першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Володимир МАРТИНЮК: ПРО КРИЛА, НІМБ, РОГИ ТА КОПИТА ПОЛІТИЧНИХ

додано: 03-05-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/988885051.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

ПРО КРИЛА, НІМБ, РОГИ ТА КОПИТА ПОЛІТИЧНИХ ЛІДЕРІВ.

Всяка особа, яку доля піднімає над іншими дістає, так би мовити "офіційний" імідж, характер і так далі, який часто відрізняється від того персонального характеру яким вона володіє ( чи володіла) до підняття на політичні вершини.

Справа не в реальності чи нереальності "офіційного" чи "неофіційного" образу - справа у тому що "офіційний" ( тобто загальноприйнятий) образ політика є насправді більш "реальним" оскільки сам політик свідомо, а частіше несвідомо змушений звіряти всі свої дії та вчинки з цим "образом". Більше того - за цим зразком, як за портретом на стіні кабінету починають звіряти свої дії ( або хоча б імітувати таке) державні діячі та чиновники нижчого рангу.

Насправді я не бачу у Ющенку чогось надто унікального - це вельми типовий набір рис властивих для традиційного, не надто розбещеного ані соціалізмом, ані капіталізмом, українця.

Як сказав колись Сверстюк, його вражає разючий контраст між інтелігентними обличчями більшості киян які торгують на ринках та переходах і вульргарними пиками тих які сидять у президіях, сесійних залах Рад, перших рядах кіноконцертного палацу "Україна", зрештою красуються у всяких конкурсах на звання "Тварина( вибачаюся "людина") року". Мене це зауваження зацікавило настільки,,. що я сам почав спостерігати за базарними типажам, і переконався що у багатьох випадках це дійсно так.

Унікальність Ющенка полягає в тому, що таких як він надзвичайно багато опинилися в теперішніх низах українського суспільства, однак лише йому ( Ющенку ) одному із небагатьох вдалося піднятися, вірніше не опуститися, одночасно зберігаючи образ і подобу традиційного українця. Він як багато із пересічних ( не деморалізованих і морально не деформованих ) наших співвітчизників є :

- -законопослушний;
- - озирається на авторитети та громадську думку;
- - уникає рискованих ( особливо з морального боку) ситуацій та вчинків;
- - розсудливий та хазяйновитий.

Саме ці риси забезпечують українцям які живуть за межами України ( навіть у Росії) доброзичливе ставлення оточуючих та вищий середнього рівень життя. Врешті наявність таких рис характеру у більшості громадян тої чи іншої країни є такою самою ознакою цивілізації, як і розвинута сітка залізнх доріг, нерозкрадені судноплавні компанії, законопослушні чиновники та некорумпована поліція.

Однак в Україні ці ж риси перетворюють їхніх носіїв в об'єкт презирства з боку тимчасової верхівки України та роблять цих людей об'єктом цькування і полювання "на лохов".

Еліта яка стихійно сформувалася в тому суспільстві,яке так само стихійно творилося в Україні протягом останнього десятиріччя, має зовсім інші риси. Всі вище перечислені складові характеру середнього українця є для них ознакою "низького стану", від яких слід сторонитися і ні в якому разі їх не переймати.

Найгірше є те, що все це , хочемо ми того того чи не хочемо, набирає ознак національного протистояння. Популярність Ющенка є неминучою, хоча б тому що 70% громадян України починає утожнювати його із всім тим, що на їх думку є хорошим в них самих, а тиск і несправедливість щодо особи Ющенка вони починають утотожнювати із тиском та несправедливістю, з яким стикаються вони самі.

До певної міри згадані християнсько-селянські риси характеру пересічного українця ( себто Ющенка) є частиною того що в Англії називається комплексом джентельмена. Однак для повної схожості крім раніше згаданого потрібні ще дві речі - вміння володіти якоюсь зброєю та мати уявлення про кодекс честі, який ставить чітку межу тому, наскільки далеко можна відступати. Маю сподівання що Ющенко здатний цьому навчитися...

А поки що не слід захоплюватися малюванням ікони Ющенка з крилами та німбом, так само як мовчки спостерігати за спробами малювати альтернативні "ікони" Ющенка, але вже з рогами, хвостом та копитами...

додано: 03-05-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/988885051.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua