першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Вікторія САДОВА: "СКІЛЬКИ КОШТУЄ ЧЕСТЬ?" ("ПОСТУП")

додано: 09-06-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/992105214.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Скандал навколо вивезення фресок Бруно Шульца до Ізраїлю працівниками єрусалимського інституту “Яд Вашем” щойно тепер розгоряється і в самому Дрогобичі. Учора, після довгої мовчанки, дрогобицька влада під тиском обуреної громадськості нарешті змушена була з’явитися перед журналістами.

Міський голова Дрогобича Олексій Радзієвський і його заступник Тарас Метик категорично заявили, що не вбачають у цій справі жодного порушення закону.

Вони наполягають, що ніяк не причетні до викрадення фресок. Як відомо, речник “Яд Вашем” Айріс Розенберг стверджує, що все (у тому числі й знімання фресок та їх пакування) відбувалося за згоди дрогобицької влади. Вона також заявила кореспондентові “Поступу”, що має вагомі докази цієї співпраці.

Прикметно, що у поширеному вчора прес-релізі дрогобицькі чиновники заперечують свої усні заяви: “З боку влади представникові ізраїльського інституту Голокосту “Яд Вашем” було сприяння в роботі”.

Учорашні заяви дрогобицького мера свідчать, що він ніяк не враховував висновку міжнародної експертної комісії з атрибутування стінопису Шульца, яка доручила йомунагляд за збереженням пам’ятки до повної її реставрації.

“До цієї хвилини ми ще не можемо сказати, що це є художня цінність, яка підлягає охороні державою, – твердить Радзієвський. – Це домисли, поки що це є теоретичні розмови. У мене документів, які б це засвідчили, немає. На мене як на пересічного громадянина ці малюнки не справили абсолютно ніякого враження. Це було мальовидло на стіні, там взагалі нічого не можна було розібрати... Сам я дізнався про зникнення фресок 25 травня від своїх підлеглих. Нас ввели в оману, ми думали, що група Гайслера, яка повідомила про фрески в “Яд Вашем”, і Марк Шраберман діють заодно. Ми не несемо ніякої відповідальності, ми не порушували ніяких законів України при перебігу подій, пов’язаних із цими малюнками. Мені не відомий закон про охорону історичних пам’яток...”

Однак багато хто у Дрогобичі думає інакше. Учора під час прес-конференції мера представники координаційної ради блоку національно-демократичних сил Дрогобиччини поширили серед журналістів звернення, в якому прямо звинувачують владну верхівку Дрогобича у причетності до зникнення фресок.

Вочевидь, лише після детального розслідування дрогобичани зможуть дати відповідь польському журналістові, який запитав учора їхнього мера: “Скільки коштує честь Дрогобича?”...

додано: 09-06-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/992105214.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua