першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Мартинюк: Феофанія як місце примусової ізоляції.

додано: 29-05-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/991158266.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

<b>Феофанія як місце примусової ізоляції.</b>

Мрія кожного нездорового київського обивателя - Феофанія, насправді є не просто установою для поліпшення здоров"я особливо шанованих громадян України - вона як і заведено колишньому наменклатурному спецмедзакладу має і багато інших не менш цікавих та важливих функцій.

Одна із них це функція <b>ізолювання від суспільства </b> - від громадськості, від преси, від політичного та бюрократичного процесу. Часто це відбувається за бажанням самої "нездужої" персони , себто відбувається симуляція хвороби з метою відсидітися в затінку, перебути якийсь скандал, зібратися з думками, просто виграти час.

Однак вельми часто все це робиться без відома і проти волі того , хто по незнанню, чи по своїй легковажності погоджується віддати свій організм для "лікувати".
В цьому проявляється одне мало відоме досягнення комуністичної медицини , яке полягає в тому, що метою медицини у лікуванні високопоставлених і просто "цікавих" для номенклатурної верхівки осіб є не банальне підняття рівня здоровя, а утримання цього рівня таким як того бажають ЦК та відповідальні "товарісчі".

В разі відповідної вказівки цей стан можна і суттєво понизити, аж навіть до рівня летального. Правда , останнім не зловживалося з різних причин , в тому числі з огляду на примітивність такого методу вирішення складних державних проблем.

Все сказане не є моєю власною і бездоказовою фантазією - про це у свій час перед більш менш широкою аудиторією говорили Іван Салій,Юлій Йоффе,Павло Мовчан і Степан Хмара. Заявами останнього , можна було б і знехтувати, але Йоффе чи Салія , який про це розповідав у прямому ефірі телеканалу "Київ", важко назвати екзальтованими фантазерами.

Мене особисто зацікавив факт того що Ющенка "заізолювали" у Феофанії зовсім несподівано для нього самого. Як повідомила прес-секретар Ющенка, останній поїхав туди з наміром "залагодити паперові формальності своєї виписки з лікарні".

У звязку з цим можу розповісти повчальну історію, яка сталася з відомим нардепом Павлом Мовчаном, коли той восени 1992 року забажав стати Міністром культури в уряді новопризначеного прем'єра Кучми.
"Юний" прем'єр ще тоді не набрався повноваженнь цинзму та безцеремонності, і шанси Мовчана, який мав підтримку з боку парламенту і тодішнього президента Кравчука були дуже великі.

Однак в день, коли Мовчан саме збирався розпочати своєрідну "передвиборчу" кампанію зустрічей, прес-конференцій, інтерв'ю ( уявіть собі тоді все це ще грало роль!), до нього подзвонили з депутатської поліклініки і дуже перконливо умовили його завітати до них ( для залагодження всяких формальностей). В поліклініці у депутата виявили нежить ( для росіян пояснюю - насморк) і при короткому обстеженні повідомили що в нього - гайморит, який однак на велике щастя вони можуть швиденько вилікувати шляхом негайного проведення нескладної , як вони запевнили операції по видалення гною з гайморових пазух із застосуваням найновітніших західних приладів та методів.

"15 хвилин і Ви як огірочок!"- запевнили амбітного нардепа ескулами.

Мовчан звісно погодився - який нардеп нехоче виглядати "як огірочок". Однак виявилося що потрібен ще і наркоз. Мовчан почав уже відчувати щось неладне, але його переконали ще раз, запевнивши що через півгодинки він стане зовсім іншою людиною.

Коли він очуняв від наркозу то зрозумів, що це дійсно так і сталося - у нього, немов у моржа , стирчали з носа дві імпозантні пластикові трубки. Про прес-конференцію та зустрічі із спілками художників та акторів вже можна було і не мріяти...

Ескулапи невинно пояснили, що зовсім забули про це попередити, але раз уже таке сталося, то порекомендували лягти на пару днів у славнозвісну Феофанію аби безперешкодно досягти стану " повного огурчика".

Мовчан, не відаючи , що він уже попав на конвейєр, який відвозить його далеко-далеко від омріяного крісла міністра культури, погодився.

Мабуть спрацювала цікавість - про славнозвісну Феофанію чув ще з радянських часів, але там ніколи не бував. Що було далі - відомо. В лікарні Мовчану чомусь стало гірше, минув тиждень, потім другий, потім місяць, а Мовчан надалі лежав у персональній палаті та ковтав жмені таблеток які йому приносили.
Тим часом вмовляли Івана Дзюбу. Добрий старий професор відчував що це не його справа бути міністром, однак його таки врешті вламали.

Мовчан ,після моєї поради ( я відвідав лікарню разом одним нардепом) почав тихо викидати у смітник таблетки та сачкувати від уколів. Стан здоровя поліпшився майже чудесно настільки, що шановний депутат зміг самостійно втекти з диво-лікарні, мотивуючи це необхідністю негайної присутності у Верховній Раді.

Подальше спілкування із звичайнісінькими ( знайомими) лікарями остаточно перетворило "тяжко хворого" у нормальну людину.

Використання "медицини" для для "номенклатурних ігор" є важливою складовою посткомуністичної "управлінської культури". Той хто починає грати у "вищій лізі" українського політикуму ні на хвилину не повинен забувати що правила гри тут є ще саме ті .

В ситуації з Ющенком абсолютно правдоподібноим виглядає варіант його "медичної" ізоляції від політичного процесу , преси та громадськості. В цей же ж час його імя активно використовується для доволі сумнівних політичних комбінації, одною із цілей яких є "приватизація" політичного капіталу Ющенка для потреб виживання української олігархій, і можливо чергова дискредитація самого Ющенка. А для цього потрібне лише імя Ющенка , а тіло , душа та розум нехай відлежуються у Феофанії.

А самому Ющенку напевно не слід мати зайвих ілюзій і щодо результатів "лікування" - симуляція хвороби номенклатурними медиками дуже легко і непомітно може перейти у її стимуляцію.

додано: 29-05-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/991158266.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua