першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Ректори, не заганяйте себе в кут.

додано: 26-03-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/985630343.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Влада, здається, зіскочила з гальмів. Арешти хлопців з УНА-УНСО та студентів-правдистів, непорозуміння з інформацією про відставку Кравченка, міліцейський мітинг, відсутність Президента в столиці в такі непрості часи…
Виявляється, криза сучасної влади є хворобою. До того ж хворобою, що, як оті нехороші (тобто - "французькі"), має властивість поширюватись.

Наприклад, поширюватися по душах ректорів та деканів деяких вищих навчальних закладів. Студенти-активісти Всеукраїнського громадянського комітету опору "За правду!" відразу зіштовхнулися з купою організаційних проблем, які виникають через всілякі заборони з боку ректоратів та деканатів. Й тут на адресу керівників українських вузів хочеться мовити наступне: політика є важливою складовою частиною суспільних відносин. Навчання, отримання вищої освіти, звичайно, речі необхідні, але…

Крім надання освіти у ваших педагогічних функціях є також і виховування юних душ. А в умовах сучасної кризи, враховуваючи, що краща частина студенства бере участь в протипрезидентських акціях, саме й потрібно підтримати сповнені громадянського хисту молоді серця. А ви? Що ж ви робите?

Розуміємо, що все в цій країні залежить від грошей, вірніше, від їх нестачі. І той мізер, що отримують вузи від держави, є дійсно мізером. Звичайно, дуже важко зараз дістаються кошти освітянам на існування своїх закладів. Також розуміємо, що ви отримали наказ "зверху" про заборону будь-яких політичних рухів з боку студентства. Але не робіть із себе блазнів перед власними студентами, коли починаєте розмови про аполітичність навчального закладу! Чи може нагадати вам, як ви збирали хлопців й дівчат на передреферендумські заходи?

Вихід із незручної позиції, в яку вас нахиляє влада, мабуть, усе ж є. Закрити долонями очі на дії політично активних студентів. Принаймні, не починати репресій у ваших установах. Уявляєте, якщо через деякий час Кучма та кучманоїди підуть геть з політичною арени? Як тоді ви будете спілкуватися із студентами, казати високі слова про честь, про громадянський обов'язок при врученні дипломів?..

А насамкінець розкажемо невеселу історію. Дійшло до того, що, як свідчили нам студенти київського університету Шевченка, на одному із гуртожитків студмістечка висіла об'ява: мовляв, хлопці та дівчатка, отака в нас країна бідненька, енергії не вистачає, а тому вимикайте ваші телевізори …після 15.00. No comment.

додано: 26-03-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/985630343.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua