Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 28-06-2005
Макар Петренко: ПроФФесор-фізик захищає свого патрона
Інтернет-видання "Полтаваінфо".

Версія до друку // Відповісти // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1119962427.html

Медична мафія Полтавщини намагається утримати своїх представників на керівних посадах. Для цього використовуються різні методи - від використання студентів-медиків для "масових" пікетувань до публікацій в пресі, яка з давніх часів звикла вилизувати все за вказівкою своїх засновників.

Свіжим прикладом можна навести публікацію в газеті "Полтавський вісник" (№25 (832) від 24 червня 2005 року) під заголовком "Дурниці про "атомні" реактори". Автором цього "наукового" твору є заступник начальника управління охорони здоров'я Полтавської облдержадміністрації Володимир Мохначов.

В цій публікації пан Мохначов показує читачам свою обізнаність в Інтернеті, в медичних питаннях та… в шкільному курсі фізики. Вдало використовуючи саме шкільний курс фізики, автор публікації намагається відвести увагу читачів від головної проблеми - якими рентген-апаратами пацієнтам обласної лікарні і протитуберкульозного диспансеру роблять рентгени. На їх придбання пішла немала сума бюджетних коштів, а саме 1 млн. 50 тис. грн., яких завжди не вистачає…

Володимир Мохначов, будучи заступником начальника обласного управління охорони здоров'я, знає, що кримінальна справа порушена не по факту використання рентгенівської трубки (якій він так багато приділяє уваги у своїй статті), а по факту придбання двох рентгенодіагностичних комплексів невідомого походження. І, як посадова особа, знає що обидва ті апарати по фіктивним документам йдуть виробництва японської фірми "SHIMADZU", а насправді виготовлені кустарним способом в Одесі.

Чому я стверджую, що кустарним? Ось мій аргумент - на обладнанні немає назви виробника, дати виготовлення і, навіть, назви обладнання. А звідси витікає, що бюджетні кошти використані не за цільовим призначенням і за це треба нести відповідальність.

Базікання про відповідність обладнання міжнародним стандартам - просто введення в оману необізнаної частини читачів газети "Полтавський вісник", бо по цей час в Україні діє стандарт на рентгенівське обладнання ДСТУ 26140-84, затверджений в СРСР ще у 1984 році. Тож про міжнародні стандарти зараз не може бути і мови.

Пан Мохначов стверджує, що представники преси передчасно звинувачують начальника управління охорони здоров'я В.Лисака у різних гріхах, натякаючи на посилення зневіри населення до полтавської медицини. Але про яку довіру може йти мова, якщо куди не прийди, кругом більшість медиків досить вдало очищає кишені хворих людей, а не лікує своїх пацієнтів.

Дуже сумно, що нинішнє керівництво управління охорони здоров'я Полтавської облдержадміністрації, на мій погляд, немає уявлення про існування цілої низки законодавчих актів, регламентуючих медичну діяльність та про свої посадові обов'язки.

При такому стані речей, що зараз існує, висновок один - медицину саму треба лікувати, і тільки хірургічним способом, бо при наявності у вищому керівництві полтавської медицини високопосадових "метастазів", консервативне лікування неможливе.

Макар ПЕТРЕНКО,
редактор інтернет-видання "ПОЛТАВАінфо"
(м. Полтава).

P. S. Не дивно, що стаття заступника начальника управління охорони здоров'я облдержадміністрації з'явилася в газеті "Полтавський вісник". Складається враження, що хтось підштовхнув В.Мохначова не на захист В.Лисака, а на його можливу заміну самим Мохначовим. Час покаже.

Версія до друку // Відповісти // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1119962427.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua