЖК "Струмок" та ЖК "Колосок", які знаходяться по вул. Петровського, 29, 31, 31-а у м. Полтаві за участю представників Полтавської райдержадміністрації, Щербанівської сільради. Приводом стало спорудження на території перед будинком по вул. Петровського, 29 автозаправки. Підприємцем, який затіяв будівництво, є відомий у місті Володимир Володимирович Козак, власник мережі автозаправок "Алмакс-авто", який теж був присутній на зборах.

Все почалося з того, що Щербанівською селищною радою було надано дозвіл Козаку В.В. на оренду території по вул. Петровського. Колишній же голова Полтавської РДА Василь Степенко надав дозвіл на будівництво на цій території автозаправки. Хоча громадськість району не була навіть належним чином залучена до обговорення питання спорудження небезпечного об'єкта у них під вікнами. В районній газеті було розміщено оголошення, у якому мешканців ПОЛТАВСЬКОГО району сповіщали про заплановане будівництво. Однак вул. Петровського з її жителями відноситься до ОКТЯБРСЬКОГО району м. Полтави і люди, природно, не могли прийняти до уваги інформацію, не адресовану їм. Однак перед цим на загальних зборах кооперативів було вирішено засадити цю ділянку декоративними деревами, зробити паркову зону за рахунок власних коштів, щоб мешканці прилеглих будинків мали можливість відпочивати.

Присутні на зборах мешканці прилеглих до території будинків висловили своє невдоволення ситуацією, яка склалася і виступили категорично проти запланованого будівництва автостоянки. Це і не дивно, адже у цьому районі немає жодної школи, дитсадка чи паркової зони. Але заправок налічується цілих три. То чи не доцільніше було б на даній території розмістити суспільно корисний об'єкт, який би задовольняв нагальні потреби мешканців району, а не приватні інтереси товстосумів міста? А вони, ці інтереси, є вельми прибутковими. Адже по вулиці, яка межує з вул.. Петровського, проходить дорога, якою, прямуючи з Кременчука, далекобійники та й прості автолюбителі, об'їжджаючи пост ДАІ на перехресті вулиць Київське Шосе та Фрунзе, прямують у напрямку Харкова. І розташування саме на згаданому місці автозаправки є дуже вдалим з комерційної точки зору. Ось чому на пропозицію заступника голови Полтавської РДА Кононенка Михайла Михайловича. про вибір будь-якої іншої ділянки для будівництва заправки, Козак В. відповів відмовою, уточнивши, що "ви спочатку покажіть цю ділянку, а потім я скажу, чи згоден на неї".

Мешканці вже звертались до різних інстанцій з приводу цієї ситуації, зокрема до обласної прокуратури, народного депутата Кукоби А.Т., голів Полтавської обласної та районної держадміністрацій, Щербанівської сільради, відділу архітектурного будівництва та контролю, обласного управління екології, санепідемстанції. Також під час останнього візиту Президента України Віктора Ющенка в Полтаву, звернення було передано і на його ім'я. Однак "віз і досі там".

Хоча Кононенко М.М. переконливо запевнив присутніх, що він, як представник нової влади, "буде захищати законні права та інтереси громади". Проте дозвіл Полтавської РДА на будівництво заправки може скасувати тільки вищестоящий орган - Полтавська облдержадміністрація, або суд.

Хочеться сподіватися, що Степан Бульба, як представник нової, не корупційної, чесної та справедливої влади, відмінить завідомо "куплене" рішення у колишнього голови Полтавської РДА про дозвіл на будівництво біля житлових будівель заправки. У протилежному випадку, громада вирішила твердо стояти на своїй позиції і якщо законні дії по недопущенню незаконного будівництва нічого не дадуть, вони будуть вдаватися до радикальніших методів. Вже вирішено, що якщо злощасне будівництво таки спробують розпочати, вони вдадуться до перекриття руху транспорту по об'їзній дорозі, влаштують наметове містечко на території будівництва, а якщо і це не вирішить проблему... Вдадуться до більш радикальних дій.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1117288272.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua