Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 27-06-2005
Віктор Ющенко: Привітання з нагоди Дня Конституції
www.president.gov.ua

Версія до друку // Відповісти // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1119885321.html

Шановні громадяни України! Дорогі співвітчизники!

Незалежна Українська держава вже дев'ять років живе за своєю Конституцією. За історичними мірками наш Основний Закон - зовсім молодий документ. Але корені його глибокі, як глибокими є корені української нації. Серед них – «Руська правда» Ярослава Мудрого і старовинні міські статути. Століттями кращі уми України думали про державні механізми і про гарантії прав і вольностей українського народу. Слово гетьманських універсалів, так само як і шабля запорозького війська будувало славну українську козацьку державу. Велична і трагічна вершина її – перша в Європі Конституція, написана Пилипом Орликом, і його гетьманська присяга на ній.

Прийняття Конституції України – це продовження багатовікової традиції. Це був акт вияву вищої волі українського народу, фундаментальне закріплення його історичного вибору, його волі жити в суверенній, соборній, демократичній, соціальній, правовій державі. Основний Закон став правовою гарантією незалежності України.

Вперше в українській історії людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнані найвищою цінністю. Вперше визначені державні механізми, що мають їх гарантувати.

На наших очах конституційні гарантії прав і свобод, так само, як норми, що забезпечують верховенство права, спрацювали у переломні для країни дні Помаранчевої революції. Рішення незалежного суду проклало конституційний шлях до виходу з кризи. Громадяни України визнали його справедливість і схилилися перед правосуддям. Українська нація зробила незворотній вибір на користь свободи, демократії і верховенства права.

Тепер перед Україною стоїть велике завдання – подолати розрив між конституційними нормами і реаліями життя мільйонів її громадян. В останні півроку для цього багато що зроблено.

Мінімальна пенсія стала відповідати прожитковому мінімуму. Зросли зарплати і стипендії. Реальною підтримкою стала допомога при народженні дитини. І це – лише перші кроки. Наступні – дати кожному громадянинові можливість працювати, отримувати гідну винагороду за труд, мати житло, отримати якісну освіту і медичну допомогу.

Влада бачить своїм завданням утвердження в Україні європейських політичних, соціальних, економічних і гуманітарних стандартів. На їх основі виконання всіх положень Основного Закону в інтересах громадян України стане реальністю.

У нас є унікальний шанс – реалізувати в нашому житті благородні ідеали людської гідності, справедливості, свободи і демократії, закладені в Конституцію України. Переконаний, що ми його використаємо.

Вітаю вас, дорогі українські громадяни з Днем Конституції. Бажаю, всім нам добра, щастя і процвітання під високим захистом Основного Закону. Слава вам, дорогі співвітчизники! Слава Україні!

Віктор ЮЩЕНКО

Версія до друку // Відповісти // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1119885321.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua