першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Інтерв'ю з членом Президії Всеукраїнського громадянського коміте

додано: 26-03-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/985630658.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Валя Весна (кореспондент "Майдан-Інформ): Чому установчі збори відбуваються не всередині, а під стінами університету?

Є.Г.: Тому, що нам відмовили надати приміщення. Режим ректора Скопенка розпочав репресії проти студентів, які підтримують наші ідеї. Викладачам вузу наказано відмічати відсутніх студентів і передавати списки до деканатів аби тиснути на них. Деякі відверто заявили: "За політику ми вас не виключимо, але деякі іспити ви просто не здасте", хоча добра половина з них співчуває нам. Студенти налякані, а тому, кількість менша від запланованої. Коли були намети у парку, студенти боялися навіть підходити, бо під ялинками по черзі чергували представники деканату. Сьогодні ж, хоча й було багато представників адміністрації університету та міліції, на акцію вийшли майже сто студентів університету, підтримані своїми колегами з інших вузів.

В.В.: Чи можна сказати, що ви знаходитеся в опозиції також до ректора Скопенка?

Є.Г.: Скопенко спаплюжив ім'я університету, надавши звання Почесного доктора, можна сказати, політичному маньякові - Кучмі. Я особисто, наприклад, сумніваюсь у психічному здоров'ї Леоніда Даниловича...

В.В.: Як ви збираєтесь діяти, якщо тиск на студентів-опозиціонерів посилиться?

Є.Г.: Ми будемо карати винних: будемо збирати і оприлюднювати факти конкретного тиску, пікетувати квартири та дачі ректорів, деканів та особливо запобігливих викладачів, також будуть задіяні адвокати, може навіть розпочнемо судові справи, але активістів від покарання захистимо.

В.В.: Які вузи ви збираєтесь залучати до руху опору?

Є.Г.: Студентські комітети "За правду" створено поки що в чотирьох київських вузах: НаУКМА, КПІ, педагогічному та університеті ім. Шевченка. Ми вже назбирали багато активістів, люди тягнуться, незважаючи на тиск. Буде активна роздача листівок, і на квітень ми плануємо всеукраїнський страйк. Студенти мають показати, що опір є.

В.В.: Як ви оцінюєте акцію протесту в Києво-Могилянці 21 березня?

Є.Г.: Це був попереджувальний страйк. Акція проходила протягом пари, адміністрація дотримувалась нейтралітету. Ми прийняли резолюцію, в якій вимагали покарати винних у репресіях проти студентів як міліціонерів, припинення тиску на вузи і відставки президента, який породив цю систему. Ми виступаємо за європейський вибір України - демократичні реформи та правову державу.

В.В.: Чим ви поясните присутність на зборах пана Корчинського?

Є.Г.: Сьогодні ми мали певні проблеми з паном Корчинським з його організацією "Щит Батьківщини", які несподівано вирішили приєднатися до нас. Вони займають незрозумілу позицію щодо руху опору - формально не "проти", але й не "за". Як відомо, Корчинський спочатку був членом акції "Україна без Кучми", але потім його виключили. Взагалі, ця людина змінює свої погляди дуже швидко. Що вони хотіли сьогодні, мені не відомо.

В.В.: До кого буде направлена резолюція?

Є.Г.: До народу. В Україні немає інституцій, до яких можна було направити подібне звернення. На жаль, всі вони скомпрометовані. І тому ми звертаємося до єдиного джерела влади - до народу.

додано: 26-03-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/985630658.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua