Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 19-06-2005
Юрій ШЕЛЯЖЕНКО: Київську молодь підрахували. За 12 000.
www.happy.in.ua

Версія до друку // Відповісти // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1119157085.html

"Форум молоді міста Києва", зібраний 17 червня за волею шести найвпливовіших молодіжних організацій та згідно розпорядження Київської міської державної адміністрації, завершився гучним скандалом. Учасники форуму дарма працювали з ранку до вечора. 12 000 гривень, які влада витратила на узгодження державної молодіжної політики з громадськістю, пущено на вітер. Закриваючи форум, начальник Головного управління у справах сім’ї та молоді КМДА Олександр Кулик заявив, що він не визнає резолюції форуму. Він сказав, що в залі велика кількість пустих місць, і тому форум є нелегітимним! Ще не оговтались амбіційні хлопці та дівчата від ляпасу, як грянув, затикаючи рота незгодним, перекриваючи викрики з залу, державний гімн...

Причиною конфлікту чиновника з молоддю, очевидно, стало "безконтрольне" обговорення на форумі неефективності діючих молодіжних програм КМДА. Скажімо, виділяються десятки тисяч гривень на спортивні програми прибуткових (!) ФК "Арсенал" та ХК "Сокіл", тим часом фінансування проектів некомерційних організацій урізане в кілька разів. Всім набридли нескінченні концерти за участю одних і тих же гуртів, але КМДА продовжує фінансувати ці концерти, адже то – "підтримка творчої молоді". Правда, новому музичному гуртові, який дійсно потребує підтримки, туди не пробитися... Про боротьбу з корупцією в системі освіти взагалі можна не згадувати. Це ж вигідно навіть багатьом студентам, що "працевлаштовані" в місті на різних підсобних роботах і не мають можливості віддавати час уважному навчанню, а відтак – задовольнити "сувору справедливість" викладачів без хабаря. Київська влада явно не поспішає пояснювати студентам, що такий стан речей краде у них можливість стати висококласними професіоналами! Окремою темою є інформаційне забезпечення молодіжного життя. Основний напрямок роботи КМДА тут просто геніальний – весь "інформаційний" бюджет (270 тис. грн. на рік) отримує сумно відома низькими рейтингами та офіціозністю телепередача "Молодіжна Телевізійна Служба". Розмістити в ній сюжет про захід, який не фінансує КМДА, практично неможливо. Учасники форуму підготували для київської влади пропозиції щодо вирішення цих та інших гострих проблем, але у відповідь отримали лише демонстративне нехтування громадською думкою.

Останнього разу молодіжний форум проводився в Києві в 1997 році. Цікаво, що за комплексною програмою КМДА "Молодь міста Києва на 2001-2005 роки" він мав відбуватися кожен рік. З цього можна судити про те, як київська влада виконує свої молодіжні програми. "Ми вже вирішили проводити форум власними силами, без допомоги київської держадміністрації, коли нарешті вони виділили гроші на оренду зали в будинку культури Київської Політехніки" – розповіла Марія Богуслав, член оргкомітету форуму. Наступний раз форум вирішив зібратися у вересні цього року для розробки пропозицій від громадськості щодо київського бюджету, який ухвалюватиметься в цьому місяці.

До речі, оргкомітет "Форуму молоді міста Києва" порадував продуманістю і демократичністю всіх процедур. Запрошені були не тільки представники всіх зареєстрованих в місті молодіжних громадських організацій, органів самоврядування та студентських профспілок, творчих спілок та спортивних клубів. 20% учасників форуму набиралися по індивідуальних анкетах, в тому числі через мережу Інтернет – таким чином, думка активних молодих людей, що не представляють якусь зареєстровану молодіжну організацію, теж була врахована. В першій частині форуму кожен учасник через мікрофони в залі міг поставити питання присутнім представникам влади та членам оргкомітету. Між іншим, жоден із запрошених почесних гостей всеукраїнського "калібру" – Томенко, Павленко, Ніколаєнко, Кириленко, Омельченко – не знайшов часу бути присутнім на форумі, хоча заступників і радників наїхало чимало. Коли я спитав, чому в президії форуму сидять люди, яких учасники не обирали, мене (і всіх бажаючих взяти на себе таку відповідальність, хоч побажав скористатися запрошенням тільки один я) було запрошено до президії. В другій половині дня учасники форуму працювали в 9 тематичних секціях, формулюючи пропозиції щодо вирішення актуальних проблем в сферах: освіти; працевлаштування і підтримки підприємництва; національно-патріотичного виховання; здорового способу життя та спорту; дозвілля і підтримки творчої молоді; співпраці громадських організацій з органами влади; соціального та правового захисту дітей, молоді та молодих сімей; інформаційного забезпечення молодіжного життя; міжнародних контактів молоді. На заключному засіданні всі пропозиції були зведені в один документ, який і відмовився визнати від імені київської влади Олександр Кулик. Мовляв, недостатній кворум для прийняття резолюції!

Очевидно, що цей привід шитий білими нитками. Резолюція на молодіжному форумі ухвалювалася загальним консенсусом: були враховані всі висунуті пропозиції, не було висловлено жодного заперечення, в тому числі від представників влади. Лічильна комісія взагалі була відсутня, а думки щодо кількості людей на останньому засіданні кардинально різняться: від 150 до 300 і більше. В будь-якому разі, форум молоді не є обраним представницьким органом, тому для ухвалення резолюції йому достатньо більшості голосів людей, які, ставлячись до заходу серйозно, взяли участь в усіх засіданнях. Крім того, дехто з відсутніх учасників делегував голос представникам своєї молодіжної організації або друзям.

Заява Кулика стала прикрою несподіванкою навіть для членів оргкомітету, які, на відміну від Олександра Михайловича, вважають легітимною ухвалену резолюцію. Таким чином, скандал на молодіжному форумі ще раз продемонстрував неготовність влади до діалогу з громадянським суспільством.

ПРЯМА МОВА. До вашої уваги – дослівні коментарі деяких учасників форуму.

Олександр Кулик, начальник Головного управління у справах сім’ї та молоді КМДА, депутат Київради:

Ми виділили 12 000 гривень на оренду будинку культури КПІ, бо в нашому розпорядженні нема свого приміщення. Не думаю, що ці гроші викинуті на вітер. Я роботою форуму задоволений, на жаль, не задоволений результатами. Ми не змогли ухвалити підсумкового документу в тому форматі, який мав бути – це документ, який проголосований. Ви бачили, що кворум на початку був, а в кінці не було. Якщо ми ухвалюємо документ, я повинен підписати його, покласти на стіл міському голові, сказати, що це резолюція форуму. Представники громадських організацій могли визнати резолюцію дійсною, але я, як представник влади, не можу цього зробити. Резолюція ухвалюється більшістю голосів за наявністю кворуму. Ви чули звіт мандатної комісії: було 900 делегатів запрошено на форум, взяло участь на початку роботи 536 делегатів. Тобто за документ має бути віддано не менш ніж 269 голосів. Ви бачили, що тут більш ніж 150 людей не було (насправді, я бачив приблизно три сотні людей – авт.). Це, мабуть, свідчить про те, що не було тих людей, які, дійсно, переймаються проблемами молоді. Звичайно, ми візьмемо до відома деякі пропозиції. Тільки я хочу ще раз повторити, що ми відкриті до співробітництва з молодіжними організаціями, але для цього існує спеціальний орган – Рада з питань молодіжної політики при Київській міській держадміністрації. Я не підтримую пропозицію перетворити саме цей форум у постійно діючий орган, тому що навіть тих 536 чоловік – ми їх ні завтра, ні післязавтра, ні через місяць в тому самому складі не зберемо (ще б пак, коли їх роботою просто зневажили! – авт.). Сьогодні є Рада, комусь вона не подобається – можна її змінити, назвати по-іншому. Але це має бути не п’ятсот людей, а компактна спільнота.

Тетяна Поладько, експерт з питань молодіжної політики представництва ООН в Україні, член оргкомітету форуму:

Резолюція "Форуму молоді міста Києва" була погоджена на засіданні, складений протокол з цього приводу. Для мене ясно, що резолюція є дійсною. Тому фінал форуму видається дуже дивним. Наскільки мені відомо, кількість людей в залі на момент прийняття резолюції ніхто не рахував.

Дмитро Бондаренко, голова МГО "Київський клуб веселих та найкмітливіших", член оргкомітету форуму:

Те, що зробив Олександр Михайлович Кулик, для нього цілком природньо, треба ставитись до цього філософськи. Головне – що молодь міста Києва сказала "так". Ми ж всі дорослі люди і розуміємо, що будь-який форум повинен ухвалити резолюцію. Має бути кінцевий документ, правильно? Резолюція – це не є пряме рішення для виконання, для її ухвалення достатньо того, щоб відчувалася загальна підтримка. До того ж у нас не було лічильної комісії, отже, ми не могли голосувати. А на початку форуму кворум був, мандатна комісія комісія це визнала. Всі пропозиції в рамках загального контексту форуму були враховані. Ігнорування пана Кулика – це не позиція влади загалом. Наших пропозицій чекає мер Олександр Омельченко, чекає міністр у справах сім’ї та молоді Юрій Павленко. Цією заявою Олександр Михайлович хоче захистити себе, я готовий зараз відкрити вам карти – він з самого початку був проти форуму. Він розумів, і це було видно сьогодні, що форум підніме багато питань, на які у нього нема відповідей. Тому він хоче зробити все, щоб молодь Києва не об’єдналася. Він висловив це так відверто, що тільки принизив себе в очах громадськості.

Олексій Данилюк, голова МГО "Правове суспільство", член оргкомітету форуму:

Заява Кулика насправді не має ваги. Ми переконані в тому, що резолюцію громадськість визнає, оскільки вона розроблялася консенсуально, тобто заперечень під час розробки не було.

Руслан Синельников, учасник форуму, представляє громадянську ініціативу "Воля":

Це ганьба, це ганьбище! Просто жахливо: втрата цілого робочого дня! На творчу роботу учасників форуму просто не звернули уваги!

Також читайте на Майдані дуже дипломатичну статтю Олексія Братущака "Форум молодежи г. Киева закончился провалом":
http://maidan.org.ua/static/mai/1119087536.html

Версія до друку // Відповісти // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1119157085.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua