Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 22-06-2005
Віктор Ющенко: Звернення у зв'язку з Днем скорботи і вшанування пам'яті жертв війни
www.president.gov.ua

Версія до друку // Відповісти // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1119424098.html

Звернення Президента України В.А.Ющенка до українського народу у зв'язку з Днем скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні


Дорогі співвітчизники!

Шановні ветерани війни!

Сьогодні ми схиляємо голови перед пам’яттю наших співвітчизників – жертв війни. Друга світова війна втягнула Україну у вир подій ще у вересні 1939 року. Але недільного ранку 22 червня 1941 року над самим існуванням Українського народу нависла загроза. Гітлерівський фашизм віроломно напав на нашу землю, маючи на меті не лише захопити Україну, а й знищити більшість її населення. Фронт двічі прокотився Україною, засипаючи її солдатськими могилами. Нацисти жорстоко спалювали й руйнували міста і села. На окуповану територію прийшов «новий порядок», закрутилася нелюдська машина смерті: розстріли, голод, примусова праця, концтабори.

Українці стали на захист своєї Батьківщини, мужньо боролися на всіх фронтах, кували перемогу в тилу, у партизанських загонах, у підпіллі на окупованій території.

Невід’ємною частиною цієї боротьби став український визвольний рух, учасники якого обстоювали суверенне право нашого народу жити у власній державі.

У тій страшній війні за право на життя було здобуто Перемогу. Велику Перемогу. Та надто дорогою була її ціна...

Лихо не обминуло нікого. Майже в кожній українській сім’ї війна назавжди забрала рідних і близьких.

На жаль, ми досі не знаємо місць поховань й імен усіх загиблих. Назвати їх, віддати їм належну шану – наш святий обов'язок.

Та не меншим є наш обов’язок оберігати мир і спокій у державі, жити у дружбі і злагоді. Настав час примирення та взаємного прощення у нашому суспільстві. Заради дітей та онуків, перед світлою пам’яттю всіх, хто загинув у тій війні. Адже саме за мир віддали свої життя наші воїни, всі, хто зі зброєю в руках відстоював свободу і незалежність Батьківщини. Тож будьмо гідними їхнього подвигу!

Віктор ЮЩЕНКО

Версія до друку // Відповісти // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1119424098.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua