Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 30-05-2005
Анатолiй Босенко: До уваги А.C. Гриценка, Ю.В. Луценка. 1 мільярд заощадили, а хто шукає 900 мільярдів?

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1117460065.html

Вже півроку нема жодного дня, щоб люди не були шоковані новими подробицями розграбування держави та масовим і безмірним розкраданням державних коштів представниками старої влади. І, на жаль, це тільки мала частина айсберга.

Тому було дуже приємно прочитати в газеті "Народна Армія" від 18 травня 2005 року статтю «Як заощадили мільярд гривень». Мова йшла про те, як нове керівництво оборонного відомства запобігло втрати саме такої суми. А вилучені гроші спрямували на соціальний захист військовослужбовців та членів їхніх сімей:

- збільшено розмір грошового утримання для всіх категорій військовослужбовців. Як солдатам та курсантам, які стали отримувати втричі більше, так і прапорщикам, офіцерам та генералам, яким повернули надбавки за особливі умови служби, передбачені Указом Президента України, що не виплачувалися в повному обсязі;
- суттєво збільшено заробітну плату цивільним, які працюють в Міністерстві оборони України;
- квартирну чергу ліквідовуватимемо, бо на квартирній черзі перебуває сорок п'ять з половиною тисяч військових;
- станом на сьогоднішній день на будівництво житла вже спрямовано більше ста мільйонів гривень.

«Збройні Сили не приховують будь-які, навіть неприємні для нас, події, -наголосив керівник військового відомства під час зустрічі з журналістами, - чи то загибель військовослужбовця, що, на жаль, іноді трапляється, чи надзвичайна ситуація на кшталт нещодавніх подій в арсеналі на Хмельниччині. Якщо й виникає якась суперечність у цифрах, то це не означає, що ми приховуємо інформацію. Оперативні ж дані постійно уточнюються й доводяться до мас-медіа… Люди повинні бачити і відчувати, що робиться в армії. Принципу прозорості військо дотримуватиметься й надалі».

З цього приводу маю слід повернутися на рік назад, та нагадати дуже приголомшені факти.

В газеті «Без цензуры» №12(54) 26 березня - 1 квітня 2004 року було надруковано повідомлення:

«Ищем ракеты и 900 миллиардов»
Министр обороны Евгений Марчук заявляет, что оборонное ведомство «сегодня ищет несколько сот ракет», уже снятых с вооружения. Как заявил он в интервью газете «День», до недавнего времени МО не соблюдало закон о едином бухгалтерском учете, поэтому разница в оценке во время проведения двух инвентаризаций, произведенных до его назначения и после, составила 900 (!) млрд. гривен.

В харківській газеті «ВРЕМЯ» вiд 27 березня 2004 року також було надруковано подібне повідомлення:

Минобороны Украины не может найти доказательств утилизации сотен ракет, снятых с вооружения, сообщил глава оборонного ведомства Евгений Марчук.
«К сожалению, есть и такие «экзотические» вещи, когда мы ищем несколько сотен ракет, снятых с вооружения, но не можем их найти», - сказал Евгений Марчук. «Говорят, что ракеты утилизированы», - заметил министр обороны и добавил, что в каждой такой ракете есть золото, серебро, платиновая группа металлов. До назначения Евгения Марчука в Вооруженных силах Украины не было единой системы бухгалтерского учета. Проведенная при нем инвентаризация дала разницу с предыдущими данными в 180 миллиардов долларов.

Шановні громадяни, це ж шалені гроші і не тільки по українським міркам.
Достатньо сказати, що Законом України від 25 березня 2005 року «Про Державний бюджет України на 2005 рік», доходи Державного бюджету України на 2005 рік встановлені в сумі 106,135 мільярдів гривень. А видатки Державного бюджету України на 2005 рік у сумі 114,080 мільярдів гривень.
Тобто вкрадено 9 річних бюджетів країни. Оце така крадіжка віку, яку слід обов'язково занести до Книги рекордів Гінеса, щоб і нащадки наших нащадків могли знати, що може скоїти злочинна влада.
Слід також нагадати і офіційні повідомлення Рахункової палати України та статтю в "Деловая столица" №9 від 28.02.2005 року:

Золотое фиаско "Южмаша"
Попытка лидера ракетостроения заработать на утилизации золота завершилась провалом.
Зарубежные эксперты называют причиной краха украинской программы утилизации драгметаллов глубокий кризис, который поразил нашу индустрию утилизации вооружений, в которых содержится значительная доля драгоценных металлов. Как показала проведенная в начале 2004 г. проверка Минобороны, значительная часть этих вооружений, вместо того чтобы быть утилизированной в рамках госпрограммы, была попросту расхищена. Массовые хищения, по мнению специалистов, значительно сузили портфель заказов большинства задействованных госпредприятий, а их место на рынке заняли крупнейшие частные компании, имеющие поддержку со стороны влиятельных банков и работающие с ломом цветных и драгоценных металлов. В итоге первую пятерку утилизационной отрасли к началу 2000-х годов начали формировать не указанные в госпрограмме предприятия, а харьковское ЗАО "Константа", запорожское ООО "ТБМ", сакское ОАО "Крымский завод химреактивов" и львовское предприятие "Аргентум".

Здивуватися є чому, але найбільше здивування та обурення викликають вже не ці жахливі факти, а те, що відсутня будь-яка інформація про розслідування крадіжки віку. Тобто, з одного боку, уряд намагається збалансувати бюджет та виконувати соціальні програми і передвиборчі обіцянки, а з іншого боку - повна бездіяльність посадовців. Ще раз повторюю:
Вкрадено 9 річних бюджетів країни !!!
Але щось не чути про позачергове засідання Ради національної безпеки і оборони України з цього приводу.
До відома громадян в статті 107 Конституції України зазначено:
Рада національної безпеки і оборони України є координаційним органом з питань національної безпеки і оборони при Президентові України. Рада національної безпеки і оборони України координує і контролює діяльність органів виконавчої влади у сфері національної безпеки і оборони. Головою Ради національної безпеки і оборони України є Президент України.
Або наші високі посадовці вважають, що такі жахливі факти не є загрозою національної безпеки держави?
Не чути голосу Генерального прокурора, та й Верховна Рада України не висловлює занепокоєння. Дивовижна ситуація. Хіба можна уявити себе таке ставлення до інтересів держави та її громадян в будь який європейський державі? Адже
Вкрадено 9 річних бюджетів країни !!!
До речі, на ощадних книжках колишнього СРСР заощаджено 132 мільярді гривень, а уряд вже кілька років виплачує своїм громадянам лише по 50 грн. А тривалі пристрасті навколо 5 мільярдів гривень «Криворіжсталі» - це вже просто дитячі іграшки по зрівнянню з такою купою грошей.
Тисячу разів праве прислів’я – все пізнається на порівнянні. Але, на жаль, в нашій державі проводити такі порівняння дуже невесела справа.

ШАНОВНИЙ ПАНЕ МІНІСТР ОБОРОНИ!
ШАНОВНИЙ ПАНЕ МІНІСТР ВНУТРІШНІХ СПРАВ!
ШАНОВНИЙ ПАНЕ ГЕНЕРАЛЬНИЙ ПРОКУРОР!
ШАНОВНИЙ СЕКРЕТАР РАДИ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ УКРАЇНИ!
ШАНОВНИЙ ГОЛОВА СЛУЖБИ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ!
ШАНОВНИЙ ГОЛОВА РАХУНКОВОЇ ПАЛАТИ УКРАЇНИ!

ШАНОВНА ЮЛІЯ ВОЛОДИМИРОВНА!
ШАНОВНІ ПАНОВЕ МІНІСТРИ!

Єдине прохання знайдіть ці гроші, та поверніть їх народу України і, таким чином, Вам вдасться підтвердити одну з головних тез Майдану та Помаранчевої революції:

БАНДИТИ ПОВИННІ СИДІТИ В ТЮРЬМАХ!

А народ України достойно жити в європейський державі та нарешті відчути що їм керує не злочинна влада, а влада народної довіри.


ВІРИМО! ЗНАЄМО! ЗМОЖЕТЕ!

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1117460065.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua