першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Antifriz: “Українська шизофренія”.

додано: 04-07-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/994255186.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

В чому ж є причина тієї шизофренії? Ми звикли поділяти всіх на "нас" і "їх". Ми - то я, та мої друзі. А вони - то всі інші гади, які нам заважають. Не важливо при цьому чому саме вони заважають - пити горілку чи працювати, бо ми всі звикли боротися. Боротися за щось, чи боротися проти чогось. Хтось скаже що це різні речі, а я скажу - що це одне й те ж саме.

Приклад? Не можна боротися за мир, бо це те ж саме, що боротися проти війни. Не можна воювати проти війни, це абсурд. Це те ж саме, що воювати з собою. Звісно, коли війна вже почалася, то вже нікуди діватися, але ж не треба до цього доводити!

Так в чому ж полягає принцип "поділяй та владарюй"? Я скажу так - в розподіленні обов’язків та взаємній координації. І базується він на відповідальності. Чи є у нас зараз відповідальність? Я промовчу, бо ви всі і так знаєте. У "нас" її немає, бо її немає в "них", а в "них" немає тому що... А тому що вони - це ми самі, і ми навіть не перекладаємо вину на когось іншого, а перекладаємо її на самих себе, тільки кажемо що це не "ми" а якісь "вони"! Ну і хай мені хтось скаже що це не шизофренія!

То може досить вже воювати з собою? Чи не пора вже нам якось з собою домовитись? Як же нам так побудувати державу, щоб усе було гарно?

Ви будете сміятися, але я вам скажу що все в нас уже давно є, тільки не всі це ще розуміють. Не треба я думаю нікому пояснювати, що не існує таких принципів чи ідеологій на яких можна побудувати життя. Бо не можна один раз щось зробити, а потім нічого вже не робити бо все і так саме буде працювати.

Брешу, треба пояснювати, та й ще як треба. Поясню на прикладі ідіотської ідеї бізнесу. В чому заключається ідіотська ідея бізнесу: це така ідея, що можна щось таке вигадати, вкласти гроші, а потім воно саме буде працювати і тільки приносити прибуток. Смішно? Мені теж. Але багато людей в це вірять, і сидять вигадують що б таке "замутити", замість того, щоб працювати. Ніщо саме не працює, це сказав ще Ломоносов! Вірити в таке - смішно, це те саме що вірити у "вічного двигуна" чи штучний інтелект. Не вміють комп’ютери думати, їх потрібно програмувати! Ніщо саме не запрацює, треба самим працювати!
Можна вигадувати скільки завгодно всяких принципів, ідеологій та законів і конституцій, та всіх їх можна звести до 10 біблейських заповідей. І головне в цьому те, що всі їх знають, всі вірять в те, що якщо всі будуть по ним жити то тоді й буде все добре, і ніхто не хоче по ним жити!

А я вам так скажу - не дивіться на своїх сусідів, що вони роблять, і не беріть з них приклад, а головне - не ставте їм оцінок, бо хто ви такі, щоб комусь ставити оцінки? Чи ви самі кращі? Відкрию секрет - хто ще не здогадався - ми всі однакові. Абсолютно. Тільки морди різні. То якщо ви знаєте як краще жити то так і живіть, і хай з вас беруть приклад. І саме головне - не порівнюйте себе з іншими, бо порівняння - це спосіб знайти виправдання своїм гидким вчинкам.

То повернемося до наших баранів, а саме до нашої сумнозвісної так званої української держави. Чому ж вона така в нас погана і на державу не схожа навіть? А тому, що держава має складатися з громадян, а з кого складається наша держава? От себе і спитайте, чи вважаєте ви себе самого громадянином. Хто ви є? А більшість скаже "я - робітник". Чи "я - селянин". Чи там "вчений", чи там "класний спеціаліст". Чи ще там хто, але громадяни ми всі тільки по паспорту. Якщо хтось не згоден, то хай подивиться, що ми зараз маємо в нашій державі та скаже що він саме зробив для того, щоб вона була краща.

То як же нам побудувати нашу державу? Хто ж дасть відповідь на це питання? А ніхто не дасть, бо питання поставлене невірно. Не "як побудувати" а "як будувати", бо держава існує тільки поки її будують, а як її будувати зупиняються, та кажуть - все, побудували, то тут вона зразу і провалюється у болото.

От так і мали ми державу в 1991 році, поки її будували, тоді і була в нас незалежна Україна. А потім - всі заспокоїлися, бо вирішили що все вже в нас у порядку, і все зійшло нанівець. І прошу помітити - тепер нам вже буде набагато важче вилізти з тієї ями в яку ми закопали себе за 10 років, ніж з тієї, в яку закопувалися попередніх 70. А рецепт вилізти дуже простий - лізти треба. Тож схаменіться, люде, лізьте!

А як яму ж ту закопати, щоб знову в неї не впасти? Та просто, покидати в неї треба все сміття, яке ми з собою тягнемо все життя, весь той бруд та непотріб, який має там перегнити, і тоді тільки буде у нас урожай. Це - діло часу, при умові того, що процес буде йти.

А що ж до шизофренії нашої, то треба нам з нею помиритися. Бо є у нас і "ми" і "вони". "Вони" - це ті, котрих ми повибирали, щоб вони нами командували - от вони і командують, як хочуть. Чи так то воно має бути? Чи подобається вам? Чи не муляє вам щось?

Навіщо ж ми їх повибирали? Спочатку треба оговоритися, що деяких з них ми не вибирали, а вони самі себе повибрали нашими руками. Бо багато з нас ще й досі не знає, навіщо нам ті вибори, і навіщо на них ходити. А спитайте ви пересічного українця, що він думає про політику. Скаже, що то все лайно, і воно його не чіпає. Ой брешеш ти, любий українцю, ще й як чіпає, тільки ти вже до того так звик, що і не помічаєш того. І такий вже ти лінивий, як той кіт, якому наступили на геніталії могутньою господарською ногою, а тобі і поворушитися ліньки, тільки волаєш криком. Чи "панською" - так звучить знайоміше?

Може це приємно? Я так не думаю, та й не знаю нікого, хто так би думав, окрім окремих мазохістів. То нащо ж ми повибирали знов собі панів, яких ми так не любимо? І нащо ми їм дозволили повибирати себе нашими руками? Що, ми самі собі вороги? Знову шизофренія? Нас обманули! Давайте всі плакати і один одному жалітися. Огидно це.

Давайте краще поговоримо про бізнес. Таке модне поняття в нас з’явилося. Тільки не будемо ми говорити про совковий бізнес, який в нас являється самим розповсюдженим. Цей "бізнес" нагадує мені казку про те як ворона з хом’яком пішли на базар торгувати. Ворона торгувала млинцями, а хом’як - пирогами. А їсти ж обом хотілося! То ворона купувала у хом’яка пироги і їх їла, а хом’як за ті ж самі гроші купував у ворони млинці і їх їв. І так вони все і поїли. Ні млинців, ні пирогів, ні грошей.

А в цей час хитра лисиця зперла у ворони борошно а у хом’яка пічку, і продала усе те за кордон, за доляри. І купила собі мерседеса. А потім їсти захотілося, і поїхала на своєму мерседесі на базар за млинцями і пирогами, а там - пусто, бо нема ні борошна, ні пічки, і нема ні млинців, ні пирогів. І прийшлося їй ще щось зперти, щоб продати за кордон, за доляри, і купити вже за кордоном щось собі поїсти, бо вітчизняному виробникові настав капець. Чи то бізнес? Ні, то капець.

Що ж головне у бізнесі? Чую крики - "прибуток"! А от і неправда. Головне - це робота. Бо слово бізнес утворене від слова бізі, що значить бути зайнятим, тобто - працювати. Тільки не так працювати, як ми звикли до того, коли гарна робота це така робота, коли треба робити якомога менше, а щоб платили за те якомога більше. Це треба так працювати, як працюєте на себе. Бо на кого ж ще ми працюємо? На "дядю"? Знов шизофренія, навіяна саветськімі кухоннимі інтілігентамі!

Звичайно, всі ми можемо вести натуральне господарство, жити в своїй хаті з краю та ні на що не звертати увагу. Але ж ми хочемо щоб у нас була пенсія, щоб у нас була безкоштовна медицина та безкоштовна освіта, і взагалі - всі ми маємо свою власну професію, і якщо я шию чоботи то в мене немає часу пекти пироги, бо не буде не чобіт, ні пирогів!

Та хтось же має всіх нас координувати, та слідкувати за тим щоб всім вистачало і чобіт і пирогів! Ось на те ми і повибирали цих командирів, щоб вони командували, бо в нас не має часу на командування, бо ми зайняті іншою роботою, у нас бізнес! І що виходить? А виходить, що тільки ми відвернулися, ці командири відразу почали набивати кишені нашими податками, та продавати за доляри все наше майно! Бо вони, бачте, вважають що те все їхнє, бо вони тут пани! Це ж феодалізм якийсь виходить!

І хто ж у цьому винен? Не знаєте? То підіть у дзеркало подивіться!

Як ми всі хочемо робити бізнес, то давайте й почнемо з нашої рідної держави. Давайте й побудуємо її на бізнес засадах. Вся держава - це наше підприємство. Давайте нашу шизофренію розглянемо не як роздвоєння, а як розтроєння. Є 3 групи:
1. Власники.
2. Робітники.
3. Управлінці.

Почнемо з власників. Якщо в нас не феодалізм, то і панів бути не має, а значить власниками являються всі громадяни держави. Без виключення.

Але ж всі громадяни одночасно являються і робітниками! От гарно! Заводи - рабочім! Комуністи мають бути задоволені.

А тепер залишається зрозуміти, що управлінці - це просто така спеціальна категорія робітників, і у них своя професія. Це - професія депутат, міністр чи президент. І працювати на таких посадах мають ті, хто їм відповідає. І це стосується не тільки управлінців, але і представників всіх інших професій, бо ми всі рівноправні, як громадяни однієї держави. А хто своїй посаді не відповідає, того треба не виганяти, бо куди ж його виганяти, не за кордон же, а дати йому іншу якусь роботу. Бо всі ми працюємо на один одного і на себе самих, це одне й те ж саме! Як хто ще цього не зрозумів, то читай цю писанину з початку.

А от для того, щоб знати відповідає людина посаді чи ні, мають бути відповідні критерії до кожної посади. Бо коли ви приходите найматися на роботу, вас перевіряють на відповідність посаді. А от на посаду депутата чи президента чи кого там ще з управлінців таких критеріїв немає, тому і не знаємо ми кого на виборах вибирати, томи і вибираємо кого завгодно, хто більше наобіцяє. А треба щоб кожен кандидат здавав тести, і найперший тест має бути у психіатра, бо посада ця - дуже відповідальна.

А ще мають бути в нас відповідні закони, щоб нам не потрібно було кожного хто своїй посаді не відповідає від тієї посади відшкрібати. І потрібно щоб людині, яка на цій посаді працює, було створено такі умови життя, щоб навіть думка про те щоб щось вкрасти не закрадалася в голову. Та це вже деталі.

Але ж головне те, що якщо ми хочемо щоб наші управлінці гарно працювали, то нам самим треба їм приклад показувати, і самим треба гарно працювати, бо вибираємо ми їх з наших лав, і якщо будемо ледарями, то і виберемо ледаря. А якщо будемо красти, то і виберемо злодія.

От і думайте тепер.

додано: 04-07-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/994255186.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua