першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Кость БОНДАРЕНКО: "Нерішучий український Гамлет Віктор Ющенко" (

додано: 09-06-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/992106733.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

“Ну що, “кинув” вас Ющенко?” – саркастично запитують націонал-демократів та прихильників опозиції при зустрічах їх політичні суперники.

Націонал-демократи замість гідної відповіді озлоблюються і починають шукати причини нелюбові до них з боку Ющенка. А основна причина того, що Ющенко нині не грає за сценарієм, накресленим націонал-демократами, – у тому, що це середовище намагалося мати справу не з політиком Віктором Андрійовичем Ющенком, а з міфом про Ющенка.

Націонал-демократи хотіли бачити Ющенка-патріота, Ющенка – надію нації – і вони бачили бажане в численних жестах колишнього прем’єра. До слова, Ющенко гарно виглядає у козацькому одязі і з шаблею у руках, вміє хреститися і взагалі відповідає образу такого собі “сувенірного українця” – але цього явно замало, аби стати повноцінним лідером нації. Для цього потрібна воля, якої Ющенкові бракує і яку він заміняв волею Вадима Гетьмана, Юлії Тимошенко, а віднедавна – Івана Плюща.

Ще однією вадою націонал-демократів стало те, що вони кинули всі сили на “розкрутку” Ющенка, не залишивши в резерві жодної запасної фігури, яка була би “розкрученою” не меншою мірою, ніж Віктор Андрійович. Цей фаталізм, з яким велася останні кілька місяців агітація за Ющенка (“Ющенко або смерть”), просто вражає. Вразив цей фаталізм і самого Ющенка – він, з одного боку, перестав критично сприймати дійсність, а з іншого – почав сприймати націонал-демократів як вірних гвардійців, які і так нікуди не подінуться, а виконуватимуть ті функції, які їм буде відведено.

Реальний же Ющенко опинився у ролі такого собі
“буриданового осла”, який, як відомо, так і не вибрав між двома копицями сіна. У цьому випадку Ющенко вибирав між іміджем “рятівника нації” та іміджем “прагматичного політика”. До першого іміджу його підштовхували націонал-демократи, до другого – Іван Плющ. Перед першими він мав моральні зобов’язання, до Плюща він тяжів ментально. І одним, і другим робилися певні натяки і двозначності. Ні одні, ні другі не отримали ствердної відповіді.

додано: 09-06-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/992106733.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua