Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 14-06-2005
В.Швець: Милосердя – це не тільки співчуття, а й конкретна допомога.

Версія до друку // Відповісти // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1118703411.html

Милосердя – це не тільки співчуття, а й конкретна допомога.

„Йти на зустріч людям –
головне завдання нової влади”
Президент України В.Ющенко„Протезно-ортопедичне реабілітаційне відділення „Здоров’я” знаходиться в центрі нашого міста на Торговій площі, № 6.
Працює з 9-18; Перерва з 13-14 телефон – 5-14-88

Саме цю адресу вже знає багато людей з фізичними вадами здоров’я, звичайно сюди часто приходять їхні батьки і близькі, шукаючи поради і розраховуючи про допомогу. Тут же, за графіком, проводить прийом виїзна бригада „Київського протезного заводу”, яка раніше вимушена була приймати людей з вадами здоров’я в приміщенні 1-ї поліклініки. Траплялося так, що прийом громадян проводився навіть в гардеробі поліклініки. Це створювало незручності не тільки відвідувачам, але й працівникам поліклініки.

В основному, ніхто колись за людей з фізичними вадами здоров’я, в повному обсязі поставлених проблем, не переймався. Чи часто ми бачимо таких людей на вулицях нашого міста ? Особливо „колясочників”, людей, які користуються інвалідною коляскою. А чи вони мають змогу виїхати зі своїх помешкань, спуститися зі сходів під’їздів ? Щоб не бути голослівним, наведу кілька самих болючих питань, які напротязі вже Незалежності України постійно ставляться на всіх рівнях, але так ніхто в нашому місті їх не намагався вирішувати. Я маю на увазі ті ж перила, пандуси, стоянки для автомобілів з ручним керуванням біля державних і громадських установ. Зрозуміло, що вирішення болючих питань людей з фізичними вадами здоров’я клопітка і напружена робота і аж ніяк не можна прирівняти її до будівництва автозаправок, які в нашому місті ростуть як гриби після дощу...

До 1987 року громадяни міста з фізичними вадами здоров’я, хто користувався послугами „Київського протезного заводу” мусили їхати до Києва. Допомога потребувалася специфічна, її могли надавати виключно на цьому підприємстві. Щоб якось полегшити життя таким людям, бригада КПЗ (Київського протезного заводу) виступили з пропозицією до міської влади виділити для людей з фізичними вадами здоров’я окреме приміщення. Тодішній перший заступник міського голови Гламазда В.М. пішов на зустріч таким проханням і було виділене приміщенні по вулиці Підвальній. Воно, скажемо так, не зовсім було зручне для відвідування (далеко від зупинки громадського транспорту) людьми з фізичними вадами здоров’я і тому у вересні 2000 року виконком прийняв рішення і реабілітаційне відділення перебралося на Торгову площу, № 6.

З першого дня утворення служби з надання допомоги людям з фізичними вадами здоров’я керівником був і залишається по сьогоднішній день Загородній Іван Пилипович, людина інтелігентна і надзвичайно добродушна. Чужі болі сприймає як власні, намагається максимально допомогти кожному відвідувачеві, хоча сам працює, м’яко кажучи, не в сприятливих умовах. У приміщенні потрібно ремонтувати дах, замінити підлогу, так само відсутні при вході перила і пандуси. Та й сам кабінет Загороднього І.П. (якщо цю маленьку кімнатку можна назвати кабінетом) знаходиться в самому кінці коридору реабілітаційного приміщення, бо першу кімнату (так було при колишній владі, нажаль, так є і тепер) займає одна з місцевих партій, яку очолює в нашому місті депутатів Верховної Ради України С.Чолноков. Депутат ВР України Д.Рудковський взагалі має „царські” апартаменти і, безумовно, ніколи б не перейшов в таке приміщення. Постає закономірне питання до обох білоцерківських депутатів Верховної Ради України „Виборці потрібні вам, щоб піднятися на вищий щабель влади, а потім, ставши депутатами, забути про все, що наобіцяли ? Чому ні разу, закінчивши депутатські повноваження, ніхто з колишніх депутатів ВР України ніколи не звітував перед своїми виборцями ?”

Закінчуючи цю статтю на оптимістичній ноті, сподіваюся, що її прочитає перший заступник міського голови Якимчук В.Л. (представник нової команди, хочеться сподіватися – якісно нової влади) і особисто навідається, потрібно лише перейти майдан, (місьвиконком поруч) до цього приміщення, побачить все на власні очі й прийме відповідне рішення.

Насамкінець. Цивілізованість кожної окремої держави визначається не її золотим запасом, а ставленням громадськості до дітей, пенсіонерів і людей з фізичними вадами здоров’я.

14.06.2005 В.Швець

Версія до друку // Відповісти // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1118703411.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua