першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Євген Петренко : Чим є візит Папи Івана Павла II для української

додано: 26-06-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/993553065.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

<H2>Чим є візит Папи Івана Павла II для української політики?</H2>

Кожна країна, яку відвідує Папа зазнає впливу його могутньої особистості - католика, вченого-гуманіста.

І в першу чергу це стосується людини, її прав, морального виміру кожної особистості та політики, як галузі людської діяльності, яка найбільше зачіпає інтереси особистості, хоча люди і не завжди це усвідомлюють. Ми не заперечуємо, що це головним чином є релігійний візит. Більше того, як такий він навіть більше потрібний Україні.

Бо попри європейську риторику української влади вона такою поки що не стала власне через відсутність щирої і внутрішньої відданості європейським цінностям. І головним чином тому, що найбільшою проблемою української політики є її моральний вимір. Очевидно власних сил суспільства бракує, щоб він відповідав проголошеним цінностям тому потрібний зовнішній поштовх для позитивних змін. Всеохоплююча криза, яка охопила Україну викликана порушенням моральних принципів з боку вищого державного керівництва, а зокрема Президента. Моральний вимір його політики викинув Україну на маргінес світової політики.

Оприлюднення плівок Мельниченка є спробою самозахисту суспільства, змінити політику, зробити її відкритою, а отже суспільство змогло оцінювати реальну відкриту політику, а не ігри політиканів.

Вже за результатами першої, київської частини візиту можемо сказати, що він виправдав очікування тої частини українського суспільства, яка виступає проти аморальності та деструктивності політики існуючої української влади.

Отже ми почули, що багато людей в Україні піддались спокусі беззаконня і корупції. Цей діагноз ставить надзвичайно серйозно цю проблему перед Президентом Кучмою, бо він безпосередньо відповідає за розквіт беззаконня та корупції в Україні.

Ми не ввійдемо духовно до Європи поки не будуть досліджені всі епізоди плівок Мельниченка і не виявлено вбивці Гонгадзе, Гетьмана… І це питання поставлено не стільки перед Президентом як перед українською елітою, перш за все політичною. Це до неї звертався Папа цитуючи Володимира Мономаха "Не дайте сильним погубити людину". Українських політичних діячів Іван Павло II закликав чинити "опір спокусі використати владу для особистих чи групових інтересів".

Отож мені здається, що Папа краще зрозумів проблеми України ніж деякі діячі адміністрації американського Президента Буша, які поспішили знову залучити Кучму до реформаторів та гарантів. Не може бути жодного морального оздоровлення українського суспільства поки не відбудеться повне розслідування відомих фактів розмов в кабінеті Президента, які є прямим порушенням конституційних прав та свобод і лише на цій основі може відбутись переформування нової конфігурації політичної еліти України на базі європейських демократичних цінностей. Увага до плівок є невипадковою, бо як не одна справа вони продемонстрували аморальність вищого керівництва держави та провідних державних інститутів. Безрезультатне перегортання цієї сторінки може завдати Україні непоправної шкоди. Власне про необхідність всіх подій далекого і недалекого минулого говорив Папа. Ми почули узагальнюючі оцінки. Рецепти, які треба виписати на їх основі це вже внутрішня українська справа.


Євген Петренко,
аналітик "Інституту відкритої політики"

додано: 26-06-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/993553065.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua