Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 11-06-2005
Reporters Sans Frontiers: Блогер Моджтаба Самінеджад отримав два роки тюрми.
Reporters Sans Frontiers

Версія до друку // Відповісти // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1118518918.html

Репортери Без Кордонів виразили сьогодня глибоке занепокоєння долею 25-річного блогера (себто, громадянського журналіста -- Майдан-Інформ) Моджтаба Самінеджада (Mojtaba Saminejad), який був засуджений Революційним Судом Тегерана на два роки тюрми за "образу Вищого Керівника" та на якого чекає ще один суд по окремому звинуваченню за образу Пророків, за таке звинувачення може бути присудженна смертна кара.

Організації з захисту свободи преси закликає всіх блогерів підтримати молодого блогера.

"Запрошуються всі вирази солідарності з блогосфери", каже організація. "Ми знаєм, що це дійде до в'язнів, а також натисне на владу Ірана, особливо під час підготовки до президенських виборів. Дуже важливо, щоб люди розмовляли про Моджтаба".

Адвокат Мохаммад Саіфзадех (Mohammad Saifzadeh) сказав, що вирок був винесений по закінченню засідання від 23 травня, на якому його кліент не міг вільно розмовляти. Для тиска влада також доручила супроводжувати його в суді поліцейським, яки допитували Моджтаба під час слідства.

Він знов буде в суді 22 Червня за звинуваченням в "образі Пророків та святих імамів". Це дуже серйозне звинувачення, яке може закінчитися вироком за "зраду віри". За такий злочин існує смертна кара згідно статті 512 кримінального кодекса Ірана.

Вже є ініціатіви з іранського інтернета на підтримку Моджтаба. Користувачі інтернета присвятили йому дві сторінки, англійською:

http://mojtaba-samienejad.blogspot.com

та фарсі:

http://en-mojtaba-samienejad.blogspot.com

Десь з 50 іранських блогерів відкрито його підтримують.

Група блогерів Пенлог також засудила вирок:

http://penlog.blogspot.com/2005/06/blog-post_05.html

Майдан-Інформ засуджує вирок і вимагає негайного звільнення Моджтаба та дозволу йому залишити Іран для переїзду в Україну, де, ми переконані, йому буде наданий притулок.

Версія до друку // Відповісти // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1118518918.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua