Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 22-06-2005
"Артикль 19": Про початок створення громадського мовлення в Україні

Версія до друку // Відповісти // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1119430667.html

20 червня 2005 року Пану Володимиру Литвину
Голові Верховної Ради України
Київ, Україна

про початок створення громадського мовлення в Україні

Шановний пане Литвин,

«Артикль 19» - всесвітня кампанія на підтримку свободи слова - висловлює занепокоєння з приводу того, що відсутні будь-які дієві кроки у напрямку створення громадського мовлення в Україні. Наскільки нам відомо, обговорення законопроекту про громадське мовлення на засіданнях Верховної Ради постійно відкладається й, у зв’язку з наближенням пори відпусток, ми маємо побоювання, що це питання не розглядатиметься ще декілька місяців.

Громадське мовлення відіграє фундаментально важливу роль у демократичному суспільстві як єдиний ефективний засіб гарантування плюралізму думок та розповсюдження інформації в інтересах громадськості. Така інформація є вкрай необхідною для того, щоб люди були проінформовані про дії обраної ними влади та брали участь у політичних процесах. Вчасне створення громадського мовлення також стане виконанням зобов’язання вашого президента, пана Віктора Ющенка, яку він дав на початку свого строку, коли публічно обіцяв створити громадське мовлення.

«Артикль 19» наполягає на дотриманні основоположних принципів під час створення громадського мовлення, зокрема щодо цілковитої незалежності громадського мовлення від політичних, комерційних, або інших сил. На питанні незалежності також наголошує Рекомендація № R (96) 10 Комітету міністрів Ради Європи „Про гарантії незалежності громадського телерадіомовлення”, якої, будучи членом Ради Європи, Україна має дотримуватися 1. Процес становлення громадського мовлення має бути прозорим із проведенням різноманітних консультацій з усіма сторонами, що проявляють інтерес.

Таким чином, ми просимо Вас забезпечити, у найближчий час, проведення обговорення законопроекту у Верховній Раді. Як внесок до дискусії, ми надаємо Вам нашу статтю „Доступ до ефіру. Принципи свободи слова та регулювання мовлення” 2, де перераховані принципи, які мають бути включені у законодавство про громадське мовлення для забезпечення дотримання міжнародних стандартів у цій галузі. Ми і надалі перебуватимемо у розпорядженні української влади у разі виникнення будь-якої потреби щодо надання порад та рекомендацій під час розробки відповідного законодавства та послуг, які ми надаємо багатьом країнам світу з демократією, що розвивається.

З повагою,
Доктор Агнес Каламард
Виконавчий директор

1 11 вересня 1996 року

2 Опубліковано „Артиклем 19” у квітні 2002 року.

Версія до друку // Відповісти // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1119430667.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua