першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Олександр НАКАЗНЕНКО: "Підсумки: докерувався!"

додано: 20-07-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/995632794.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Вочевидь, Леоніду Кучмі дуже хочеться мати вигляд демократичного лідера західного типу. Про це свідчить відповідного ґатунку риторика його виступів, яку він регулярно читає з папірця перед різними аудиторіями. А також спортивний костюм та кросівки, в яких “всенароднообраний” якось позував перед телекамерами.

Ні порядку, ні достатку

Але зовнішніх формальних атрибутів для того, аби вважатися прогресивним демократичним лідером замало. Для цього, виявляється, потрібно, щоб відповідний рівень мала й очолювана ним держава. Кучма ж схильний звинувачувати самих українських громадян у негативному іміджі своєї країни. Втім, останнім це не заважає мати свою — прямо протилежну думку, яку “гарант” дуже хоче, але не може придушити. Свідчення цьому можливість цієї та подібних публікацій.

Бути повноцінним диктатором українського народу у Кучми, попри всі намагання, теж не виходить. Варто згадати хоча б панування олігархів, розкрадання мільярдів народних грошей, майора Мельниченка, імплементацію “всенародного референдуму” і т. ін.

Одне слово, маємо, по суті, тільки недоліки від протилежних методів правління — диктатури та демократії. Тобто, не маємо ні порядку в державі, ні добробуту в оселі. Як наслідок такого становища “всенароднообраний” все більше перетворюється на всенародне посміховисько.

Кучмою дітей лякають

Кілька разів доводилося чути, як батьки лякають Кучмою маленьких дітей. Під час зимових “планових відключень” електроенергії діти одних моїх знайомих не мали ніякого сумніву, що “світло вимкнув дядя Кучма”. Неодноразово доводилося чути на вулиці чи в транспорті застороги дітям типу: “Не слухатимешся — забере тебе Кучма!”.

Особливо вразив своїм цинізмом вислів одного знервованого тата, донька якого виліпила собі волосся і одяг морозивом: “Тєбє Кучма голову отрєжет і в кусти вибросіт!”.

Якщо так і далі буде, то за кілька років свого президентства образ Кучми може витіснити епічний персонаж Баби Яги, що існує в нашій свідомості та підсвідомості з часів монголо-татарської навали.

Рудих і тарганів стає менше

Цікаво, що дорослі не тільки лякають Кучмою дітей, а самі з цього приводу часто впадають в дитинство. Знайома реалізатор жіночої косметики з подивом помітила, що нинішньої весни мало користується попитом світло-коричневі відтінки фарби для волосся. Ситуація для неї прояснилася, коли один п’яненький чоловік з рудою чуприною замовив білу фарбу. “Не хочу бути… як Кучма”, — прокоментував покупець своє рішення.

Гурт молоді, що веде мистецький спосіб життя, кілька років спокійно ставився до співіснування в своєму помешканні цілої орди тарганів. Після того як опозиція почала називати Кучму “рудим тарганом”, митці при морозі на кілька годин повідчиняли вікна та двері і в такий спосіб позбулися цих тварин. Не знаю статистики щодо нинішнього попиту на засоби проти тарганів. Але не здивуюся, якщо він зріс.

Реєстр портретів “гаранта”

І це згадані тільки приклади ставлення до “всенароднообраного” людей, далеких від політики. Що вже тоді говорити про тих, які нею активно цікавляться?! Один з учасників наметової акції “Україна без Кучми” (до речі, зовсім не рудий) зайшов до перукарні: “Зніміть кучму”, — сказав він. Перукарки зразу здивувалися, але потім зрозуміли бажання відвідувача й поголили його “під нуль”.

“Філолог року” може підвищити рівень

Не знаю, чи “гарант” робить вигляд, що не знає ставлення до нього простого народу, чи справді його оточення постійно вводить свого шефа в оману, а телевізор у Кучми показує тільки УТ-1 та “Інтер”? Якби хоча б раз “всенароднообраний” (для безпеки — загримований) вийшов і пройшовся серед простих людей, щоб пересвідчитися у всенародній “любові та шанобі” до себе.

Більшість оцінок діяльності й висловлювань на адресу найвищої посадової особи держави просто не можна оприлюднювати. Тому, що вони можуть класифікуватися щонайменше як погроза життю та здоров’ю. А часто-густо й як заклик до повалення конституційного ладу. Заради справедливості варто зазначити, що в таких приватних розмовах звичайних людей перепадає не тільки “гаранту”.

Дістається і Віктору Ющенку, і Юлі Тимошенко, і олігархам, і депутатам. Але все ж таки безперечний лідер в “номінації народних прокльонів” — Леонід Кучма. На його адресу на вулиці чи в громадському транспорті таке почуєш — куди там мельниченківським касетам. Перли на рівні творчості Леся Подерев’янського.

Так що з позитивним іміджем у Кучми явно не склалося ні в Україні, ні за її межами. І чим дужче “гарант” намагається його “розкрутити”, тим гірше виходить. Прикро, що не тільки для Кучми, а й для України.

додано: 20-07-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/995632794.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua