Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 03-06-2005
Орест Ревич: Міністр праці Кириленко нав'язує позитивну ейфорію

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1117795104.html

Виступ міністра Праці та Соціальної політики В’ячеслава Кириленка про зростання номінальної зарплати у квітні 2005р. показує лише одне – міністр нової влади замовчує негативні показники та звітує лише номінальні „досягнення”, які мають мало відношення до реальності. (див. http://maidan.org.ua/static/news/1117650821.html та вебсайт МінПраці http://www.mlsp.gov.ua )

Міністр Кириленко на основі даних ДержКомСтату говорить, що «Номінальна заробітна плата у квітні 2005 року порівняно з квітнем 2004 року зросла на 33,9% і становила 733,73 грн.» і «темпи зростання рівня заробітної плати на 16,7% перевищують індекс росту споживчих цін.» В реальності ж номінальна зарплата по регіонам значно менша (напр. у Тернопільській області всього 502.87 грн.), що міністр разом із ДержКомСтатом називають «зберіганням диференціації».

Завдяки «середнім показникам» можна показати зросатання будь-чого. Хто знає, чи середня номінальна зарплата по Україні не збільшилась внаслідок «урвання» дивідендів та зняття коштів олігархами із-за боязні націоналізації (прикладом можуть служити мільйонні дивіденди Рината Ахметова, як про це пише Укрправда: //Акціонери ВАТ "Центральний ГЗК" і ВАТ "Північний ГЗК" ухвалили рішення направити левову частку прибутку за 2004 рік на виплату дивідендів сумою в цілому близько 800 млн. грн. Основний акціонер, що володіє більше 90% акцій, на обох ГЗКах один - донецька компанія System Capital Management (90% акцій ЗАТ "SCM" належить Ринату Ахметову) - http://www2.pravda.com.ua/archive/2005/april/19/news/36.shtml //).

Один олігарх із мільйонними дивідендами та тисячі вчителів із зарплатою в 300грн. покажуть непогану середню номінальну зарплату! Звітуючи зростання «середнього рівня (номінальної зарплати) по економіці країни» Міністр в той же час замовчує негативні показники. А реальність наступна (навіть по даним того ж ДержКомСтату - http://www.ukrstat.gov.ua/) :

1. „Заборгованість працівникам економічно активних підприємств порівняно з 1 січня 2005р. зросла на 23,5% ...і на 1 квітня становила 722,7 млн.грн.” , а також „Кількість працівників, які вчасно не отримали заробітну плату ... на 1 квітня становила 706 тис. осіб... Кожному із зазначених працівників не виплачено в середньому 748 грн.” – То яка користь із зростання зарплати на паперах міністра, якщо майже 1 мільйон працівників її реально не отримав, а коли отримає, то вона вже знеціниться на величину інфляції?!!

2. „Заборгованість населення з оплати житлово-комунальних послуг збільшилась у березні на 0,7% і на 10 квітня 2005р. становила 7637,2 млн.грн., термін заборгованості населення за всі послуги становив 7,6 місяця.” – Зарплата „зростає”, а в людей борги збільшуються, бо не можуть оплатити комунальні послуги, які ростуть набагато вищими темпами, ніж номінальна зарплата (читав, що у Білій Церкві квартплата піднялась в 2,5 рази.)

3. Щодо збільшення мінімальної зарплати – то тут міністр говорить про якісь принизливі цифри: „Цього року ми збільшуємо мінімальну зарплату щокварталу, 1 вересня вона зрівняється з мінімальною пенсією, сягнувши 332 гривень.” (http://www.mlsp.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=40591&cat_id=34928) - Міністру б таку мінімальну зарплату! Для порівняння, в США федеральна мінімальна зарплата за годину встановлена урядом на рівні 5.15 доларів (~ 26 грн./год.) і за місяць людина може заробити щонайменше 825 дол. при 40-годинному робочому тижні (4125 грн./міс., або 12.4 рази вища від української мінімальної зарплати). А ціни на багато товарів, включаючи одяг, їжу, та автомобілі в США зачасту менші, ніж в деяких містах Україні (м.Київ наприклад). І справа не завжди в економіці, а в реальній турботі уряду за свій народ!

4. Якщо ж взяти бідних пенсіонерів, яких в Україні більше 14 мільйонів (мінімальна пенсія 332грн.) та безробітних, яких зареєстровано на 1 травня 2005р. 1млн. 13 тис. чол. (що до речі вище, ніж у квітні) та сотні тисяч малозабезпечених сімей, то для них життя ще не скоро покращиться із таким міністром, який практично не згадує про порушення 46ст. Конституції та неможливість (небажання) уряду виконати її вимоги. Нагадаю, що в Конституції гарантовані соціальні виплати на рівні, не нижчому за прожитковий мінімум (який на сьогодні – 453 грн., хоча і він занижений із-за затвердженого набору продуктів та непродовольчих товарів.) Міністр же орієнтується на неконституційний прожитковий мінімум для непрацездатних (332грн.).

5. Населення України зменшується кожен рік по офіційним даним більше ніж на 300тис. чоловік ось уже 12 років.

6. Рівень безробіття викликає у мене здивування, беручи до уваги заяви мінстра закордонних справ і всіх високих чиновників (які особливо про це говорили під час президентських виборів), що 5 млн. громадян працюють за кордоном. Це значить, що Україна не може забезпечити їх достойною роботою, і рівень безробіття має становити 25%, оскільки із 47млн. „офіційного” населення – 14 млн. пенсіонерів; 8 млн. – дітей до 15р. (http://www.census.gov/ipc/www/idbpyr.html ), ще 1 млн. – інвалідів та інших категорій непрацездатних. Працездатне населення виходить на рівні 24 млн.чол. Якщо включити ці 5 млн., що за кордоном, до зареєстрованих безробітних (1млн. 13 тис. чол. по даних ДержКомСтату на 1 травня 2005р.), то безробіття в Україні слід вважати у травні 2005р. на рівні 25%. Крім того ніхто не знає, скільки безробітних не реєструються, бо виплати по безробіттю мізерні!

Отже, уся інформація у виступах міністра праці Кириленка в більшості нав’язується суспільству в позитивній тональності. Міністр-прислужник передвиборчого рейтингу влади не спішить виносити на публіку негативні показники, спирається на „продажну та аморальну статистику”, (за визначенням американського економіста Володимира КВІНТА, 10.02.2004, UNIAN), яка обслуговує інтереси влади і далі. Народу від такого міністра мало користі, бо мотивація у нього не на реальні зміни, а на паперові “досягнення”.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1117795104.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua