першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Михайло Свистович: ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ДОПОМОГИ ВАДИМУ ДОЛГАНОВУ

додано: 23-04-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/988032830.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Шпигунські пристрасті на УТ-1 сягають апогею. Оператор програми випадково, за словами Долганова, вихопив у натовпі момент контактів українських опозиціонерів з західними резидентами.

Вся Україна побачила працівників американського посольства поряд з депутатами Чорноволом, Коліушком, Стецьківим та співголовою акції "Україна без Кучми!" Володимиром Чемерисом. Але ніхто не почув тих небагатьох слів, які вони промовляли. Напевно, небагатослівність пояснюється необхідністю конспірації.

З метою допомогти пану Долганову донести всю правду українському народу я, як член президії Всеукраїнського громадського комітету опору За правду!" і безпосередній учасник цих розмов, вирішив розкрити зміст "таємних" переговорів, оскільки лаври майора Мельниченка просто не дають мені спати.

Так ось, це сталося під час Походу Правди, коли студенти прийшли до Адміністрації Президента з Конституцією України, вимагаючи від Леоніда Кучми виконати свою обіцянку і заприсягтись на ній, що він не здійснював тих злочинів, про які йдеться на плівках Миколи Мельниченка.

З метою запобігання провокацій охорона демонстрантів, яка складалася з тих самих студентів, що йшли в колоні, утворила подвійний бар"єр між маніфестантами та міліцією, за який пропустила лише членів Президії, виступаючих та журналістів з іноземцями. Всі вони, а не тільки американці, очікуючи виходу гаранта задавали нам питання. Наводимо діалог з розсекреченими пильним оператором УТ-1 "агентами ЦРУ" повністю. Оскільки ми, на жаль, погано знайомі з працівниками посольства США (до нас за день під час акцій підходять десятки іноземців), а я не запам"ятав їхніх прізвищ, озвучених в передачі "7 днів", то всі вони йтимуть під іменем АМЕРИКАНЕЦЬ!

Студенти прийшли, Кучма не виходить, сонечко припікає, промовці читають в мегафон статті Конституції України. Місця мало, тому особливо не розвернешся й не поговориш, бо заважатимеш промовцям.

АМЕРИКАНЕЦЬ: І як Ви оцінюєте сьогоднішню акцію?

ЧОРНОВІЛ: Позитивно, бо сьогодні всім стане ясно, чи відповідає наш президент за свої слова.

АМЕРИКАНЕЦЬ: Щось не видно міліції в бронежилетах?

КОЛІУШКО: Вони ховаються у підворотнях. Але сьогодні нічого у влади не вийде, бо на можливі провокації ми не піддамось.

АМЕРИКАНЕЦЬ: Ви гадаєте, що він вийде?

СТЕЦЬКІВ: Навряд чи. Наш президент боїться власного народу.

АМЕРИКАНЕЦЬ: А що ви будете робити, якщо він все ж таки вийде і поклянеться.

ЧЕМЕРИС: Вимагатимемо якнайшвидшого і незалежного розслідування справи Гонгадзе та інших злочинів. І, якщо виявиться, що президент кривоприсяжник, він повинен піти у відставку.

АМЕРИКАНЕЦЬ: А ви повірите його присязі?ї

СВИСТОВИЧ: Я особисто, та й більшість з нас, ні. Але є презумпція невинності, тому ми закликатимемо до очищення заплямованого імені президента, чого можна досягти лише через незалежне розслідування. Бажані навіть кілька паралельних незалежних одне від одного розслідувань, наприклад, американським ФБР, якоюсь європейською інституцією та російським ФСБ чи ще якоюсь службою.

Ось і вся розмова, пане Долганов! Я не знайомий з основами конспірології, але в дитинстві дивився фільми про Штірліца. Тому знаю, і Вам повідомляю: лише дурень веде таємні розмови в натовпі, куди може проникнути кожен бажаючий. Такі розмови ведуться далеко від людських очей, і якщо оператору з УТ-1 чи комусь іншому вдасться зафіксувати хоч одну з таких неіснуючих в природі ситуацій, я перейду зі стану опозиції волонтером на УТ-1 витирати пилюку на столах студії 7 днів".

Не знаю, може Вадима Долганова і здивувала активність американців, може він консультувався з кимось з українського МЗС, але, на мою думку, працівники будь-якого посольства, якщо вони сумлінно ставляться до своїх обов"язків, повинні знати про ситуацію в країні перебування з першоджерел і просто зобов"язані ходити на різні мітинги, демонстрації, конференції тощо. Якщо наші дипломати за кордоном цього не роблять, то гріш їм ціна.

Американці, як і представники інших посольств (і західних держав, і східних, і північних) приходять на наші акції, іноді спілкуються з нами. Але спілкування це однобічне. На наші питання (і тут наш жаль збігається з жалем пана Долганова) щодо їхнього ставлення до української опозиції вони відповідають: "Це ваші внутрішні справи, ви самі повинні розібратись, ми не маємо права втручатись і лише вивчаємо ситуацію". Тому наступний раз, коли оператор УТ-1 знов захоче зняти випадковий сюжет, хай звертається до нас безпосередньо. Ми надамо йому можливість супроводжувати керівників акцій зі своєю камерою та мікрофоном, і він зможе не лише показати відеосюжети, але й озвучити їх.

P.S. Зміст розмов з працівниками американського посольства переданий близько до змісту, можливо, також, що слова, сказані, наприклад, депутатом Стецьківим, сказав депутат Коліушко, і навпаки. Просто ніхто не звертав увагу на ті розмови з риторичними запитаннями та відповідями, тому ці помилки не є навмисними.

додано: 23-04-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/988032830.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua