першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: ЛОГІКА ДЕРЖАВНОЇ ЗРАДИ

додано: 05-03-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/983792294.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

ЛОГІКА ДЕРЖАВНОЇ ЗРАДИ.
=====================================================
Володимир Мартинюк

Пошуки логіки в убивстві Гонгадзе будуть безуспішними, якщо не враховувати загальний політичний фон подій в Україні протягом весни-осені 2000 року.
Після "успішного" для Кучми завершення квітневої пародії на референдум, він негайно проводить консультації із президентом Росії Путіним. Після київської зустрічі Кучми та Путіна, яка відбулася 15-16 квітня 2000 року, тодішній секретар Союзу Росії та Білорусії Бородін заявляє - "Україна протягом двох найближчих років увійде в союз Білорусії та України"

"Референдум" фактично визначив , який варіант інтеграції в "СРСР" буде підтримуватися Росією - чи "парламентський" варіант Ткаченка і комуністів ( типу теперішнього молдавського) чи "білоруський" варіант, в якому головним є президент і відповідно наближені до нього олігархи.

Іншими словами на інтеграційному "тендері" перемогли не "старі" комуністи як у випадку Молдови, а "оновлена" олігархізована номенклатура під гаслом " В Россию вместе с награбленным" . Слід сказати що для українських олігархів намагання попасти під протекторат Росії є цілком логічними - досвід Лазаренка показав що Захід вже не має бажання потакати злочинним методам нагромадження капіталів.

Вже на початку літа Україна вперше за час існування СНД і всупереч своїй же, неоднократно декларованій відмові від співпраці із єдиними і особливо з військовими структурами СНД, прийняла участь у спільних військових маневрах протиповітряної системи СНД.

На самміті СНД 21-22 липня робиться наступний крок у сторону "Руссобелии" - українські карально-силові структури входять у так званий Антитерористичний ( читай -"терористичний") центр СНД , яким керують спецслужби Росії.

Цей крок надзвичайно важливий, оскільки приблизно з цього часу стає помітним вульгарне, в чисто російському стилі, втручання спецслужб в роботу українських журналістів та засобів масової інформації.

Протягом серпня і вересня президент Кучма робить серію заяв та кроків, які фактично підтримують політику Росії щодо побудови обхідного газопроводу, і оголошує що Україна буде поставляти труби для цього газопроводу. Доволі пікантним нюансом є те, що попри всі заяви , Росія сама не може збудувати такий газопровід, оскільки такі труби надалі виробляються лише в Україні.


У вересні починається вже вкрай безцеремонний тиск на засоби масової інформації та преси. Зникнення Гонгадзе виявилося лише малим епізодом того, що почало діятися у вересні і жовтні. Найяскравішим прикладом стало кількакратне вилучення "орлами у цивільному" багатотисяного тиражу популярної кременчуцької газети "Інформюлетень" з друкарень Києва та Харкова.

На початку жовтня , внаслідок тиску на провайдера закривається сайт УРП, де на той час був найпопулярніший політичний форум ( до 500 відвідуваннь за добу).

Кучма однозначно взяв курс на імплементаційне "згвалтування" парламенту та усунення уряду Ющенка.

Для цього необхідно було залякати журналістів, і особа Гонгадзе підходила якнайкраще. На той час режиму був потрібний саме мертвий Гонгадзе, і було потрібно аби його знайшли і впізнали.
"Поінформовані" журналісти , як і у випадку із "самовбивством" Маряни Чорної повинні були зрозуміти - таке чекатиме на кожного , хто не буде слухняним...

Пояснення просте - тоді ще не було ніяких плівок Мельниченка, і продажні газети та телеканали змогли б "відмазати" владу в очах обивателя. Навіть зараз попри всю зливу "кассетної" інформації їм це вдається стосовно майже третини громадян.

Наприкінці вересня Кучма звільняє з посади орієнтованого на Захід і НАТО міністра зовнішніх справ Тарасюка. Перед тим він фактично ігнорує лист послів США та Канади , в якому вони рекомендують Кучмі підтримати бюджетний підхід, який пропонував Ющенко ( а отже і Тимошенко). Придворна газета "Факти" пише про втручання Заходу у внутрішні справи України.

Фактично 30 вересня Кучма переступив межу, за якою розпочалася відкрита конфронтація із Заходом. Міністерство оборони та Міністерство Закордонних справ починають готувати документи про об’єднання чорноморського флоту та інші "інтеграційні" заходи з Росією , які на сьогодні вже підписані. Впливові західні аналітики почали бити на сполох.

16 листопада , на зборах Академії Наук в Київському Університеті, Кучма виголошує вже чітку антизахідну доктрину, засуджує "ліберальний фундаменталізм" і багато інших речей, які є знаковими для Заходу.
На той час тіло Гонгадзе вже "знайдене", до нього з "виховною" метою допускають журналістів, більш широке висвітлення та слідство стопориться. Нібито все йде по плану .

Кучма загострює конфлікт з Ющенком. Врешті той не витримує і десь 25 листопада передає Кучмі, листок з написаними від руки 12 вимогами до Кучми, які передбачають усунення з уряду людей "які мішають працювати", припинення пресового шельмування уряду та інше.
Кучма вимоги ігнорує і як пише газета "КоммерсантЪ" ранком 28 листопада підписує указ про відставку Ющенка.

Однак в 11 годині того ж дня Мороз , з парламентської трибуни дає всім можливість прослухати плівки майора Мельниченка.

додано: 05-03-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/983792294.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua