першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Zeroplus : Оновленій Нацраді по телебаченню - рік!

додано: 19-06-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/992967522.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

<H2>Оновленій Нацраді по телебаченню - рік!</H2>

<i>На минулому тижні члени Національної ради святкували річницю обрання Б. Холода головою ради. Через півроку після оголошення першого конкурсу по ліцензуванню телерадіомовлення, можна відзначити певні тенденції в роботі Національної ради України з питань телебачення й радіомовлення. Попри напрацювання нормативно-правової бази та намагання максимально відкрити процес ліцензування робота цього державного органу оцінюється неадекватно, а приміщення Національної ради вперше в її історії відвідували пікетники. Уперше Нацрада забрала ліцензії у цілої низки опозиційних телерадіокомпаній. Уперше у Нацради з"явився неофіційний "директор"… Втім, все по-порядку.</i>

Згадується Всеукраїнська нарада керівників телерадіоорганізацій на якій Б.Холод прозвітував, що очолюваною ним Національною радою розроблено ряд нормативних документів, які покликані забезпечити прозорість ліцензування. Не пройшло й півроку, як саме ці документи, сам процес процес ліцензування, а також фактичне самоусунення від укладання державного замовлення на висвітлення діяльності українського праламенту були піддані критиці з боку Верховної Ради України і навіть стали формальною причиною початку процедури ротації двох членів Національної ради.
Незважаючи на складність становища, Національна рада досі не зробила жодного кроку по впорядкуванню нормативних документів, а у відповідь видала звернення семи членів, які розцінили спробу ротації як політичний тиск і залякали Верховну Раду, що підуть у відставку, якщо спроба ротації стане реальністю. Судячи з усього Верховна Рада, попри політичні інтереси, "налякалася", і робить все можливе для того щоб ротація не пройшла. Тим часом Національна рада на своєму засіданні розглянула подання до Конституційного суду щодо офіційного тлумачення окремих статей Конституції та законів України, які регламентують призначення та звільнення членів Національної ради. Спробу ротації, в цьому документі, члени ради вже розцінюють як порушення ст.8 Конституції України, а саме порушення "принципу верховенства права" та натякають у недолугості Верховної Ради України, яка прийняла таку "неконституційну" Постанову.
Проте, не дивлячись на "ганебну" спробу ротації частини своїх членів, перебуваючи під патронатом однієї із фракцій українського парламенту, Національна рада взялася за облаштування вітчизняного інформаційного простору. Така активність державного органу викликала чисельні нарікання та незадоволення у керівників телерадіоорганізацій. Головою Національної ради Б.Холодом протизаконно видано тимчасові дозволи на право мовлення запорізькій телекомпанії "АТВ", котру контролює член фракції "Трудова Україна" та Чернівецькій радіостанції "Сіті-радіо", яка близька до телеканалу "Інтер". На всяк випадок нагадаю, що згідно до законодавства телерадіокомпанії мають право здійснювати мовлення на підставі ліцензії на право мовлення, а жоден із членів Національної ради (в т.ч. і її голова) не можуть перебрати на себе функції Національної ради.
Проте, в цих випадках, як не дивно, незадоволених поки не має. Однак, є незадоволені в іншому, ще поки не відомому конфлікті. Нещодавно Національна рада, затверджуючи сітку мовлення на 7 ТВК у м. Києві чомусь забула, що ще місяць тому на цьому каналі працювали три телекомпанії: "Гравіс", "ТВ Табачук" та "Народне телебачення України". Чи це символічно чи ні, але в сітці мовлення не виявилося часу саме для "Народного телебачення України", а обсяг мовлення інших телекомпаній збільшився незважаючи на параметри зазначені у їхніх ліцензіях. Можливо столичний глядач отримає моральне задоволення коли виявить, що в ефірі зник відверто нікудишній телеканал і подякує Національній раді за такі рішучі дії. Проте власники "НТУ" мабуть, захочуть дізнатися причину їхньої "відставки". Чисельним шанувальникам "НТУ" повідомлю, що їхній улюблений канал фактично "викинули" з ефіру через кількамісячну заборгованість "НТУ" телеканалу "ТВ Табачук"!?
До-речі такі дії поки ще не регламентуються жодним із Положень Національної ради. Законами також, адже господарські суперечки ще розглядаються в арбітражних судах. Але це не турбує членів Національної ради, адже їм боятися нічого. Ротацію блокують дружні політичні сили, а оскільки часу малувато, то треба робити рішучі кроки по наведенню порядку.
Згадується нещодавно окремі аналітики закидали Національній раді, буцімто нею керує група телеканалу "ICTV". Суперечку за 7 ТВК фактично виграв наближений до одного із членів цієї групи медіа-магнат В.Рабінович, який після можливого остаточного переведення телекомпанії "Гравіс" на 37 ТВК, 7 телеканалом опанує саме його сателіт - "ТВ-Табачук".
Тим часом в Національної ради є й приємні новини. Подейкують, що в Національної ради з"явився свій "директор" (прошу не плутати з державним секретарем). Він колись торгував трубами у м. Новомосковськ Дніпропетровської області, а тепер заручившись підтримкою представників "трудового українського" народу та одного з керівників Національної ради пропонує свої послуги по "легалізації" мовлення. Треба сказати, що дякуючи саме А.Євтухову/радіо "Хіт ФМ"./ на колись "континентівській" частоті тепер буде працювати харківська радіостанція "Онікс".
Слід також нагадати, що рік тому під його патронатом український слухач отримав змогу слухати "дружні" та "висококультурні" "Русский шансон", "Русское радио", "Монте Карло". Цікаво, що тоді найбільшої допомоги новоспеченому "директору" Національної ради у забезпеченні права на інформацію російськомовних українців та фактичному знищенні вітчизняного радіомовлення надав саме один із власників харківського "Оніксу" А.Карпій…
Утім це лише початок. Адже попереду ще три роки діяльності та сотні "неосвоєних" телерадіочастот.

додано: 19-06-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/992967522.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua