Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 17-06-2005
Руслан Проводніков: Ще раз про кадрову політику та прозорість нової влади...

Версія до друку // Відповісти // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1119001255.html

Щойно громадськість Херсона облетіла звістка про підготовку призначення нового начальника управління молоді та спорту обласної держадміністрації. На це призначення мало б хто звернув увагу – адже рідкісний день трапляється без новопризначень, та й крісло не належить до списку найпривабливіших - якби не деякі деталі.

Кілька місяців тому, в лютому, херсонська коаліція „Сила народу” голосно вимагала прозорості у кадрових призначеннях. Разом з цим коаліцією був складений список кандидатів на керівні посади обласної адміністрації і саме новопризначений Є.Алхімов був представлений у цьому списку як кандидат на посаду начальника того самого управління, де зараз збирається працювати.

Побачивши нашого героя у тому списку, громадські активісти вирішили дізнатися про вимоги до посадовців такого рангу. Ознайомитися з ними надає можливість сайт Головдержслужби України:

„Претендент на посаду начальника управління місцевої державної адміністрації повинен знати: основи державного управління, економіки та управління персоналом; основи права, політології та ринку праці; форми та методи роботи із засобами масової інформації; правила ділового етикету;
Кваліфікаційні вимоги. Вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста.
Стаж роботи за фахом у державній службі на керівних посадах не менше 3 років або стаж роботи за фахом на керівних посадах в інших сферах економіки не менше 5 років." (http://ww.guds.gov.ua/cgi-bin/valmenu_itn.sh?0p072040.html#_1)

Тепер можемо порівняти це з освітою та досвідом запропонованого кандидата: має 21 рік та вищу аграрну освіту, досвід управлінської діяльності вичерпується керівництвом обласним осередком всеукраїнської молодіжної громадської організації, про діяльність якої тут мало хто й чув.

Тож, невисоко оцінивши ймовірність призначення, громадські активісти вирішили все ж таки зробити попереджувальний крок – написали заяву щодо кадрової політики в сфері молодіжної та сімейної регіональної політики, під якою підписалися 11 громадських організацій міського та обласного рівня, і 24 лютого надіслали її на адресу губернатора В.Сіленкова, міністра Ю.Павленка та розмістили в Інтернеті. Невдовзі надійшла відповідь міністра. Йшлося про те, що головну роль у призначенні відіграє голова облдержадміністрації, проте міністерство, з свого боку, ретельно вивчає ділові та професійні якості претендентів.

Час спливав, про цього кандидата зі списку якось позабули, та й він нічим про себе не нагадував... Начебто високо посадовці демонстрували розсудливість та торжество здорового глузду. Тому у громадськості залишилися запитання лише до коаліції „Сила народу”. Чи дійсно місцеві члени коаліції хочуть прозорості кадрової політики? Адже абсолютно зрозуміло, що за умови публічного розгляду кандидатур, креатура коаліції не мала жодного шансу. І чи ставить коаліція вимоги Президента до новопризначених щодо порядності та професіоналізму попереду політичних інтересів?

Щоправда, наявність деяких персоналій у списку можна було віднести на рахунок постреволюційного синдрому бажання змінити все і всіх і відсутності альтернативних кандидатур. Дійсно, помилки трапляються. Але неперевірені джерела свідчать, що Є.Алхімов має при собі лист з купою підписів з печатками на його підтримку від керівників партійних організацій. Тож, хіба ці партійні функціонери не знають про вимоги до кваліфікації держслужбовців такого рангу? Чи вони діють за принципом "на тобі, небоже, що мені негоже", вважаючи молодіжну політику несерйозною "комсомольською" роботою?

Але спритний хлопець має підтримку не лише на місцевому рівні. Про те, що його інтереси особисто лобіює міністр опосередковано свідчить й той факт, що вся складна процедура отримання погодження міністерства, яка передбачає приїзд кандидата в Київ та ознайомлення із його структурними підрозділами міністерства, а також обіцяне міністром „ретельне вивчення”, блискавично завершилася з рекордною швидкістю – одна доба з моменту підписання подання губернатором! Не дивно й, що попередня розсудлива відповідь міністра на звернення громадськості втратила свою вагу в її очах з тією ж самою швидкістю.

Наразі від облаштування у кріслі начальника обласного управління молоді та спорту Є.Алхімова відокремлює лише розпорядження губернатора. І, здається, наше щастя, якщо процедура затягнеться!

Можна, звичайно, припустити, що ми маємо справу з унікальним випадком, коли молода людина має неабиякі організаторські здібності, широкий світогляд, масштабні ідеї. В такому випадку отримати підтримку громадськості дуже просто – організувати презентацію програми своєї діяльності на облюбованій посаді, запросити туди всіх бажаючих та продемонструвати увесь свій потенціал. Оце була б справжня прозорість! І про кваліфікаційні вимоги вже ніхто б і не згадував. Але нічого подібного не сталося. Навпаки, під час численних останнім часом громадських заходів (обговорень, круглих столів, тощо), на які невгамовна громадськість запрошувала амбітного хлопчину задля надання можливості проявити себе, від нього пролунала єдина млява фраза: я сюди прийшов, бо мені цікаво...

Знаменно, що уся епопея з призначенням відбувається на тлі отриманої губернатором місяць тому телеграми від Президента, в якій, зокрема, йдеться: „вимушений звернути Вашу увагу на серйозні недоліки і прорахунки у формуванні керівного складу, які пов’язані з наявністю непрофесійного політичного підходу. Таку практику вважаю категорично неприпустимою. Зобов’язую …забезпечити призначення керівників, керуючись виключно їх професійними, діловими та моральними якостями”.

Тож, постає питання, чим керується високий покровитель, який просуває заздалегідь невідповідну вимогам людину? Бажанням підкласти свиню губернатору? Чи просто вважає, що за спиною Президента його близьким родичам дозволено усе?

Версія до друку // Відповісти // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1119001255.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua