першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Давид Бен-Менацеах: Узбецький Мельниченко.

додано: 15-05-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/989919207.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Ця історія відбулася не в Україні. Але певні паралелі у справах М. Салеха та Г.Гонгадзе, причетність до них вищих посадових осіб свідчать, що процеси здичавіння влади на пост радянському просторі набувають невиліковних форм і потребують активного хірургічного втручання.
14 травня радіостанція ВВС розповсюдила інформацію щодо причетності узбецького президента Іслама Карімова до організації вбивства на замовлення свого політичного опонента Мухаммада Салеха. М.Салех - лідер Узбецької демократичної партії Ерк (Свобода), який зараз переховується в одній із країн Європи. Згідно з цією інформацією, за вбивство лідера узбецької опозиції президент Узбекистану був готовий викласти 2 млн. американських доларів. Після оприлюднення цієї інформації, І.Керімов звільнив зі своєї посади голову узбецького відділення Інтерполу. Наразі доля інших учасників цього процесу поки ще невідома.


У своїй заяві для преси, один із свідків - Бахрам Мумінханов, 1958 року народження, громадянин Республіки Узбекистан свідчить, що у вересні 1999 року до нього завітали чеченці і повідомили, що особисто знають Мухаммада Салеха. Він не наводить зміст бесіди між ним та чеченцями, але ймовірно припустити, що мова йшла про можливості впливу на Салеха. Так само невідомо, як зміст цієї розмови став відомий міністру МВС Узбекистану.
У будь якому разі, згодом міністр МВС Узбекистану генерал Алматов, полковник МВС Батир Турсунов та директор узбецького відділення Інтерполу Махмуд Хаїтов звернулися до Б.Мумінханова з проханням організувати зустріч з цією чеченською групою. Така зустріч, як стверджує свідок, відбулася.
Під час зустрічі вищі узбецькі правоохоронці запропонували чеченцям 2 млн. доларів за фізичне знищення лідера узбецької опозиції Мухаммада Салеха. Чеченці просять дати час для прийняття остаточного рішення і після роздумів вирішують повідомити М.Салеха про цю загрозу. М.Салех рекомендує прийняти пропозицію узбецьких "правоохоронців" і паралельно розпочати процес документування цього злочину на аудіо та відео плівки.
25 квітня 2000 року о 8.00 за ташкентським часом міністр внутрішніх справ Закір Алматов, голова узбецького відділу по боротьбі з тероризмом полковник Батир Турсунов та директор узбецького відділення Інтерполу Махмуд Хаїтов були прийняті Президентом Узбекистану Ісламом Карімовим у його резиденції, де вони обговорювали цю справу. У вересні 2000 р. групі чеченців виплатили 135 тис. доларів задатку. Повна сума винагороди за вбивство на замовлення повинна була бути виплачена після ліквідації Мухаммада Салеха.
Тема грошової винагороди була головною у телефонних розмовах між Б.Мумінхановим та Махмудом Хаїтовим, які були записані на плівку. Полковник Батир Турсунов та голова відділення Інтерполу Махмуд Хаїтов повинні були поділити між собою 1 млн. доларів з двох.
Щоб переконати узбецьку владу у щирості своїх намірів була здійснена операція по переховуванню Мухаммада Салеха на декілька тижнів, а його родина повідомила про його зникнення. Ті, хто наказав здійснити це політичне вбивство, здається, повірили. Однак, щоб виплатити решту грошей, а саме 1.870.000 доларів, Батир Турсунов і Махмуд Хаїтов почали вимагати офіційної ідентифікації тіла лідера опозиції та радіозаяви партії Ерк, що тіло Мухаммада Салеха було знайдено там-то і т.д. Всі ці розмови були також зафіксовані на аудіоплівці.
26 квітня 2001 року Батир Турсунов і Махмуд Хаїтов у супроводі одного із заступників голови Служби Нацбезпеки завітали до квартири Б.Мумінханова у Москві, щоб більш "конкретно" обговорити питання "поділу грошей". Вони були дуже зацікавлені в одержанні своєї частки і наполягали на пришвидшенні процесу ідентифікації тіла вбитого лідера опозиції.
У зв'язку з тим, що тіло Мухаммада Салеха із зрозумілих причин пред'явити було не можливо, представники узбецької опозиції припинили цю гру. Однак, за свідченнями Бахрама Мумінханова, зібраних матеріалів, у тому числі, прямих наказів вбити М.Салеха, цілком достатньо для викриття сутності режиму І.Карімова.

P.S. Офіційна заява Бахрама Мумінханова про причетність вищих посадових осіб Узбекистану до організації політичного вбивства Мухаммада Салеха була розповсюджена 10 травня 2001року.

додано: 15-05-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/989919207.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua