першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Михайло СВИСТОВИЧ: "Хто вср...сь? Невістка! або "Чому чесні полі

додано: 12-07-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/994945862.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

На вчорашній зустрічі з представниками української інтелігенції в Адміністрації Президента України Л. Кучма ні з того, ні з сього почав критикувати уряд Ющенка, про який ще не так давно (у дні його відставки) відгукувався схвально. Тоді, напевно, гарант боявся реакції Заходу на відставку першого успішного українського уряду, але зараз ситуація змінилася, і з вуст президента пролунали такі самі слова, які ми вже колись чули на адресу урядів Марчука та Лазаренка.

Очевидно, президент, за якого “проголосували” 16 мільйонів виборців, не вміє ні читати, ні рахувати. Адже достатньо порівняти об’єктивні цифри підсумків діяльності уряду В. Ющенка та його попередників, щоб тебе заціпило при вимовлянні таких слів: “уряд Віктора Ющенка займався більше деклараціями, ніж працював", "ми багато чули про високі матерії, але нічого не робилося" та "нехай відзвітують, що вони зробили крім того, як красиво виглядали на телебаченні".

Здається, уряд все ж відзвітував. І досить переконливо. Але його звіт ніхто не слухав, бо питання про відставку було вирішене, в т.ч. і самим президентом, задовго до звіту (слухайте плівки Мельниченка).

Опосередковано на користь Ющенка говорять навіть дані з президентської канцелярії. Якщо раніше більшість скарг стосувалися рівня життя, то за перше півріччя 2001 року вперше у своїх зверненнях до Леоніда Кучми громадяни найбільше акцентували увагу не на розмірі зарплат або пенсій, а на законності й охороні правопорядку (11,3 тисяч звернень з 51,4 тисяч їх загальної кількості, зокрема, скарги на неправомірні дії працівників правоохоронних органів складають 26,4%, на судові рішення 20,9%).

Та справа тут в іншому. Наближаються вибори, і Ющенка – єдиний, хто може зламати плани Банкової по використанню адміністративного ресурсу. Його довга мовчанка щодо можливих партнерів по блоку турбує президентське оточення. Тому й лунають подібні слова, тому й намагаються використати проти екс-віце-прем’єра банкрутство банку “Україна”. Адже, напевно, Ющенко повинен був зупинити надання банком кредитів, які ніколи не повернуться. Але ж не сам банк давав ці кредити, йому це наказували (на жаль, не письмово). І наказував не Ющенко, а ті, проти кого Віктор Андрійович піти не міг.

Та зараз він навряд чи, що доведе. І, можливо, скоро до заміського будиночку екс-віце-прем’єра заявляться “хлопчики” з двома валізками документів і скажуть: “Вітя! В одній валізі документи по банку “Україна”. Деякі навіть з твоїм підписом. Ми їх пустимо в хід і тобі загрожує кримінальна справа якщо не за навмисне доведення банку про банкрутство, то за злочинну халатність. Ти ж бачив з Нацбанку, що кредити не повертаються, але не заперечував проти подібних кредитів нових. А те, що тебе хтось до цього змушував, не доведеш.

А в другій валізі список партій, з яких ти маєш збити передвиборчий блок, щоб його ж очолити. І там же список кандидатів в депутати від цього блоку.

Другу валізу ми тобі даруємо. Якщо ти приймаєш цей подарунок, ми подаруємо тобі й першу валізу. Якщо ні – перша валіза залишиться в нас. Думай, Вітя, думай!”

І так загине ще одна надія на зміну влади та правил співжиття в Україні.

А справа банку “Україна” набирає обертів. Верховна Рада сьогодні не прийняла ні урядового проекту щодо врегулювання ситуації навколо цього банку (проект передбачав випуск облігацій внутрішньої державної позики з терміном обігу 10 років на суму 450 000 тис. грн. за номіналом і здійснення їхнього обміну на активи банку – набрав 133 голоси), ні проекту тимчасової депутатської слідчої комісії (набрав 191 голос і заперечував випуск ОВДП).

Поки що направляються запити до генпрокуратури, СБУ тощо (сьогодні, наприклад, народні депутати направили Національному банку та правоохоронним органам депутатський запит щодо неповернення
Акціонерному комерційному агропромисловому банку "Україна" 116 комерційними структурами кредитів на суму більш як 800 млн. грн. та 10 фізичними особами - на суму понад 1 млн. 330 тис. грн.), але вже подовжено ланцюг придворних блазнів Вітренко та Бродського. Поки що Ющенка згадують лише час від часу, проти нього не бажають розгортати кампанію на всю силу, бо, раптом він погодиться на умови Банкової, а зупинити “чорний” піар вже буде неможливо. Підмочена ж репутація слухняного Ющенка Кучмі теж непотрібна, бо розчаровані виборці віддадуть голоси антипрезидентській опозиції.

Тому поки що Михайло Бродський блазнює навколо міністра фінансів Ігоря Мітюкова і кричить, що той вкрав у 1993 році 20 млн. дол. у банку "Україна", що має документи, які підтверджують його слова, що передасть їх до генеральної прокуратури (може посадити Бродського за недонесення, що він так довго тримав в себе документи про “жахливий злочин”?), сподівається, що Мітюкова у Франції, де той зараз перебуває, заарештують.

Мислячі люди розуміють, що все це – дурниця. Але в очах сільської бабусі, що дивиться лише УТ-1, І. Мітюков, до якого я, до речі, маю більше антипатії, ніж симпатії (та тут йдеться про істину, а не симпатії), виростає відразу до розмірів Лазаренка, тоді як насправді міністр фінансів навіть до Бродського “не доріс” (у контексті злодійства).

І якщо Ющенко не послухається, блазнів спустять з ланцюга. І вони перетворяться у псів. Чи вистачить в Віктора Андрійовича сили не злякатись ікластих та повернути обидві валізи данайцям, що приносять “подарунки”?

додано: 12-07-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/994945862.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua