першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Мартинюк : Парторги, кучморги і держсєки.

додано: 30-05-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/991213556.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

На наших очах відбувається очевидна реставрація тоталітарно-більшовицької схеми управління.

АПУ ( адміністрація президента України) як по кадровому складу, так і по суті є відтворенням керівних структур КПУ часів в Щербицького і Брежнєва. Навіть знаходиться у тому самому приміщені. Розповідають що деякі апаратні працівники колишньої КПУ ( не Симоненка а ще Щербицького) зараз повернулися у ті самі кабінети , де вони колись і сиділи, тільки з трохи іншими табличками на дверях.

Інститут держсекретарів є повною копією інституту комісарів, який у свій час почали вводити більшовики, аби не втратити контроль над армією.

Потім все це вилися у систему парткомів та парторгів, які контролювали все і вся у кожній установі.До речі таким парторгом був у свій час і Кучма на Південьмаші. Звідси і стиль його роботи - все контролювати, за ніщо не відповідати і постійно вимагати нових прав і повноваженнь.

Все те що зараз твориться є наслідком паралічу та другорядного статусу судової вітки влади. Так само як табуретка може стійко стояти лише при наявності як мінімум трьох ніжок-опор, так само для стійкості державного механізму потрібна третя влада, незалежна від законодавчої та виконавчої - судова влада. Без цього державна машина не може рухатися, так само як автомобіль без карданного валу чи без коліс.

Кучма зараз просто копіює знайомі йому методи комуністичної влади - впроваджує паралельну систему контролю на ключовими установами за допомогою парторгів а тепер -держсекретарів. Ця система заповнює вакум влади спричиненний недорозвинутістю і обмеженістю влади судової.

Цим самим Кучма і його оточення підтверджують факт створення нелегальної тіньової , але правлячої партії під назвою Адміністрація Президента України. Відсутність цього в Конституції не є перепоною - Комуністична партія Радянського Союзу "узаконила" свою керівну роли лише у після 60 років "успішного" правління.

Невмолима логіка буде вимагати поширення інституту держсєків-кучморгів на нижчі ступені суспільної ієрархій - на підприємства, школи і так далі, аж до приватних фірм, де функцію представника державної податкової адміністрації зараз поки що виконує ... бухгалтер фірми. Сам такий висновок напрошується при порівняння затрат робочого часу бухгалтера, що він присвячує створенню всяких звітів та папірців для потреб "всебічного державного контролю" і власне бухгалтерським справам виробництва та бізнесу.

А в цей час абсолютно "підкилимним", прихованим від громадськості чином відбувається процес прийняття Закону "Про судоустрій", який згідно положеннь конституції повинен ввести в Україні сучасне судочинство, після того як у кінці червня закінчиться дія перехідних положеннь конституції. Про пристрасті які вирують навколо цього свідчить наявність аж п"яти проектів цього закону.

Небезпека даного управлінського "нововведення" полягає і у парадоксальному ефекті запровадження тотального контролю адміністрації президента та одночасної невизначеності і безвідповідальності у роботу міністерств - адже вводиться фактичне двовладдя (міністр і держсекретар). Чи є це випадковістю? - Напевно ні, подібним чином Прем"єр Кучма у 1992 перевернув з ніг на голову управління Кабміном та промисловістю умудрившись поєднати повну безконтрольність директорів та міністрів перед суспільством із своїм власним майже абсолютними контролем над ними. Саме ці "реформи" кінця 1992-початку 1993 спричинили економічний та суспільний занепад України у всі наступні роки.

Не виключено що випуск такого контроверсійного Указу є спробою встигнути "захопити ключові висоти" до того часу поки судова влада стане тим чим вона повинна бути. Але тут ми бачимо очевидний конфлікт з діючою конституцією і очевидне нехтування Верховною Радою. Адже запровадження держсекретарів робить повноваження Верховної Ради стосовно уряду повністю декоративними.Повідомлення про те що цей Указ є не останнім може означати лише одне - в Україні здійснюється державний переворот з плавним впровадженням надзвичайного стану.

додано: 30-05-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/991213556.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua