першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Михайлина СКОРИК: "Учись, студенте, - опозиціонером станеш" ("УК

додано: 05-07-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/994358205.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Події 9 березня якраз і випробовували адміністрації вузів на демократичність. Як виявив моніторинг фахівців Інституту "Республіка", більшість керівників навчальних закладів цей тест не склали й утискували опозиціонерів. На громадських слуханнях "Політична активність та громадянські права українських студентів", що відбулися позавчора серед "гнобителів" політичних прав молоді назвалися майже всі престижні київські та регіональні вузи.

Зокрема, у "чорному списку" фігурували факультети Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київського державного лінгвістичного університету, Національного економічного університету, педуніверситету імені Драгоманова, Львівської політехніки і університету імені Франка, а освітні заклади Сум, Миколаєва, Одеси, Рівного, інших облцентрів.

Щоправда, розмова виявилася не такою публічною, як того хотілося б організаторам. Запрошені представники вузів, за винятком Києво-Могилянської академії, Київського лінгвістичного університету та Міносвіти, знайшли "поважні причини" і на слухання не прийшли. Певно, надто пікантною виявилася тема.Та й потерпілі студенти не дуже-то прагнуть виносити на люди проблеми з навчанням, які виникають через "неблагонадійність". Бо їх цілком серйозно попереджають: "Будеш "виступати" - покинеш вуз з "вовчим білетом".

І ніхто не виступає. Бо інакше повторить шлях Василя Черепанина, студента Києво-Могилянської академії, який офіційно жив і так само "офіційно" був вигнаний з гуртожитку Київського педагогічного університету імені Драгоманова - після численних бесід з директором студмістечка. Той пояснював, що "виселення" замовили в СБУ.

До речі. З понад двох сотень затриманих 9 березня міліцією студентів-прихильників комітету "За правду!" лише 23 наважилися поскаржитися до Інституту "Республіка", і з них лише одиниці не побояться привселюдно розказати свою історію. Інакше це коштуватиме їм навчання.

Проте, як запевняє прес-секретар УНА-УНСО Тетяна Чорновіл, яка нещодавно захистила диплом у Київському інституті лінгвістики та права, саме публічність допомагала їй, студентці, відстоювати свої громадянські і політичні права.

Досвід "Республіки" переконує: хто зі студентів не дав "потоптатися" по своїх політичних симпатіях і йшов до кінця - не програв, і навіть якщо був відрахований - поновився.

Підбиваючи підсумки громадських слухань у розмові з кореспондентом "УМ", ведучий слухань відомий політолог Володимир Полохало зауважив, що нашому суспільству слід долати цю "совкову" слабкість страху перед скаргами і судом, і кожному слід починати вчитися захищати себе. Так, як вміють відстоювати і захищати свої права на Заході

додано: 05-07-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/994358205.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua