першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Олександр Шиманський: "Білоруські послідовники майора Мельниченк

додано: 04-07-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/994253384.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Про це повідомив позавчора журналістам Олег Волчек, голова організації "Правова допомога населенню", й відразу потому інформацію підтвердив чільний представник Держдепартаменту США. Водночас він зазначив, що йдеться технічно не про політичний притулок, а, швидше, про перебування білоруських слідчих на території США в якості біженців, оскільки в Білорусі існує серйозна загроза їхньому життю. Речник Держдепартаменту Річард Баучер відмовився коментувати дійсний статус втікачів. Як повідомив Волчек, обидва вже кілька днів перебувають у США, де сьогодні одна з найбільших телемереж країни має випустити в ефір попередньо записане інтерв'ю з ними.

Власне, текст цього інтерв'ю отримали електронною поштою майже всі білоруські ЗМІ, а наприкінці минулого тижня відеозапис цього інтерв'ю потрапив до рук російських телеканалів ГРТ та НТБ, з'явився друком в окремих російських газетах. Петрушкевич та Случек стверджують, що за згоди президента Лукашенка п'ять років тому було створено спеціальну групу для виконання спецзавдань. Група складається з добірних бійців МВС, а до її функцій входить знешкодження політичних противників та лідерів великих кримінальних угруповань, включно з їх фізичною ліквідацією. За словами слідчих, цей підрозділ відповідальний за вбивство приблизно 30 осіб, серед них і білоруських опозиціонерів, яких вважають зниклими безвісти: колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Захаренка, колишнього прем'єр-міністра Віктора Гончара, його помічника Анатолія Красовського та оператора телеканалу ГРТ Дмитра Завадського. Гончара було вбито "ескадроном смерті" у вересні 1999 року, а його тіло заховано.

Білоруська прокуратура назвала одкровення своїх колишніх співпрацівників "надуманою провокацією", а державне телебачення висунуло гіпотезу, що Петрушкевич та Случек просто "хотіли вирватися на Захід", тому й вигадали подібну історію. Але, як повідомляє Бі-Бі-Сі, Держдепартамент США визнав свідчення слідчих серйозними і такими, що потребують особливого
розслідування.

додано: 04-07-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/994253384.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua