першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Євген Гулевич: "Медаль за вбивства опозиціонерів" ("ПОСТУП").

додано: 04-07-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/994253825.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Слідчі прокуратури дізналися про “ескадрон смерті” півтора роки тому. Петрушкевич досліджував убивство п’ятьох членів азербайджанської мафії в Мінську. Свідки вивели на Валерія Ігнатовича, який працював у спеціальній службі МВС. Коли в липні 2000 року його затримали, з’ясувалося, що він якось пов’язаний із загибеллю російського оператора Дмитра Завадського, а також із викраденням та побиттям працівника міністерства культури Олексія Грачова.

Проте, за словами слідчих, тоді їхньому слідству почали чинити перешкоди. З кіл президента прийшла вказівка кожну справу (мафії, Завадського і Грачова) розглядати таємно. Прокурори, однак, і далі обмінювалися інформацію, й урешті їм вдалося зловити трьох виконавців. Грачов упізнав кількох із тих, що били його, і тут знов виринув Ігнатович, а ще такий собі Малік, з яким той колись працював в “Алмазі” – антитерористичній групі, підпорядкованій МВС Білорусі. Крім того, вони були членами неонацистської російської організації “Єдінство”.

Та найбільшого успіху в розслідуванні слідчі досягнули торік, 21 листопада, коли було затримано Дмитра Павлученка, колишнього заступника голови спеціального загону швидкого реагування (СЗШР), який також виявився причетним до вбивства азербайджанців і побиття Грачова. Павлученко організовував членам “Єдінства” тренінги на мінській базі СЗШР. Та коли прокурори вирішили провести на ній обшук, їм це не вдалося. Шеф президентської Ради безпеки Віктор Шейман зателефонував до прокуратури з наказом відмінити обшук на базі, а за два дні Лукашенко звільнив з посади шефа КГБ Володимира Мацкевича та генерального прокурора Олега Божелка, поставивши на його місце Шеймана. А коли загинув один зі слідчих та один із найважливіших свідків у справі Завадського, прокурори зрозуміли, що час, за словами Случака, “писати заповіти”.

У загальних обрисах “ескадрон смерті” прокурори окреслюють так. У 1998 році цей спецзагін, що складався приблизно з десяти чоловік, тренувався на винищенні гангстерів, дії яких так чи інакше перешкоджали людям із влади, які мали контакти із мафіями чи не цілої Росії. Тих людей підтримував СЗШР. А сам ескадрон створив, по суті, Павлученко. Членів команди він набирав із “Алмазу”, а необхідні засоби й техніку брав від СЗШР. Побиття та вбивства політиків-опозиціонерів почалися з 1999 року. Замовлення “ескадрон смерті”, очевидно, отримував від деяких найвищих посадовців зі Шейманом на чолі. Наразі слідчі говорять, що їм відомо про близько тридцять жертв ескадрону.

Але закон у Білорусі, як гума: Павлученка звільнили з в’язниці, й Лукашенко навіть вручив йому медаль за службу для країни. А генерал Юрій Сіваков, колишній голова МВС, коментуючи білоруським ЗМІ персону Павлученка, наголошував на його моральній чистоті та високому інтелектуальному потенціалі.

додано: 04-07-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/994253825.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua