першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: СБУ "візьме в розробку свого колишнього шефа?"

додано: 09-07-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/994703433.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

"2" липня 2001р.

Генеральному прокурору України
Потебеньку М.О.

Голові Служби безпеки України
Радченку В.І.

ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ
Про порушення кримінальної справи щодо колишнього голови Служби безпеки України Леоніда Деркача, народного депутата Андрія Деркача, Вадима Рабиновича та інших громадян, розслідування, надрукованих в Інтернеті на сайті "Україна кримінальна", фактів їх злочинної діяльності і притягнення винних осіб до встановленої законом відповідальності

Шановний Михайле Олексійовичу!

Шановний Володимире Івановичу!

В Інтернеті на сайті "Україна кримінальна" розміщений матеріал під заголовком "Із життя Деркачів" (російською мовою), у якому викладена інформація про злочинну діяльність колишнього голови Служби безпеки України Деркача Л.В., його сина, народного депутата Деркача А.Л., Рабиновича В.З. та інших громадян. Зазначена інформація підтверджена документальними доказами, які поміщені на сайті.

Так, за інформацією Відомства охорони держави Республіки Польща: "У жовтні 1999 року в Польщі перебувала делегація високопосадових співробітників ЦРУ і ФБР США. В ході обговорення питання щодо активізації боротьби з організованою злочинністю, незаконною торгівлею зброєю і наркотиками американська сторона звернула увагу польських колег на необхідність перевірки характеру діяльності голови Служби безпеки України Леоніда Деркача і його сина Андрія Деркача, так як вище названі особи, в силу їх високої корумпованості і перебуваючи на високих посадах в Україні, є значною загрозою для боротьби з міжнародною організованою злочинністю."

Згідно з розвід-донесенням Федеральної кримінальної поліції ФРН (БКА): "У березні 2000 року до Києва приїжджав Семен Могилевич та Ігор Фішерман. Метою їх поїздки була зустріч з злочинними лідерами і окремими представниками комерційних кіл України для вирішення спільних питань. Під час перебування в Києві відбулася зустріч С.Могилевича з головою СБУ Деркачем Л.В."

За нашою інформацією І.Фішерман був помічником колишнього Прем’єр-міністра України П.Лазаренка і йому (І.Фішерману) СБУ закривався в’їзд до України.

За даними правоохоронних органів "діяльність С.Могилевича є об'єктом розслідування Податкової служби, Митної служби, Служби натуралізації і імміграції, ФБР та інших державних органів США.

Діяльність Могилевича розслідують також правоохоронні органи Великобританії, Угорщини, Чехії та інших країн."

Національна поліція Ізраїлю "задокументувала аудіо-відео засобами 12-13 грудня 1999 року зустріч Андрія Деркача з В.Рабиновичем на його віллі. А.Деркач та інші представники депутатської фракції "Трудова Україна" , які прибули з ним до Ізраїлю, проживали на віллі В.Рабиновича біля міста Нетанья і були на повному матеріальному утриманні останнього. Транспортування А.Деркача і представників фракції "Трудова Україна" до Ізраїлю і Києва було здійснено особистим літаком В.Рабиновича."

За інформацію Головного управління розвідки Міністерства оборони України, яка була адресована голові СБУ Л.Деркачу "...оперативна розробка громадянина Ізраїлю В.Рабиновича Національною поліцією Ізраїлю є приоритетною. За даними Ізраїльської поліції за вказівкою В.Рабиновича організовувався через українські кримінальні структури силовий тиск, залякування та замовні вбивства небажаних осіб."

Довідка: 1984 року Харківським обласним судом В.Рабинович був засуджений за розкрадання державного майна в особливо великих розмірах, зловживання службовим становищем, халатність і службовий підлог до 14 років позбавлення волі у ВТК посиленого режиму з конфіскацією майна. Верховний Суд України залишив вирок без змін. На підставі Указу Президії Верховної Ради СРСР від 18 червня 1987 року "Про амністію з нагоди 70-річчя Великої Жовтневої соціалістичної революції" строк невідбутого покарання В.Рабиновичу був скорочений наполовину і 20 липня 1991 року після відбуття покарання він був звільнений.

24 червня 1999 року прес-центр СБУ повідомив, що "згідно з отриманими матеріалами про причетність громадянина Ізраїлю Рабиновича В.З. до діяльності, що завдає значних збитків економіці України, в інтересах забезпечення безпеки України, СБУ 24 червня поточного року названому іноземцю закрито в'їзд до України терміном на 5 років."

Незважаючи на заборону СБУ, В.Рабинович прибув до України 26 вересня 1999 року. В якості "гаранта" його особистої безпеки виступив син голови СБУ, народний депутат А.Деркач, який супроводжував В.Рабиновича до України. А.Деркач прилетів до Ізраїлю 25 вересня 1999 року на власному літаку В.Рабиновича. В день прибуття до України (26 вересня 1999 року)

В.Рабинович зустрівся з керівництвом СБУ. Перед поїздкою В.Рабинович повідомив ізраїльським ЗМІ про те, що він заручився особистими гарантіями голови СБУ Л.Деркача (газета "Вести", №1615 від 27 вересня 1999 року).

Преса писала про те, що В.Рабинович повернувся в Україну, продовжує активно займатися комерційною діяльністю разом з народним депутатом А.Деркачем - сином голови СБУ Деркача Л.В. і Служба безпеки України не має претензій до нього. ЗМІ також повідомили, що за ініціативою і на кошти В.Рабиновича за спеціальною технологією була виготовлена 700-кілограмова "Золота Менора", яка подарована ним Ізраїлю. Зазначимо, що В.Рабинович має подвійне громадянство: України та Ізраїлю, що заборонено чинним законодавством України. Але правоохоронні органи України, знаючи про це, не вживають передбачених законом заходів для усунення цього порушення. 12 жовтня та 17 листопада 2000 року нами були направлені голові СБУ Л.Деркачу депутатські звернення та запит з вимогою розслідувати обставини спільної комерційної діяльності В.Рабиновича і А.Деркача, а також "діяльності, яка завдає значних збитків економіці України " та встановити за які кошти В.Рабинович виготовив "Золоту Менору". Але Л.Деркач так і не повідомив про результати розслідування, що, на нашу думку, є навмисним приховуванням "комерційної" діяльності його сина А.Деркача і В.Рабиновича.

Один із заступників голови СБУ заявив, що СБУ не має інформації, за які кошти В.Рабинович виготовив "Менору". Згідно з інформацією ДПА України дані про здійснення підприємницької діяльності та отримання доходів В.Рабиновичем в Україні - відсутні. За повідомленням в. о. Генерального прокурора України М.Гарника матеріали щодо діяльності В.Рабиновича, яка "завдає значніше збитків економіці України" і які були підставою для заборони його в’їзду в Україну, СБУ знищені (№05-21734-00 від 21 лютого 2001 року).

За інформацією ГУР Міністерства оборони України, Л.Деркач, - будучи головою Служби безпеки України, у травні 2000 року своїми непрофесійними діями зірвав перспективний проект контракту між Ізраїлем і Україною, який, у випадку його реалізації, міг дати нашій державі прибутки в сотні мільйонів доларів США. Л.Деркач запропонував представникам Ізраїлю реалізацію цього контракту через схему, в якій обов’язково повинен бути присутнім В.Рабинович. Потім Л.Деркач запросив до України делегацію Ірану на чолі з Міністром інформації (служба розвідки і контррозвідки) А.Юнесі, яка відвідала запорізький завод "Мотор-Січ", який повинен був бути головним підприємством в реалізації українсько-ізраїльського проекту по виробництву двигунів для Збройний Сил Ізраїлю. Дізнавшись про це, ізраїльська сторона відмовилась від реалізації цього проекту. Голова СБУ Л.Деркач не міг не знати про те, що діяльність В.Рабиновича "завдає значних збитків економіці України" (на цій підставі СБУ заборонила в’їзд В.Рабиновичу до України строком на п’ять років), а також те, що В.Рабинович знаходиться в оперативній розробці Національною поліцією Ізраїлю (про це Л.Деркача особисто інформувало ГУР МО України) та те, що Ізраїль офіційно визнав Іран своїм ворогом, як і Іран вважає своїм ворогом Ізраїль.

За інформацією МВС України А.Деркач "контролював" київське комерційне підприємство "Автосвіт-таксі".

За інформацією кримінальної поліції Мюнхена, яка була адресована українським правоохоронним органам ще в 1998 році, "начальник Волинської митниці О.Чернишов підтримував безпосередньо корумпований зв’язок з тодішнім головою Державної митної служби України Л.Деркачем, який надавав вагому підтримку в рості службової кар’єри О.Чернишова: упродовж лише 2-х років (1996-1998) О.Чернишов від майора дослужився до генерала."

30 жовтня 1998 року правоохоронні органи ФРН арештували О.Чернишова разом з 19 іншими членами організованої злочинної групи.

1 квітня 1999 року Земельний суд Мюнхену II (ФРН) визнав винним громадянина України Чернишова О.В. у скоєнні злочинів, передбачених ст.ст. 27, 53, 369, 370 КК ФРН (пособництво у несплаті податків за двома випадками) і засудив його до 2-х років позбавлення волі умовно. У суді О.Чернишов дав свідчення про те, що за сприяння контрабандному перевезенню цигарок з України до Німеччини він двічі отримав від О.Журавльова (який перевозив ці цигарки) "винагороду" готівкою по 25 дол. СІЛА кожна. Судом також було встановлено, що О.Чернишов відкрив у "Вгезсіпег Вапк" (м.Мюнхен, ФРН) три особисті валютні рахунки, на які різними фірмами було перераховано майже 100 тис. дол. США.

Довідка: 6 вересня 1999 року Генеральному прокурору України М.Потебеньку нами було направлено депутатське звернення "Про порушення кримінальної справи щодо колишнього начальника Волинської митниці Чернишова О.В. та притягнення його до встановленої законом відповідальності". Минуло майже 2 роки, але до цього часу Генеральна прокуратура так і не повідомила про результати розгляду нашого звернення та розслідування кримінальної справи щодо О.Чернишова.

Опубліковані журналістом Олегом Єльцовим матеріали і документи до них, на нашу думку, є достатніми підставами для порушення, згідно з ст.ст. 94, 97, 98 КПК України, кримінальної справи щодо колишнього голови Служби безпеки України Л.Деркача, народного депутата А.Деркача, В.Рабиновича та інших громадян, оскільки в їх діях вбачаються ознаки злочинів.

На підставі викладеного, керуючись ст. 86 Конституції України, ст.ст. 12, 21 Закону "Про статус народного депутата України", вимагаємо:

- порушити кримінальну справу, створити слідчо-оперативну групу із працівників Генеральної прокуратури і Служби безпеки України та провести повне, всебічне, об’єктивне розслідування кожного (зазначеного в публікації О.Єльцова "Із життя Деркачів") факту діянь колишнього голови Державної митної служби України, голови Служби безпеки України Л.Деркача, народного депутата України А.Деркача, В.Рабиновича та інших громадян, які мають ознаки злочину і винних осіб притягнути до встановленої законом відповідальності;

- надати повну інформацію про результати розслідування кримінальної справи щодо колишнього начальника Волинської митниці Чернишова О.В. Провести службове розслідування щодо посадових осіб Генеральної прокуратури України, які, порушуючи чинне законодавство, не проінформували народних депутатів про результати розгляду депутатського звернення та розслідування кримінальної справи щодо О.Чернишова, і винних у цьому осіб - притягнути до встановленої законом відповідальності.

В силу викладених обставин просимо Вас хід розслідування справи взяти під особистий контроль та вжити заходи по забезпеченню особистої безпеки журналіста Олега Єльцова, який помістив в Інтернеті на сайті "Україна кримінальна" цей та інші матеріали про корупцію та злочинну діяльність посадових осіб органів державної влади.

Про результати розгляду запиту і прийняті рішення повідомте нас в установлений законом строк, давши повну відповідь про результати розслідування кожного факту, зазначеного в публікації "Із життя Деркачів".

Додаток: матеріали "Із життя Деркачів", поміщені в Інтернеті на сайті "Україна кримінальна" на 21 арк. та копія депутатського звернення від 6 вересня 1999 року "Про порушення кримінальної справи щодо колишнього начальника Волинської митниці Чернишова О.В. та притягнення його до встановленої законом відповідальності" на 5 арк.

З повагою,
народні депутати України (депутатська група "Соборність", депутатське об’єднання "Антимафія")

Г. Омельченко
А.Єрмак

додано: 09-07-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/994703433.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua