першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Роман Свій "ЧОМУ ДОЛГАНОВА КЛИЧУТЬ ПОЛКАНОВИМ".

додано: 24-04-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/988095206.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Злий він, цей Вадим Долганов. Злий як той сусідський пес, що мовчить, коли хазяїв немає, і який гавкає голосно, коли ті надворі. Гавкає порожньо, навіть при відсутності небезпеки для домашнього добра, худоби, подвір'я... Служба бо! Але зараз не про псів, тварин. Краще про деяких політичних журналістів. В тому числі, і про пана Долганова.

Взагалі, кожен політичний журналіст не є тільки представником "другої древньої", швидше за все - вже політиком. Заангажованим, незалежним чи купленим назавжди. Політичний журналіст - свідомо чи несвідомо - певною мірою формує громадську думку ( згадайте іменинника Леніна). Інша справа як журналіст - політик це робить.

Ми про моральність політичного журналіста. Будь на кого - лівих, правих, центрістів чи на себе працює "організатор, агітатор та пропагандист", мораль має бути присутньою в числі його людських якостей. Інша справа - рівень свідомості, рівень розуміння власної відповідальності за Слово. Саме у цій площині журналісти й поділяються на справжніх політиків й похмурих політиканів. В останні ж гарячі революційні часи на українському політичному "манежі"( тобто в політикумі) з'явилися чи нагадали про себе такі вже ж цікаві персонажі, що стає зрозумілим: Україні до цивілізованості ще дуже далеко…
Наприклад, з таким "злим" до нелюдяності журналістом як Вадим Долганов.

Промовчимо про долганівський низький професіоналізм, низький навіть на тлі інших доморощених "телеголів" з "Інтера", ICTV, наприклад. Не варто. Біда в тому, що Долганов (нагадаємо, держслужбовець) використовує наші з вами гроші ( плюс, звичайно, гроші від реклами) на огидну справу. Намагається переконати народ, що "біле" це "чорне" і навпаки. При цьому з виглядом людини, яку довго не годували і якій залюбки йти в народ з повними кишенями, (як би це ввічливо?), бруду. Хоча в білій сорочці, хоча в окулярах…

Дійсно, такий собі песик, злий, непереконливий, руку відтяпає за власний ланцюг. Але яке Долганов має право вважати глядача за дурня? Ми є йому "кості", а він ще на нас "гавкає"!

Гучномовець головного українського реформатора (пана Президента) виглядає інколи наче "не при своїх". Ось, наприклад, як в останню неділю в сумнозвісній програмі "Сім днів"(УТ-1). З зосередженим виглядом а-ля Штірліц пан Долганов намагався знайти "таємний" смисл у присутності працівників посольства США на опозиційних заходах 9-10 квітня у Києві. Ну, гаразд, явна "заказуха". Але "сам процес", тобто, як це було зроблено!

Нахапавшись в документальних російських та інших кримінальних серіалах засобів подання інформації, Долганов видає з себе чи то Мегре, чи то Коломбо. Зйомки, що зроблені явно непрофесійною камерою, зроблені, швидше за все, професіоналами з інших структур. Чи таємниця, що чимало таких відео- та фотопрофесіоналів "працюють" на заходах опозиції. Але, що за "фігня"!

Розуміється, що їх "продукція" має використовуватися в цілком інших цілях. Наприклад, для забезпечення охорони порядку, державної безпеки тощо. Але явно не для ефіру пана Долганова, особливо, в контексті "вбитого" матеріалу "Янкі, гоу хом!" від "7-ми днів".

Ну, що це! Обведені червоними колами обличчя нардепів, представників американського посольства, лідерів опозиційного руху… Режим повільної демонстрації… Камера, наче шпигун, слідкує за героями сюжету...Потім якийсь громадянин бере в якоїсь громадянки невеличкі пакунки, схожі на пачки грошей…

На думку Долганова глядач відразу мав повірити в стовідсоткову "інвестицію" США в сучасну українську революцію. Пане Долганов, тримати власний народ за дурнів? Краще б Ви навчились дивитися на глядача. Не через верхню дужку окулярів, а через окуляри! Ніяких натяків на Ваш зір ( в самого поганий), а чиста професійна правда про Вашу совість. Хто як не Ви з інформаційно - аналітичної програми зробили пасквільно-кримінальний серіал про хорошого хлопчика - Президента та сірих вовків -опозиціонерів?

До речі. Пан Кучма, скільки ж Вам казати: не тримайте біля себе дурнів! Програма "7 днів" є відчайдушний підрив й без того підірваної президентської репутації. Не вірите, запитайте у пана Почепцова, наприклад. Чи у пана Бродського. І ще прислухайтесь - чому. Неякість плюс псяча злість, що тиражується Першим національним каналом. На цьому має грунтуватися довіра народу до Президента?

Далі. Долганов в кінці сюжету просить відповісти працівників американської амбасади на запитання: а що ви це робили на мітингах опозиції 9-10 квітня? Ідіотизм! І тепер, пане Президенте, скажіть, а чи не є Долганов провокатором, що сховався під маскою придворного блазня? Хоча, здається, навряд чи.

Просто, дійсно, логіка вірного, тупуватого собаки: за "хазяїна" й американцям все відірву. А ця дешева іронія, мовляв, США -"наш стратегічний партнер"… Та не Вам, пане Долганов, про це з Вашою "псячістю" розмірковувати! По цій передачі американці ж зрозуміють: якщо такі "професіонали" на службі у Кучми, то Україні, дійсно, треба допомогти. Причому якнайшвидше!

… 23 квітня всі міністри уряду підписалися під проханням Президенту відправити Долганова у відставку. З цього два висновки. Перший: навіть, якщо цей уряд буде відправлено у відставку, а Долганова знімуть, вже можна вважати: уряд добряче гримне дверима! Другий: за реакцію Кучми на останнє (?) прохання міністрів ми маємо зрозуміти, чи відбулися позитивно-людські катаклізми саме у душі Леоніда Даниловича в останні часи? Якщо Долганов залишиться, тоді точно - політичному капіталу Кучми настав повний гаплик.

додано: 24-04-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/988095206.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua