першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Чарльз КЛОВЕР (Financial Times): "Росія застерігає Київ від нейт

додано: 12-07-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/994947019.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Його промова, виголошена відразу після візиту в Україну Генерального секретаря НАТО лорда Робертсона, буяла геополітичними натяками. Можливо, причиною невдоволення посла послужили кілька дискусій, проведених паном Робертсоном з українськими політичними діячами за закритими дверима.

Кремль уже давно занепокоєний тим, що Україна може стати буферною державою, яка відокремить його від Європи.

Критикуючи нейтралітет, пан Чорномирдін заохочувально відгукнувся про посилення зв'язків України з Росією: "Нейтральний статус такої держави, якою є Україна, може раз і назавжди підірвати її стратегічні інтереси".

Як і Польща в 1930-х роках, ізольована як буферна зона між СРСР і Німеччиною й у кінцевому рахунку розділена надвоє, зараз Україна – вперше за роки незалежності - зтикнулася з можливістю участі на рівних у геополітичній боротьбі, що відбувається в Східній Європі.

Кремль усе ще зараховує республіки колишнього СРСР до сфери свого впливу й активно заперечує проти вступу своїх "підопічних" до військових альянсів. Більше того, в січні й лютому цього року Росія й Україна підписали ряд угод, у тому числі й договір про військове співробітництво, що складається з 52-х пунктів.

Однак США сприйняло настільки жорстку політику Росії щодо колишніх радянських республік як виклик до бою. Минулого місяця на зустрічі з Президентом Росії Володимиром Путіним Президент США Джордж Буш безкомпромісно висловив свою точку зору на це питання, сказавши, що "до складу створюваної нами Європи неодмінно повинна входити Україна".

додано: 12-07-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/994947019.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua