першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: У "Інформбюлетеня" - ювілей. Рік нелегального друку...

додано: 25-07-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/996088255.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

З відповідей на депутатські запити народним депутатам та голові ВР І.Плющу

«На Ваш запит повідомляю, що ніяких вказівок з боку Президента України Л.Д.Кучми щодо порушення кримінальної справи відносно працівників газети «Інформаційний бюлетень», як і припинення її випуску, на мою адресу не поступало і з мого боку також подібних вказівок щодо переслідування засобів масової інформації не давалось»
Генеральний прокурор України М.Потебенько 27.07.2000 р.

«З’ясовано, що прокуратурою м.Кременчука на підставі звернення управління у справах преси та інформації Полтавської обласної державної адміністрації щодо перевірки законності публікацій матеріалів головного редактора газети Просяник Т., малюнків художника газети Кривича В. на сторінках газети «Інформбюлетень» проведено відповідну перевірку. Під час перевірки вилучено окремі примірники газети, на сторінках якої були опубліковані матеріали, зміст яких, на думку управління преси та інформації, ображав Президента України.

За наслідками перевірки, на підставі комісійного висновку спеціалістів-філологів, мистецтвознавства та культури, ЗГІДНО З ЯКИМ ФАКТ ОБРАЗИ Президента України не підтвердився. В порушенні кримінальної справи стосовно Просяник Т. і Кривича В. ВІДМОВЛЕНО ЗА ВІДСУТНІСТЮ В ЇХ ДІЯХ СКЛАДУ ЗЛОЧИНУ. Перевіркою законності прийнятого рішення у Генеральній прокуратурі України підстав для скасування постанови про відмову у порушенні кримінальної справи НЕ ВБАЧАЄТЬСЯ».
Генеральний прокурор України М.Потебенько 16.11 2000 року

Ювілей є ювілей, і його треба «вшанувати». Це вам не жарти: виходить регіональна газета рік НЕЛЕГАЛЬНО у правовій державі. Виходить - і все тут. Як і виходила, як і буде це робити надалі. Причини зрозумілі: вони і в матюках на адресу газети «ґаранта» Кучми, і у відписках Генерального прокурора. Виходить типово: НІХТО НЕ ВИНЕН - ВСІМ СПАСИБІ. І тим, певне, хто розгромив комп’ютерну базу газети ще у 1996 році, хто у червні 2000 року, якраз на 10-річчя від дня заснування «Інформбюлетеня», повністю знищив архів газети, який збирався протягом 6 років. І тим кременчуцьким-полтавським «достойникам» (Горбенку-«пожежнику», Крикливцю-«архітектору», Биховцю- «захиснику охорони праці»), які закрили друкарню, що друкувала рівно рік тому 28-сторінкове наше видання. Сьогодні з річного політичного двобою воно вийшло всього лише 8-сторінковим... Але «Contra spem spero»! Немає смислу описувати всі «принади» життя газети протягом року, яка змушена шукати щотижня нелегального друку, бо дві спроби легального у Харкові та Києві закінчились вилученням накладу та вивезенням його з друкарень.

Газеті відмовлено у легальному друкові в усіх друкарнях Полтавської області. Про це написано немало. І не лише в нашому виданні. Про ситуацію навколо газети йдеться у двох книгах «Преса і влада», видавцями яких стала СЖУ та Інститут масової інформації і «Репортери без кордонів». І жодна відписка з МВС та СБУ тоді, як і зараз, не переконала працівників редакції в тому, що ці відомства не причетні до тиску на газету. Події року лише зайве підтвердили: вказівка «задавити» газету йшла від Кучми, а менші клерки різних мастей та рангів намагались ту вказівку виконати. Кажуть, що дехто в немилість через газету потрапив, а дехто - й «зірочки» на поганах збільшив. Неабияку роль у цій «доблесній» справі розправи над газетою грала ( й досі соло веде) Полтавська держадміністрація та її губернатор Є.Томін, людина старої номенклатурної школи та рабської відданості Кучмі. Саме за його вказівки обласне управління у справах преси та інформації «давило» на міську кременчуцьку та обласну прокуратури, аби ті таки порушили кримінальну справу за фактом публікацій в газеті.

Результати їхніх старань у відповідях Генпрокурора М.Потебенька. Чи треба зайве писати про те (читачі це добре знають) як протягом цілого року газета виборювала своє право на життя, на свободу слова? І виборює досі, по суті, опинившись за межами правового поля, оскільки змушена не повідомляти, де вона друкується.

Офіційне ж звернення до друкарень щодо можливості друку, кінчається зомбованою відповіддю їх директорів: немає технічних можливостей. Виявляється, ніхто, навіть головний ворог преси, за визначенням міжнародних організацій, президент Л.Кучма не має претензій до «Інформбюлетеня». Проти газети працює «тиха сапа» системи. Друк її блоковано. Багато хто з колишніх наших прибічників сьогодні так самі себе залякали, що бояться навіть переступити поріг редакції. І це закономірно: справжні друзі пізнаються в екстремальній ситуації. Але з газетою лишились читачі, яких, до речі, стало значно більше в усій Україні. Редакція приймає вітання з «неординарним» ювілеєм, дякує всім тим, хто залишався з нею протягом року і буде це робити надалі. Газета «Інформбюлетень» не має наміру відступати від своєї позиції, і надалі об’єктивно інформуватиме читачів про події в Україні. ПРАВДА супроти знахабнілої владної сили лишається головною зброєю незалежної преси.

додано: 25-07-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/996088255.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua