першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Олександр НАКАЗНЕНКО: "Саркастичний символізм або Грамоти вручав

додано: 07-06-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/991913417.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Організатори вшанування переможців І-го Міжнародного конкурсу знавців української мови вочевидь бажали зробити цю подію пам’ятною для лауреатів та учасників — школярів з різних регіонів нашої країни. Ретельна перевірка гостей та їхніх речей на вході до Національної філармонії, а також чисельність запрошених, що переважала кількість посадочних місць натякали учасникам та глядачам урочистості на неординарність цієї події.

Як виявилося, вона полягала в тому, що грамоти учням прибув вручати Леонід Кучма. Після чого Президент прочитав з папірця промову, в якій похвалив українську мову, а також її знавців — переможців конкурсу. Потім на трибуну виходили урядовці та літератори. Вони хвалили українську мову, конкурсантів та нинішнього Президента. Чим все це закінчилося — не знаю. Бо переслухавши з півдесятка однотипних промов, автор цих рядків вирішив залишити Колонну залу Національної філармонії, пройшовши у зворотному напрямку повз чисельні кордони президентської охорони. Подив разом з неприязню можна було побачити на обличчях кучмівських “персональників”. Молоді потенційні мельниченки не розуміли, як можна ігнорувати те, що вони так ретельно й ревно охороняють. Бо, напевно, вважать це за велику честь.

Втім, не тільки охоронці такої думки. Один письменник з трибуни так і сказав дітям, щоб вони запам’ятали цей день, коли грамоти вручав сам Президент. Помпа та її риторика, за стилем мало чим відрізнялися від партійних зборів періоду “застою”. Вона навіяла думку, що ці учні згадуватимуть, як на десятому році незалежності України мали нагоду відчути, що таке “совок”, отримуючи грамоти з рук парторга. Організатори цього заходу чи то не розуміли, чи навмисне проігнорували саркастичний символізм вручення нагород знавцям української мови “філологом року” Леонідом Кучмою.

Зрозуміло, дітям з різних областей України цікаво побувати в столиці. Пригадалася в мої шкільні роки туристична поїздка до Москви (тоді це була столиця Радянського Союзу). Учням наказали брати з собою піджаки й піонерські галстуки. Бо ж головною подією тієї поїздки були відвідини мавзолею на Красній площі, в якому знаходиться тіло В.І. Леніна. Що й казати, нинішнім конкурсантам пощастило. На відміну від тодішніх, випала нагода замість трупа основоположника “совка” побачити живого Л.Д. Кучму. Решта, як і тоді — музеї та магазини.

Прикро за фінансового спонсора програми відомого канадійського мецената. Певно, він щиро намагається сприяти відродженню української мови. Але не варто доручати лису завідувати курятником. Від такої “адекватності” відомо який толк. Такий самий, як і від вручення нагород за знання мови з рук “філолога”, що з сам горем пополам знає українську, та ще й оточив себе “знавцями”, які в офіційній обстановці спілкуються суржиком, а то й, взагалі, — демонстративно російською. Власне, кому і стільки давати грошей, приватна справа мецената. Тільки потім недоречно йому та іншим українцям з діаспори дивуватися, що за десять років незалежності Україна так і не стала українською ні мовою, ні духом. За цей час “розкрутилися” тільки на заміну державної символіки. То ж варто міркувати — кого й навіщо є сенс фінансувати.

додано: 07-06-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/991913417.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua