першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Віталій КВІТКА: Інформаційні пшики

додано: 21-06-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/993140436.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Маються на увазі коментарі медіа щодо внесення на розгляд парламенту постанов про відкликання керівництва Верховної Ради.
На шпальтах чималої кількості видань на тлі "інформаційного пшику" мусувалися “місцеві”, київські теми. Так Київський обласний суд прийняв у п'ятницю рішення визнати неправомірними дії працівників прокуратури, що провели обшуки в робочому кабінеті та квартирі голови Печерського районного суду Миколи Замковенка. Цим суд визнав порушення працівниками прокуратури статті 13 Закону України "Про статус суддів", пункт 4 якої говорить, що обшуки в кабінетах і житлах суддів проводяться тільки за санкцією генерального прокурора. Належне висвітлення отримала тема прийняття української Конституції. Зокрема, "ДЗЕРКАЛО ТИЖНЯ" оповідає: "Конституцію приймали в останню ніч, і знов починається стара історія. Вкотре дочекалися: парламентові бракує часу належним чином попрощатися з Перехідними положеннями Основного Закону. Дедлайн настане 28 червня, коли країна святкуватиме п'яту річницю Конституції. Після цього суд, прокуратура, слідчі органи мають нарешті запрацювати по-новому - у точній відповідності до букви Конституції. Але де ж та законодавча база, яка дозволить здійснити реформу? Її поки що немає. Досі не існує навіть єдиної редакції закону про судоустрій, що мав би стати базою реформування судової системи. Втім, якийсь колапс у судочинстві навряд чи станеться", - резюмує газета цю історичну подію.
Стаття із промовистою назвою "Не ми - в ЄС, вони - до нас" вийшла днями в "УКРАЇНІ МОЛОДІЙ". В ній ідеться про візит до Києва делегації Європейського Союзу. "Прикметно, що напередодні наша держава отримала, так би мовити,
дипломатичне заохочення від ЄС; його викладено в підсумковому документі
гетеборзького саміту Євросоюзу, оприлюдненому в суботу. Насамперед - і це
відразу завважили зацікавлені спостерігачі, Україна згадана в означеному
документі у главі "Майбутнє Європи", тоді як Росія - у "віддаленій" главі
"Зовнішня політика ЄС". Отож, згідно із заявою саміту, ЄС визнає прагнення
України стати членом цього Союзу, а задля цього ЄС пропонує Києву разом з
Молдовою взяти участь у Європейській конференції. Цей форум, який збирається
вкрай нерегулярно і необов'язково, було засновано в 1977 році "під
Туреччину". Себто таку схему спорадичних консультацій вигадали як скромну
компенсацію Туреччини, яку ЄС відмовився визнати асоційованим членом
євроспільноти. Дипломати з ЄС говорять, що залучення України до Європейської
комісії - це сигнал, що Союз готовий сприйняти Україну потенційним
кандидатом, звісно, за умови, що вона виявить більше азарту в реформуванні
всіх сфер життя", - резюмує політичний оглядач Тарас Закусило.
"Марафон по замкненому колу" в "УКРАЇНСЬКОМУ СЛОВІ" розставляє інші мас-медійні акценти в обговоренні теми "нового" уряду, і достатньо цікаві: "Уряд укомплектовано. Підсумки комплектації цікаві. Як виявилося, принцип "виведення кадрів" був простішим навіть за принцип "введення". Крісла втратили представники "нацдемівського набору" ім. Ющенка - Жулинський, Ступка, Заєць. Утім, вони й у складі минулого керівного органу, сформованого теж переважно зі старих кадрів, виглядали доволі чужорідно. Їх заміна на досвідчених функціонерів, за плечима яких - неодноразові "курси підвищення кваліфікації" в міністерських кріслах, цілком узгоджується з прогнозами аналітиків щодо загального ухилу зовнішньополітичного курсу країни на Схід. Й із загальним невиразним обличчям влади...Балачки про коаліційність уряду, та ще із зазначенням точного відсоткового співвідношення (уряд - коаліційний на 60%, - повідомив його глава. Чому не на 99,6%?), не здатні затьмарити головного: єдине призначення цього Кабінету - бути вірним Президентові. Безініціативним, слухняним, контрольованим, словом, - тимчасовим і апаратним, здатним забезпечувати президентський контроль над адмінресурсом під час парламентських виборів. Віднині маємо уряд як знаряддя їх підготовки й проведення... Це інстинкт у них такий, у представників владного підвиду гомо сапіенс, як у собаки на команду "фас!" І, зрештою, за парламентськими йтимуть і президентські".
Зрештою, крім згаданого, оманливі пшики мас-медіа склали тематику решти газет.

додано: 21-06-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/993140436.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua