першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: ПЕРШОЧЕРГОВІ ЗАВДАННЯ ОПОЗИЦІЇ

додано: 05-04-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/986467834.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

ПЕРШОЧЕРГОВІ ЗАВДАННЯ ОПОЗИЦІЇ
Володими МАРТИНЮК


Якщо буде налагоджена нормальна судова процедура, гарантована недоторканість особи і дотримання хоча б кількох фундаментальних прав - свободи слова, недоторканості особи, гарантії майнових прав хоча б для приватних осіб ( аби їх не можливо було б шантажувати розоренням та злиднями), тоді можна буде гадати над подальшим вдосконалення та модернізацією суспільно - політичного устрою України.

Справа не в тому що пропорційні вибори, зміна президентської форми правління на парламентську чи табу на державні масмедія є такими вже й поганими чи навпаки хорошими ідеями - просто не слід в ряд першочерговими завдань ставити ці і ще десятки якихось цікавих, можливо навіть і потрібних, але не першочергових справ .

Якщо бути коротким то зараз потрібно :

1. Закон про судоустрій.( Проект закону поданий Шишкіним, є в Інтернеті - обговорюйте!)

2. Закон про власність ( з розділом який регламентує власність державну і принципи поводження з нею та з розділом , який у переважній більшості ситуацій заборонятиме державі втручатися в управління власністю приватною.)

3. Закон чи два, які визначать принципи діяльності Уряду і Президента ( Закон про Кабмін і Закон про Адміністрацію Президента).

4.Закон, який захистить пресу від розорення судовими позовами.

5. Закон що визначає процедуру імпічменту Президента.

Цим можна в основних речах визначити "конструктивну" складову найближчих завдань опозиції.

Взагалі опозиції слід ще раз уважно прочитати які положення Конституції почнуть діяти з 28 червня ( термін закінчення дії перехідних положень Конституцій і початку дії Конституції в повному обсязі) та узгодити з цим свої дії і плани.

Окрім того ще є "деструктивна" складова, тому що аби щось будувати , потрібно розчистити місце і прибрати сміття...

В цьому сенсі слід трохи переосмислити "відставні" вимоги.
Досвід показує, що наразі результатом цього є лише заміна одних кучмістів на ще активніших та зліших. Наприклад СБУ від прихованих політичних репресій перейшла до відкритих.

Список відставників слід обмежити до Азарова Литвина і Потебенька ( як "історичного" прецеденту). Нестримне розширення цього списку перетворює початкову затію у політичну клоунаду.
Відставка осіб повинна відбутися не тому що вони не подобаються опозиції, а тому що ці особи порушили конкретні конституційні принципи, законодавчі норми і приписи.

Показовим є включення у "список відставників" Марчука. Попри всі підозри Марчукові нема нічого конкретного приписати, окрім поганого захисту Кучми. Все виглядає на якісь бізнес-розбірки чи зведення рахунків за минулу виборчу кампанію. А при слухах про нібито причетність його до касетного скандалу, то взагалі виглядає що то Кучма руками опозиції прибирає непевних із свого оточення. Не вдалося натравити опозицію на Ющенка, то хоч на Марчуку відіграємся...

Чим менший список "відставників" і чим більше він аргументований, тим більше він буде результативним і "конструктивним".

Слід рішуче відмежуватися від аматорів реанімації "потішного" розподілу опозиції на "ліву" і "праву". В теперішніх українських умовах це політичний абсурд.

Аматори цього повинні називатися розкольниками та провокаторами, і всі бабусі повинні про це знати. Ті хто створюють блоки з СНПУ та Удовенком, повинні розуміти що це те саме що і гіпотетичне блокування соціалістів із Симоненком та Ткаченком.

додано: 05-04-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/986467834.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua