першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: ПОСТАНОВА про притягнення як обвинуваченого лідера УНА-УНСО Андр

додано: 18-06-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/992858736.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

ПОСТАНОВА про притягнення як обвинуваченого

м. Київ
12 червня 2001 року

Начальник І відділу Слідчого управління Служби безпеки України полковник юстиції Герасименко М.М., розглянувши матеріали кримінальної справи № 74, -

встановив:

У даній кримінальній справі 29 березня 2001 року Шкілю А.В. пред'явлено обвинувачення у вчиненні злочину, передбаченого ч.І ст. 71 КК України.

В ході слідства встановлено нові обставини вчинення злочину, в зв'язку з чим виникла необхідність змінити та доповнити пред'явлене йому обвинувачення.

<I><U>Попереднім слідством зібрано достатньо доказів для пред'явлення Шкілю А.В. обвинувачення в організації масових безпорядків</I></U>, що супроводжувалися насильством над особами, погромами, підпалами, знищенням майна, опором представникам влади із застосуванням холодної зброї, інших предметів, які використовувалися як зброя, <I><U>та в активній участі у цих масових безпорядках, що призвели до тяжких наслідків</I></U>.

<B><U>- Нахабне та самовпевнене твердження. Ніяких подібних доказів не було, немає і бути не може, оскільки я завжди стверджував, що самої події злочину, тобто "масових безпорядків", не було. Була свідома провокація влади, на яку, на жаль, як і слід було чекати, піддались деякі учасники мирної демонстрації</B></U>.

Цей злочин вчинено Шкілем А.В. за таких обставин.

7-8 березня 2001 року Шкіль А.В,, один з лідерів політичної партії Українська Національна Асамблея (УНА) та керівник незареєстрованої організації УНСО (Українська національна самооборона - Українська незалежна солідарна організація), організував прибуття до м, Києва членів та прихильників УНА-УНСО з інших регіонів України, а - також забезпечив фінансування їх проїзду до м. Києва для участі у <I><U>антигромадських акціях</I></U>.

<B><U>- "Анти-громадська акція" насправді була цілком "за-громадською", оскільки, на мій погляд, який поділяє більшість громадян України, вшанування пам’яті Т.Г.Шевченка та антикучмівський мітинг - "Кайдани порвіте!", які планувалися на 9 березня 2001 року, мали на меті саме перетворення "обивателів" на свідомих громадян</B></U>.

9 березня 2001 року близько 8 години у м. Києві на перехресті вулиці Володимирської і бульвару Тараса Шевченка <I><U>Шкіль А.В. навмисно, з метою організації масових безпорядків</I></U> під час покладання квітів до пам'ятника Т.Г.Шевченку вищими посадовими особами держави, діючи разом з лідерами місцевих осередків УНА-УНСО Ляховичем М.П., Мазуром І.П. і Зайченком Р.П., вишикував колону з членів і прихильників цієї організації, усього кількасот осіб, які прибули на зазначене місце за його вказівкою. <I><U>Усвідомлюючи, що його дії призведуть до масових безпорядків, Шкіль А.В. спрямував цю колону на шеренгу працівників міліції, які забезпечували правопорядок, віддавши наказ членам УНА-УНСО силою прорвати цей кордон, закликаючи при цьому до вчинення опору , і сам взяв активну участь у фізичному зіткненні очолюваної ним колони з співробітниками міліції, у зміщенні тимчасової захисної огорожі, що відокремлювала учасників натовпу від працівників міліції</I></U>.

<B><U>- Нікого я не шикував, тим більше з такою безглуздою метою, яка вказана в цій постанові. Щодо того, що я нібито щось усвідомлював, цікаво було б дізнатися, звідки КДБ-СБУшники спромоглися дізнатися про мою свідомість, з огляду на те, що я ніяких свідчень не даю і нічого не підписую. Працівники міліції правопорядок не забезпечували - вони беззаконно не допускали не те що простих людей - навіть народних депутатів України - до покладання квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченку в святий для кожного свідомого українця день. То хто кому "чинив опір" і в чому?! Що таке "фізичне зіткнення", мені не зрозуміло, і ніякої огорожі я, звісно, не зміщував</B></U>.

<I><U>Внаслідок зазначених дій Шкіля А.В. та інших організаторів утворився безчинствуючий натовп, учасники якого вчинили насильство</I></U> над працівниками міліції та додатково прибулими військовослужбовцями внутрішніх військ, <I><U>опір</I></U> їм із застосуванням як зброї металевих і дерев'яних палиць та інших предметів, <I><U>створюючи загрозу для громадської безпеки</I></U>.

<B><U>- Ніякий "безчинствуючий натовп" не утворювався, а тим більше - після якихось моїх дій. Загрозу для "громадської безпеки" створило міліцейське керівництво, яке послало біля 5 тисяч міліціонерів бити людей. Стосовно "опору" - дивіться вище, а про насильство - краще запитати народного депутата України Валентину Семенюк</B></U>.

<I><U>Користуючись реальною можливістю керувати діями осіб, які зібралися, Шкіль А.В. очолив цей натовп, проголошував гасла, спрямовані на збудження у маси людей негативного ставлення до правопорядку і громадської безпеки закликав їх до вчинення опору представникам влади, до сутичок із співробітниками правоохоронних органів</I></U>. Внаслідок таких дій Шкіля А.В. <I><U>натовп</I></U>, учасниками якого разом з іншими були Мазур І.П., Ляхович М.П., Литвиненко П.М., Мирончук В.В., вчинив у місті Києві на перехресті вулиці Володимирської та бульвару Тараса Шевченка <I><U>насильство над працівниками міліції</I></U> і військовослужбовцями внутрішніх військ та <I><U>опір</I></U> їм із застосуванням як зброї металевих і дерев'яних палиць та інших предметів.

<B><U>- Стосовно "війни у натовпі" - це не до мене. Корчинський на таких речах розуміється набагато краще. Я ж не мав ані "реальної", ані "ірреальної" можливості керувати "безчинствуючим натовпом", який не утворювався. Гасла ж "Україна без Кучми", "Кучму-геть!" та "Українці, годі спати - треба кучму проганяти!" мають виключно інформативний зміст та висловлюють негативне ставлення до "Кучми", який не є ані "правопорядком", ані "громадською безпекою". Про "насильство" та "опір" - дивіться вище</B></U>.

Під час масових безпорядків, організованих Шкілем А.В. та іншими, їх активними учасниками завдано тілесні ушкодження працівникам міліції та військовослужбовцям внутрішніх військ:

<I><U>Татарнікову А. А. - середньої тяжкості - закритий перелом першого пальця стопи правої ноги</I></U>;

<B><U>- Це дійсно жахливе тілесне ушкодження. Дивно, як цей Татарніков і досі живий</B></U>?

Загородньому В. В. - легкі без короткочасного розладу здоров'я - болісна припухлість м'яких тканин в області нижньої щелепи праворуч;

Ковалю В. М. - легкі без короткочасного розладу здоров'я - садно, набряк м'яких тканин в лобній області зліва, садно, набряк м'яких тканин, синець в області нижньої губи;

Кононцю С.П. - легкі без короткочасного розладу здоров'я - забій м'яких тканин кисті правої руки;

Косікову І.М. - легкі, що спричинили короткочасний розлад здоров'я - забій кисті правої руки та гомілки правої ноги у верхній третині;

Олійнику Л.А. - легкі без короткочасного розладу здоров'я - синці та садна на кисті лівої руки;

Рожі І.М. - легкі, що спричинили короткочасний розлад здоров'я - множинні синці на кінцівках, забій м'яких тканин променеве - зап'ясткового суглобу лівої руки, третього пальця кисті лівої руки, колінного суглобу лівої ноги;

Смітченку С.Г.- легкі без короткочасного розладу здоров'я - забій м'яких тканин стегна лівої ноги по задній поверхні;

Стельмаху О.М. - легкі без короткочасного розладу здоров'я - забій м'яких тканин гомілки лівої ноги по задній поверхні;

Фещенку Ю. М. - легкі без короткочасного розладу здоров'я - забій м'яких тканин першого пальця ступні лівої ноги;

Шевчуку М. М. - легкі, що спричинили короткочасний розлад здоров'я - садно в тім'яній ділянці голови, закрита черепно - мозкова травма у вигляді струсу головного мозку;

Яценку А. І. - легкі без короткочасного розладу здоров'я - розлитий синець на тильній поверхні кисті правої руки на фоні болісної припухлості м'яких тканин;

Також під час цих масових безпорядків їх активними учасниками Павчуку А.Б. та Холмецькому О.О. нанесено побої.

Масові безпорядки на вулиці Володимирській тривали до 8 години 50 хвилин.

<I><U>Продовжуючи свої злочинні дії, Шкіль А.В. та інші організатори масових безпорядків очолили колону УНА-УНСО, прослідували вулицями м. Києва, підбурюючи учасників натовпу антигромадськими, спрямованими на створення негативного ставлення до правопорядку закликами</I></U>, і близько 14 години 45 хвилин разом з іншими учасниками натовпу <I><U>прибули на вул. Богомольця, 10 до будівель Міністерства внутрішніх справ України</I></U>, де активні учасники, серед яких були Назар В.В., Мазур І.П., Гальчик С.В., Бойко О.М., Ляхович М.П., Зайченко Р.П. <I><U>з метою дезорганізації діяльності сил правопорядку та спричинення шкоди їх авторитету</I></U> продовжили масові безпорядки, пошкодили, <I><U>420 квадратних метрів тимчасового дерев'яного паркану</I></U>, завдавши матеріальної шкоди на суму <I><U>5999 гривень</I></U>, та <I><U>закидали курячими яйцями</I></U> приміщення КІШ МВС України, тим самим пошкодивши <I><U>80 квадратних метрів його фасаду</I></U>, чим завдали матеріальної шкоди на суму <I><U>6056 гривень</I></U>, а всього матеріальної шкоди державі - на суму <I><U>12055 гривень</I></U>.

<B><U>- "Злочинні дії" я не те що не "продовжував", а навіть ніколи й не починав. Звідки б ще, як не з цієї постанови, я б дізнався, з якою ж метою учасники демонстрації прибули на Богомольця, 10! Якщо "закидування курячими яйцями 80 кв.м. фасаду КПП МВС України" може "дезорганізувати діяльність сил правопорядку", то навіщо потрібні такі "сили"? Що ж стосується їх нібито "авторитету", то хай інколи цікавляться рейтингов довіри людей до міліції та сидять нишком! Суми збитків мені навіть смішно коментувати...Паркан люди повалили, аби не заважав мирній демонстрації, а яйця, на мій погляд, кидали з метою демонстрації зневаги до "ментів" через ранкову провокацію</B></U>.

<I><U>При цьому Шкіль А.В., використавши свій авторитет лідера УНА-УНСО для. збудження у оточуючих осіб негативного ставлення до працівників міліції та правопорядку, особисто взяв участь у руйнуванні</I></U> разом з Бойком О.М., Назаром В.В. та іншими <I><U>вказаного паркану</I></U>.

<B><U>- Я так зрозумів, що якщо б не "використання мною свого авторитету", то у "оточуючих осіб" ніколи б не утворилося "негативне ставлення" до працівників міліції. Ай-я-яй, який я нехороший! До правопорядку і у мене, і у всіх моїх знайомих ставлення виключно позитивне, а паркан я не руйнував - мені, як "лідерові УНА-УНСО", це не личить</B></U>.

По 15-й годині учасники натовпу в кількості понад тисячу осіб, окремі з яких <I><U>озброїлися уламками від пошкодженого паркану</I></U>, з метою продовження масових безпорядків вирушили в напрямку вулиць Лютеранської і Банкової.

<B><U>- Люди рушили по Лютеранській на Банкову, аби мирною ходою пройти повз Адміністрації Президента України, в супроводі величезної кількості працівників міліції (особисто мене "персонально опікав" міліціонер на прізвище Величко), які, мабуть, готуючись до провокацій, тими уламками і озброїлися</B></U>.

Продовжуючи свої злочинні дії, в той же день, 9 березня з 15 години 15 хвилини до 15 години 45 хвилин Шкіль А.В., діючи умисно разом з Ляховичем М.П., Мазуром І.П., Карпюком М.А., Зайченком Р.П. та іншими <I><U>знову організував масові безпорядки</I></U> у м. Києві на перехресті вулиць Банкової та Лютеранської. Підбурювані ним активні учасники масових безпорядків, серед яких були як самі організатори, так і Бурячок О.А,, Гальчик С.В., Кайданович С.Й., Назар В.В., Горощук В.В., Бойко О.М., Косенко А.В., Литвиненко П.М., Мирончук В.В., Андрусенко Д.А., Ляхович Г.П., Селега О.В., Павлюк В.Г., Самофалов С.О, а також <I><U>невстановлені в ході слідства особи</I></U> з метою прориву через заслін працівників міліції до будинку Адміністрації Президента України пошкодили ворота та тимчасову огорожу, знищили чотири тротуарні плити, вчинили із застосуванням холодної зброї ударно-дробильної дії - кістеню, металевих та дерев'яних палиць, гумових кийків, каміння, секцій металевої огорожі, пляшок із запалювальною сумішшю та інших предметів, що використовувалися як зброя, напад на співробітників Міністерства внутрішніх справ України, які <I><U>виконували обов'язки по забезпеченню громадського порядку та охороні державних установ</I></U>, та вчинили їм опір.

<B><U>- "Знову організував" дуже схоже на те, що "мені знову хочеться до Парижу" - маю на увазі, що раніше теж хотілося. "Невстановлених осіб" треба встановлювати - а то за що ж вам, шановні, гроші платять? Чи, може, просто не з руки встановлювати провокаторів з власних лав? Вулиця Банкова, яку було протизаконно перекрито, є не "державною установою", а муніципальною власністю, ходити якою ніякий суд не забороняв - отже, незаконний опір спробі реалізувати конституційні права мирним демонстрантам вчинити самі працівники міліції, які побили людей, отруїли їх сльозогінним газом. І все це - без будь-яких пояснень або попереджень</B></U>!

При цьому Шкіль А.В. під час нападів на представників органів правопорядку - <I><U>вигукував гасла "УНА - до влади! УНСО - до штурму!", підбурював обіцянками про заохочення активних учасників</I></U> цих нападів, продовжував збуджувати у маси осіб негативне ставлення до правопорядку.

<B><U>- Не вигукував таких гасел, бо "тема" акції була зовсім іншою, і тим більше нікого ні до чого не заохочував і не підбурював</B></U>.

Учасники безчинствуючого натовпу, <I><U>керуючись різними, мотивами</I></U>, вчиняли насильство над працівниками міліції - кидали в них каміння, пляшки, гайки, інші предмети, наносили їм удари металевими прутами, дерев'яними палицями, шматками дроту, руками та ногами, використовували газові балончики, <I><U>Мирончук В.В.</I></U> кинув пляшку із запалювальною сумішшю, від якої загорілося обмундирування на семи працівниках міліції.

<B><U>- А я тут до чого? Яке я маю відношення до чужих "різних мотивів"? А Мирончука, до речі, згідно з висновками портретно-ідентифікаційної експертизи, взагалі на акції впізнано не було</B></U>.

Активними учасниками масових безпорядків, серед яких був <I><U>Кайданович С.Й.</I></U>, на вулиці Лютеранській було розбито чотири залізобетонні тротуарні плити, і окремі уламки використовувалися ними як зброя для вчинення нападів на працівників міліції.

<B><U>- Кайдановича теж не було ідентифіковано</B></U>!

Під час організованих Шкілем А.В. разом з Ляховичем М.П., Мазуром І.П., Карпюком М.А., Зайченком Р.П. масових безпорядків їх активними учасниками, серед яких були як самі організатори, так і Бурячок О.А., Гальчик С.В., Кайданович С.Й., Назар В.В., Горощук В.В., Бойко О.М., Косенко А.В., Литвиненко П.М., Мирончук В.В., Андрусенко Д.А., Ляхович Г.П., Селега О.В., Павлюк В.Г., Самофалов С.О. та інші невстановлені особи, умисно завдано тілесні ушкодження працівникам міліції при виконанні ними службових обов'язків:

<I><U>Ситницькому С.Д. - середньої тяжкості - закритий перелом пальця кисті правої руки</I></U>;

<B><U>- Ці ушкодження "середньої тяжкості" особливо ефектно виглядають на фоні біля трьохсот по-звірячому побитих "Беркутом" людей ввечері та вночі після подій 9 березня</B></U>.

Бабаку Ю.Г. - легкі без короткочасного розладу здоров'я - садна шкіри голови та катаральний кон'юнктивіт;

Барилюку О.В. - легкі без короткочасного розладу здоров'я - забій м'яких тканин з крововиливом в м'які тканини стегна правої ноги, садна стегна правої ноги;

Бусленку І.0. - легкі без короткочасного розладу здоров'я - забій, крововилив в м'які тканини передньої поверхні гомілки лівої ноги;

Бутку Р.В. - легкі, що спричинили короткочасний розлад здоров'я - закрита черепно-мозкова травма, струс головного мозку, забій м'яких тканин голови, гомілки лівої ноги, колінного суглобу лівої ноги;

Ващуку Г.М. - легкі без короткочасного розладу здоров'я - забій м'яких тканин, синець на передньо - зовнішній поверхні гомілки лівої ноги;

Воронежському В.М. - легкі без короткочасного розладу здоров'я - забій м'яких тканин і садна лобної області голови, кисті правої руки;

Гаркавому А.І. - легкі без короткочасного розладу здоров'я - садно на фоні синця на передній поверхні гомілки лівої ноги в середній третині;

Глазкову 1.0.- легкі без короткочасного розладу здоров'я - забій та синець в області ліктьового суглоба правої руки, забій м'яких тканин та синець в області верхньої третини стегна лівої ноги;

Дем'яненку С.А. - легкі без короткочасного розладу здоров'я - забій м'яких тканин тім'яної ділянки голови зліва;

Дехтярю А.М.- легкі, що спричинили короткочасний розлад здоров'я - болюча припухлість м'яких тканин в правій скроневій області голови, закрита черепно-мозкова травма у вигляді струсу головного мозку, болюча припухлість та синець в області нижньої третини стегна лівої ноги;

Долонову О.В. - легкі без короткочасного розладу здоров'я - по одному синцю на передній поверхні лівого плеча в нижній третині, на зовнішній поверхні стегна лівої ноги в середній третині та в нижній третині;

Зарембі С.А. - легкі без короткочасного розладу здоров'я - гематома кисті лівої руки, садно, гематома гомілки лівої ноги;

Ігнатенку А.В. - легкі, що спричинили короткочасний розлад здоров'я - забита рана на тильній поверхні дистального міжфалангового суглоба п'ятого пальця кисті лівої руки, забій м'яких тканин колінного суглоба лівої ноги, йому ж - легкі без короткочасного розладу здоров'я - два садна на тильній поверхні дистального міжфалангового суглоба третього пальця кисті лівої руки та тильній поверхні міжфалангового суглоба першого пальця кисті правої руки, садно на лівій боковій поверхні нігтьової фаланги четвертого пальця кисті правої руки;

Калашнікову В.Б.- легкі, що спричинили короткочасний розлад здоров'я - закрита черепно-мозкова травма, струс головного мозку, забій м'яких тканин стегна правої ноги;

Королю В.Л. - легкі без короткочасного розладу здоров'я - садна гомілки лівої ноги;

Кузченку А.Л. - легкі, що спричинили короткочасний розлад здоров'я - струс головного мозку та синець на стегні лівої ноги;

Лісовенку М.М. - легкі, що спричинили короткочасний розлад здоров'я - закрита черепно-мозкова травма, струс головного мозку, забій м'яких тканин підборіддя;

Миронюку В.О. - легкі, що спричинили короткочасний розлад здоров'я - закрита черепно-мозкова травма, струс головного мозку, забій м'яких тканин тім'яної області голови;

Молодницькому С.Л. - легкі без короткочасного розладу здоров'я - чотири синці на стегні лівої ноги і колінному суглобі лівої ноги;

Мостовому Л.А. - легкі, що спричинили короткочасний розлад здоров'я - струс головного мозку;

Мостовичу М.Г- легкі, що спричинили короткочасний розлад здоров'я - закрита черепно-мозкова
травма у вигляді струсу головного мозку, набряк, болючість м'яких тканин тилу кисті правої руки;

Мущиніну В.М.- легкі без короткочасного розладу здоров'я - два садна на зовнішній поверхні гомілки лівої ноги у верхній третині;

Олійнику Р.І. - легкі, що спричинили короткочасний розлад здоров'я - садна м'яких тканин голови і в області носа, закрита черепно-мозкова травма у вигляді струсу головного мозку;

Пархоменку В. І. - легкі без короткочасного розладу здоров'я - синець на лівій гомілці, набряклість і болючість правого передпліччя і першого, другого, третього пальців правої кисті;

Пасеці О.Г. - легкі без короткочасного розладу здоров'я - забій м'яких тканин стегна правої ноги;

Патею В.А. - легкі без короткочасного розладу здоров'я - садно на тильній поверхні нігтьової фаланги третього пальця кисті правої руки, два садна на тильній поверхні середньої фаланги другого пальця кисті правої руки, на перед ньо - зовнішній поверхні гомілки правої ноги у верхній третині;

Пилипцю О.В.- легкі, що спричинили короткочасний розлад здоров'я - закрита черепно-мозкова травма - струс головного мозку, множинні садна обличчя, шиї, гомілки лівої ноги, лівого плеча, області колінного суглобу лівої ноги;

Резніку С.В. - легкі без короткочасного розладу здоров'я - три садна на тильній поверхні кисті правої руки, на внутрішній поверхні передпліччя правої руки, синці на передпліччі правої руки, на стегні лівої ноги, на колінному суглобі лівої ноги;

Рижаку В. А.- легкі без короткочасного розладу здоров'я - два садна третього і четвертого пальців кисті лівої руки;

Ростовському В.М. - легкі без короткочасного розладу здоров'я - синець на гомілці лівої ноги, блефарокон'юктивіт очей;

Рубцову М.Ю. - легкі, що спричинили короткочасний розлад здоров'я - струс головного мозку, множинні садна обличчя, шиї, кисті правої руки;

Семоненку О.М.- легкі без короткочасного розладу здоров'я - болюча припухлість м'яких тканин, гематома на передній поверхні гомілки лівої ноги в нижній третині;

Сидорчуку М.Г.- легкі без короткочасного розладу здоров'я - синці та садна на передпліччі правої руки, на тильній стороні кисті правої руки, на гомілках обох ніг;

Слюсаренку В.Г. - легкі без короткочасного розладу здоров'я - синці на гомілці лівої ноги і колінному суглобі лівої ноги, садно на гомілці лівої ноги;

Тимофєєву К.В. - легкі, що спричинили короткочасний розлад здоров'я - струс головного мозку, забій м'яких тканин гомілково-стопного суглобу лівої ноги;

Тишку А.А. - легкі, що спричинили короткочасний розлад здоров'я - закрита черепно-мозкова травма, забій головного мозку легкого ступеню, забій м'яких тканин голови, закрита травма грудної клітини, забій грудної клітини, забій колінного суглобу лівої ноги, забій м'яких тканин гомілки лівої ноги;

Товкачу О.С. - легкі без короткочасного розладу здоров'я - синець на гомілці лівої ноги;

Томашевському С.І. - легкі, що спричинили короткочасний розлад здоров'я - струс головного мозку, забій м'яких тканин гомілкове - стопного суглобу лівої ноги;

Тупчию О.В. - легкі без короткочасного розладу здоров'я - забій м'яких тканин ступні правої ноги;

Хомюку А.М. - легкі без короткочасного розладу здоров'я - синець та садна на гомілці лівої ноги;

Чабану А.Г. - легкі, що спричинили короткочасний розлад здоров'я - забій правого колінного суглобу;

Чабанчуку В.В. - легкі без короткочасного розладу здоров'я - три синці на передньо-зовнішній поверхні стегна лівої ноги в середній третині та на межі середньої та нижньої третин, на передньо-зовнішній поверхні колінного суглоба лівої ноги;

Шведу 1.1. - легкі без короткочасного розладу здоров'я - синець в проекції внутрішнього краю правої лопатки;

Шевченку В.В. - легкі без короткочасного розладу здоров'я - садна на пальцях кисті правої руки, гематоми м'яких тканин гомілки правої ноги;

Шугаєву М.І. - легкі без короткочасного розладу здоров'я - синець в правій міжлопатковій області;

Щербакову В.В. - легкі без короткочасного розладу здоров'я - синець на тильній поверхні стопи лівої ноги біля основи першої фаланги першого пальця;

Юхименку А.О. - легкі, що спричинили короткочасний розлад здоров'я - струс головного мозку, забій м'яких тканин та садна кисті правої руки;

Ющенку В.М. - легкі без короткочасного розладу здоров'я - синець на передній поверхні гомілки лівої ноги на межі середньої та нижньої третини.

Під час масових безпорядків на вул. Банковій їх активними учасниками також були нанесені побої співробітникам МВС України Маринічу 0.І., Мартинюку А.І., Музиці В.О., Приймаку 1.В.,

Солодкому М.І. та Степану Я.Я. при виконанні ними службових обов'язків.

Крім того, Коломійцю С.І активними учасниками масових безпорядків і на перехресті вулиці Володимирської та бульвару Тараса Шевченка з 8 години до 8 години 50 хвилин 9 березня, і на перехресті вулиць Банкової та Лютеранської з 15 години 15 хвилин до 15 години 45 хвилин нанесено легкі тілесні ушкодження, що спричинили короткочасний розлад здоров'я - болюча припухлість м'яких тканин в області грудної клітини праворуч спереду, припухлість м'яких тканин та синець в області верхньої третини гомілки лівої ноги.

Також невстановлені активні учасники організованих Шкілем А.В., Мазуром І.П., Ляховичем М.П., Карпюком М.А. та Зайченком Р.П. масових безпорядків на вулиці Лютеранській близько 15 години 45 хвилин <I><U>розбили в автобусі</I></U>, який належить комунальному автотранспортному підприємству 13029, "Ікарус 280" державний реєстраційний номер 38-18 КИЛ, що стояв поблизу перехрестя з вулицею Банковою в напрямку вулиці Хрещатик, два бокових скла салону тягача та причепа і п'ять ліхтарів та задніх поворотів, завдавши матеріальної шкоди вказаному підприємству на суму 1157, 21 гривень.

<B><U>- Я уявлення не маю, що то був за автобус - мабуть, хтось з комунального автотранспортного підприємства хоче поправити свої фінансові справи за рахунок політв’язнів</B></U>.

При цьому, поблизу вказаного автобуса співробітнику міліції Страшнюку М.В., який виконував службові обов'язки по охороні громадського порядку, учасниками масових безпорядків із застосуванням як зброї каменя було вчинено опір і заподіяно легкі тілесні ушкодження, що спричинили короткочасний розлад здоров'я синець в лобно-тім'яній області голови праворуч, закрита черепно-мозкова травма у вигляді струсу головного мозку;

Крім того, внаслідок масових безпорядків пошкоджено речового <I><U>майна, належного МВС України</I></U>, на суму 19507,55 грн., а саме: <I><U>73 комплекти форменого одягу працівників міліції, 49 захисних касок типу "Маска - 2", 20 протиударних щитів типу "Вітраж - АТ (М)". Також втрачено державного майна на загальну суму 1694,9 грн.: З захисні протиударні щити типу "Вітраж -АТ", 42 кийки ПР-73^2 захисні каски типу "Маска - 2". Крім того, пошкоджено 9 загороджувальних турнікетів на суму 5058 грн<</I></U>.

<B><U>- Все це дуже нагадує відомий епізод з фільму "Іван Васильович змінює професію" - "все, что нажито непосильным трудом...". Цікаво, де ж поділися ті 42 кийки</B></U>?

Всього заподіяно матеріальної шкоди МВС України на загальну суму <I><U>38315,45 грн</I></U>.

<B><U>- Цікаво, як МВС збирається підтверджувати цю жахливу суму</B></U>?

Також внаслідок масових безпорядків пошкоджено відмостку будівлі і прилеглого паркану будинку № 23 по вул. Лютеранській в м. Києві, чим заподіяно матеріальної шкоди державі на суму 5018 грн.

Всього державі завдано матеріальної шкоди на загальну суму 44490,66 грн.

Заподіяння тілесних ушкоджень значній кількості працівників міліції та військовослужбовцям внутрішніх військ, у тому числі двом з них середнього ступеню тяжкості, а також спричинення великої матеріальної шкоди державі, яка більше ніж у сто разів перевищує мінімальний розмір заробітної плати, <I><U>є тяжкими наслідками, до яких призвели масові безпорядки</I></U>.
<B><U>- Маразм!!!</B></U>

Таким чином, Шкіль А,В. у м. Києві на перехресті вулиці Володимирської та бульвару Тараса Шевченка з 8 години до 8 години 50 хвилин, на вулиці Богомольця, 10 поблизу будівель Міністерства внутрішніх справ України з 14 години 45 хвилин до 15 години, на перехресті вулиць Лютеранської і Банкової в період з 15 години 15 хвилин до 15 години 45 хвилин 9 березня 2001 року своїми умисними діями за викладених вище обставин організував масові безпорядки, що супроводжувалися насильством над працівниками міліції та військовослужбовцями внутрішніх військ, погромами, підпалами, знищенням державного майна, опором представникам влади із застосуванням холодної зброї ударно-дробильної дії - кістеню, металевих та дерев'яних палиць, гумових кийків, пляшок із запалювальною сумішшю, секцій металевої огорожі, каміння та інших предметів, що використовувалися як зброя, а також взяв активну участь у цих масових безпорядках, що призвели до тяжких наслідків, тобто вчинив злочин, передбачений частиною 2 статті 71 Кримінального кодексу України.

На підставі викладеного, керуючись статтями 5, 43, 114, 130 - 133, 140 - 142 Кримінально-процесуального кодексу України, -

постановив:

1. Притягнути Шкіля Андрія Васильовича, 26 листопада 1963 року народження, як обвинуваченого у кримінальній справі № 74 та пред'явити йому обвинувачення у вчиненні злочину, передбаченого частиною 2 статті 71 Кримінального кодексу України.

2. Копію постанови направити Генеральному прокурору України.

Начальник 1 відділу Слідчого управління Служби безпеки України полковник юстиції
Герасименко

Постанову мені оголошено 13 червня 2001 року. Суть пред'явленого обвинувачення роз'яснено. Мені також роз'яснені передбачені статтями 21, 43, 44, 46 і 142 Кримінально-процесуального кодексу України права обвинуваченого: знати, в чому обвинувачують; давати показання щодо пред'явленого обвинувачення або відмовитися давати показання і відповідати на запитання; подавати докази; заявляти клопотання про допит свідків, про проведення очної ставки, про проведення експертизи, про витребування і приєднання до справи доказів, а також заявляти клопотання з усіх інших питань, які мають значення для встановлення істини в справі; заявляти відвід слідчому, прокуророві, експертові, спеціалістові і перекладачеві; з дозволу слідчого бути присутнім при виконанні окремих слідчих дій; знайомитися з усіма матеріалами справи після закінчення попереднього слідства; мати захисника і побачення з ним до першого допиту; подавати скарги на дії та рішення слідчого і прокурора; брати участь у судовому розгляді в суді першої інстанції; подавати скарги на дії і рішення особи, яка проводить дізнання, слідчого, прокурора, судді та суду, а при наявності відповідних підстав - на забезпечення безпеки; за власною ініціативою в будь-який момент провадження у справі відмовитися від захисника. Крім того, мені роз'яснена стаття 63 Конституції України, відповідно до якої особа не несе відповідальності за відмову давати показання чи давати пояснення у відношенні себе, членів сім'ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом.

Обвинувачений
Шкіль А. В. - від підпису відмовився

Захисник
Монтян Т.М.

Постанову оголосив і права обвинуваченого роз’яснив
Начальник 1 відділу Слідчого управління Служби безпеки України полковник юстиції
Герасименко

додано: 18-06-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/992858736.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua