першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Олександр КИРИЧЕНКО: Що бажає християнину Івану Павлу християнин

додано: 23-06-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/993303100.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Поняття “православний” і “християнин” деякими святими отцями, мабуть, вже зовсім не сприймаються за тотожні. На такі думки наштовхують слова і дії керівників УПЦ Московського патріархату. Наприклад, намісник у Лаврі владика Павло заявив днями, мовляв, «мы будем молиться, чтобы Господь не разрешил сесть его (Папи Римського) самолету…. Или что-то другое». Можливо такий вислів і вписується у класичний стиль “третьоримської”, шовіністично-синодальної версії російської православної традиції, та, здається святий отець перегнув палицю. Не по-християнські бо сказано. І що означає це “что-то другое”? Що бажає християнину Івану Павлу християнин отець Павло? Папа Римський пробуде в Україні п"ять днів. Ця подія в історію України увійде обов"язково. Що лишиться від слів намісника Лаври? Прикрий осад не більше. Немає в них християнської чесноти. Недостойні вони служителя Православної християнської Церкви.
Негативна енергетика “хресних ходів”, наспіх організованих УПЦ МП “союзів православних” (добре, що не “Союз архангела Михаїла” та не “Чорна сотня”) , дискредитують не тільки Україну, а й православ’я взагалі. При цьому затурканим, малописьменним, реліктово-русоп’ятським, та ще й агресивно-політизованим прочанам видається, що віра — православна віра — це щось на зразок великодержавної ідеології, замішаної на радянсько-більшовицькому комплексі “ворожого оточення” та “підступів Заходу”, ідеях “катехону” (царства вірних в океані варварів, песиголовців та інших ворогів людських включно з єзуїтами). Провідники цього антипапського здвигу тримають свою паству у забобонно-метафізичній покорі та страху. Атмосфера, що більше притаманна маніхейським сектам або якимсь морочним поганським культам. Той самий владика Павло лякає православних християн, що, мовляв, якщо вони здумають відвідати літургії Папи, то ризикуватимуть вчинити ганьбу і гріх, “который так просто не пройдет”. З цих слів слід розуміти, що бажати неприземлення папського літака (або "что-то другое") для православного християнина цілком дозволено, хоч і аморально. До речі, аморальності тут, згідно логіки носіїв захланної версії православ"я, якими є лаврські поводирі, ніякої немає. Такий виходить парадокс. Побажати зло ближньому своєму в ім"я "вищих" інтересів вітчизняних ієрархів церковно-політичних інституцій виявляється є діянням "богоугодным", тобто таким, що схвалюватиметься церковними отцями. За цією ж логікою, напевне, дається благословіння і на вияви ксенофобії, антидержавні та антиукраїнські дії. У нас що ієрарх, що олігарх. Держава — це я, а мої інтереси є державними (інтересами Церкви).
Що стоїть за цим залякуванням, що це "так просто не пройдет"? Врока? Жінкам - жіночі хвороби, а чоловікам усілякі неуспіхи та негаразди? І людина не знатиме - за що йому таке? Реалізація фрейдистських страхів, що нуртують у підсвідомості людини? А потім — до бабки-шептухи чи на коліна, у несвідомому, темному каятті руки цілувати бундючному попові? Анафема — їхнє улюблене слово. І немає тут нічого від Христа. Не видно образу Сину Людського. Морок, страх, пристрасті, суєта. Не видно Світла, яке бути має. Для того, хто пам"ятає, що Бог є Любов, хто вірний Православію.

додано: 23-06-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/993303100.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua