першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Олександр Наказненко: "Такого ще не було або Унікальні “досягнен

додано: 18-07-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/995473421.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Пригніченість і апатія спостерігалася у діях наших футболістів в останніх матчах, безпорадність і невпевненість видно в очах їхніх тренерів. Уболівальники провели національну збірну після матчу з Уельсом скандуванням “Ганьба!”. Такого в українському футболі ще не було!

Легіонери, як відсутність пошуку власних талантів

Тільки “батько” нашого футболу Григорій Суркіс не втрачає оптимізму знаходячи безліч виправдань такій грі й таким результатам. При цьому чомусь не згадується про розпродаж до західних клубів найкращих українських гравців. А також про масову закупівлю легіонерів, які зайняли чимало ключових позицій провідних українських клубів. Тобто, на провідних ролях часто-густо грають футболісти інших збірних. Через що не вистачає належної кількості виконавців для комплектування збірної України. Часто озвучувана думка, що українські легіонери набираючись досвіду в західних клубах тільки підсилюватимуть гру національної збірної, теж виявилася відірваною від реальної дійсності. На практиці виявляється, що наші збірники або не можуть приїхати на тренувальний збір, або не мають належної ігрової практики, або сезон у їхніх чемпіонатах вже закінчився, або не розпочався. Красномовний приклад невиправданого зациклювання на легіонерах гра Андрія Шевченка у матчах з Норвегією та Уельсом. Атакуючі дії вибудовувалися на “міланця”, якому при завершальних ударах не вистачало чи то везіння, чи спокою, чи ще невідомо чого.

Вочевидь, за наявності в Україні достатньої кількості футбольних талантів, не має належного механізму поповнення ними провідних наших клубів та збірних. Закупівля легіонерів — це не вихід, а швидше ведмежа послуга українському футболу.

Про державну підтримку футболу

Після недавньої нульової “осічки” з норвежцями згадалася телетрансляція матчу з цієї збірною 1987-го року. Тоді Норвегія в одній відбірковій групі зі збірною СРСР (яку, до речі, очолював нинішній наставник збірної України Валерій Лобановський) боролася за вихід до фінальної частини чемпіонату Європи-88. Телекоментатор розповів про досить незвичну на той час для наших уболівальників подію. А саме, прийняття в Норвегії на державному рівні програми з розвитку футболу. Збірна Союзу, основу якої й тоді складало київське “Динамо”, забивала голи у ворота своїх відверто слабкіших суперників. А коментатор розповідав про всілякі заходи за допомогою яких норвежці збираються підняти свій футбол з відверто відсталого до пристойного європейського та світового рівня. Ця державна норвезька футбольна програма так тоді й запам’яталася за асоціацією — 4:0 на користь СРСР.

Та минули роки. З того часу збірна Норвегії потрапляла й достатньо пристойно виступала на чемпіонатах світу в Америці (1994 рік) та Франції (1998 рік), а також не недавньому EURO-2000 в Бельгії та Голландії. Лідер норвезького клубного футболу “Русенборг” (Тронхейм) — стабільний учасник Ліги чемпіонів і гроза багатьох грандів Європи. Тобто, норвезька програма виявилася доволі дієвою й ефективною. На жаль, це на собі відчула збірна України. Незважаючи на нинішній деякий загальний спад норвезького футболу, відсутність турнірної мотивації, а також кількох провідних гравців у матчі з Україною, вікінги серйозно ускладнили нам здобуття “мети-2002”.

У цьому зв’язку доречно пригадати про існування в Україні “Цільової державної комплексної програми з розвитку футболу на 1997-2002 роки”. Прийнята вона за керівництва федерацією футболу Валерія Пустовойтенка. Пригадуєте, того, що збирався 10 років прем’єром бути? Та жарти жартами, а статус державної передбачає виконання прийнятої програми незалежно від персоналій, що перебувають на керівних посадах. Здається про неї взагалі забули. Хоча перед різними виборами за звичай згадували як велике досягнення. І це незважаючи на все зростаючий дефіцит інших досягнень. За Пустовойтенка збірна у відбірних турнірах реально претендувала на першість у групі й стабільно виходила до плей-офф. Нині вже під великим сумнівом і таке досягнення.

Уболівають проти своїх

Експлуатацією футболу за для приватно-олігархіно-партійних інтересів Суркіс домігся того, що раніше навіть у страшному сні приснитися не могло. Уболівальники, серед яких чимало справжніх патріотів, тішаться з неуспіхів національної збірної України.
Відомо, що не тільки футбольний загал, а й навіть українські дисиденти брежнєвського періоду пишалися успіхами київського “Динамо” (збірної України, як відомо, тоді не існувало). Його здобутками на всесоюзній та міжнародній арені, перемогами над московським “Спартаком”. “Динамо” тоді особисто опікувався перший секретар ЦК КПУ Володимир Щербицький, хоча й не рекламував свій “патронат”. Щербицького не можна віднести до прихильників української ідеї. Зовсім навіть навпаки. Але дисиденти, що особливо потерпали від тодішнього режиму пишалися київським “Динамо”. Воно було свого року провісником української ідеї. Що вже говорити про звичайних футбольних вболівальників, які душі не чаяли в тому “Динамо”. Його, до речі, й тоді очолював нинішній тренер київського клубу та національної збірної України Валерій Лобановський. Були і визначні успіхи, і всенародна шана та любов.

Те, чого дуже хочеться Суркісу, і чого ніяк не вдалося і вже очевидно не вдасться досягти. Зараз у незалежній Україні ситуація з точністю до навпаки. Намагання “футбольного менеджера-невдахи” року поліпшити власний імідж за допомогою улюбленої гри більшості українців призводять до того, що все більше з них виявляють антипатію до київського “Динамо” та національної збірної. Що й казати — унікальне “досягнення”.

додано: 18-07-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/995473421.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua