першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Василь ШКАРАБУТ: "Леонід Кучма "кинув" українців із Санкт-Петерб

додано: 09-06-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/992108813.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

1993 року всесвітньо відомий канадський скульптор Лео Мол (Леонід Молодожанин) подарував Санкт-Петербургу бронзову скульптуру Тараса Шевченка. Для спорудження пам’ятника необхідно було провести ще низку будівельних робіт, закласти фундамент і виготовити гранітний постамент. Для збору коштів під цей проект було створено Фонд культури “Пам’ятник Шевченкові”. Щоправда, зібраних пожертвувань вистачило лише на фундамент, який було освячено 1997 року. Для того, щоб виготовити спеціальний постамент у Фінляндії, слід було залучити додаткові кошти. Частину з них погодився сплатити сам Лео Мол (30 тисяч доларів), частину видатків (46 тисяч доларів) узяли на себе Львівська міськрада та Асоціація міст України.

Підписуючи договір із будівельною фірмою СМУ-1 на монтаж пам’ятника Тарасові Шевченкові, фонд розраховував на підтримку фірм, що погодилися на фінансування проекту з метою рекламних акцій, а також канадських бізнесменів, котрих було запрошено на відкриття пам’ятника, заплановане на травень 2001 року. Саме тоді мали проходити урочистості з нагоди річниці заснування Санкт-Петербурга. У цей день до міста мали прибути і прем’єри України та Росії – Віктор Ющенко та Михайло Касьянов, котрі й мали урочисто відкривати пам’ятник.

Проте несподівано почали лунати дзвінки з посольства України та Адміністрації Президента про авральне завершення усіх робіт, щоб відкриття відбулося 22 грудня 2000 року за участю президентів України та Росії. Ніхто не зважав на те, що пам’ятник пропонувався як дарунок місту від України та Канади, що запрошені підприємці з Канади не зможуть приїхати, а російські фірми не встигнуть до цієї події підготуватися. Посилаючись на вказівку президента України, вони обіцяли, що все буде добре, Україна візьме на себе усі видатки, і немає чого хвилюватися.

Проте президенти приїхали і поїхали. Ображені потенційні меценати грошей не дали. А директор Фонду культури “Пам’ятник Шевченкові” Стефан Шурко несподівано постав перед судом. Будівельники вимагають від нього сплатити 542341 російський рубль плюс штрафні санкції. За півроку з України не було перераховано жодної копійки на рахунок фонду і, відповідно, платити було нічим. Скільки порогів за цей час не оббивав його голова, скільки не телефонував – у відповідь отримував тільки мовчанку. Звертався і до посла України в Росії, і до голови Адміністрації Президента, і до віце-прем’єра Жулинського, і в Міністерство культури, і до київського мера Омельченка, який також обіцяв колись особливе сприяння – від інстанції до інстанції його футболили, мов м’яч, проте реакції жодної.

Балачки про допомогу українській діаспорі в Росії залишилися балачками. Про неї згадують лише тоді, коли треба покращити своє реноме. Степан Шурко каже, що з боку російських чиновників він зустрічав набагато більше уваги й поваги, аніж з боку своїх земляків. А тому цими днями арбітражний суд Санкт-Петербурга продовжує розглядати судовий позов супроти Фонду культури “Пам’ятник Тарасу Шевченкові”. І справа ця із звичайної господарської поступово переростає в політичну.

додано: 09-06-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/992108813.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua