першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Володимир КОЗЛОВСЬКИЙ: "Справа Лазаренка обростає іменами" (РОСІ

додано: 25-07-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/996088729.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Коли відбудеться сам процес, ще неясно, тим більше, що прокуратура тільки що підкинула захисту роботи, і тієї треба буде розбиратися в нових обвинуваченнях, що пред'явлений Лазаренкові.

Новий звинувачувальний висновок по його справі значніше об'ємніший за старий, датованого 14 травня минулого року: у тому було 12 сторінок плюс пятисторінковий додаток з докладними координатами і планом каліфорнійського маєтку Лазаренка, конфіскації якого вимагає прокуратура, а в новому - 26 сторінок плюс той же самий додаток.

Аркушат збільшився не стільки за рахунок нових звинувачень (Лазаренку тепер інкримінують ще і шахрайство за допомогою засобів зв'язку, тобто банківські перекази незаконних баришів з метою відмивання), скільки за рахунок включення нових подробиць і імен.

За минулий рік слідчі явно проробили велику роботу, і справа Лазаренка обросла новою плоттю.

Родичі екс-прем'єра

Наприклад, у первісному звинувачувальному висновку стверджувалося, що 1992 року Лазаренко зустрівся з Петром Кириченко, що займався бізнесом на Україні, і зажадав, щоб той віддав половину своєї справи непойменованому родичу Лазаренка, а також платив йому 50% прибутку від свого непойменованого бізнесу, що його Кириченко з того моменту і робив.

У новій редакції цього документа говориться, що, будучи представником президента України в Дніпропетровську, Лазаренко змусив Кириченка віддати половину акцій компанії "Агроснабсбыт/АСС" своїй родичці Катерині Каровій, переказати 40 тисяч доларів на банківський рахунок, який контролювався Лазаренком, а також виплачувати йому половину доходів компанії.

1993 року Лазаренко познайомився з Олексієм Олександровичем Дитятковським, який "проживав у той час в Україні", і нібито примусив його віддати половину своєї компанії і надалі виплачувати йому відсоток від прибутку. Компанія називалася "Дніпронафта". Дитятковський нібито переказав половину її акцій на ім'я колишнього шофера, а потім соратника Лазаренка Леоніда Гадяцького.

Шість будинків і фальшиві накладні

Один новий епізод стосується афери, що її Лазаренко ніби-то провернув, уже будучи прем'єром, за допомогою компанії GHP, зареєстрованої 14 червня 1996 року в Панамі і контрольованої ним самим і - за дорученням - Петром Кириченком. 1997 року Лазаренко використовував свої високі повноваження і розпорядився, щоб українська Рада міністрів підписала з GHP контракт на поставку шести збірних будинків.

24 січня 1997 року та підписала контракт із каліфорнійською компанією Pacific Modern Homes, що підрядилася побудувати будинку за 524.763 долара і доставити їх в Україну. Коли вони прибули в Київ, люди Лазаренка представили в митницю фальшиву накладну, з якої виявлялося, що будинки поставлені компанією GHP, і що вона віддала за них 1.416.000 доларів. Половину різниці в 889.749 доларів Лазаренко нібито поклав у кишеню. Про долю другої половини нічого не говориться.

Новий звинувачувальний висновок, пред'явлення якого свідчить про те, що Лазаренко не співробітничає з наслідком, рясніє подібними деталями, хоча прокуратура прохоплюється, що на даній стадії він вважається абсолютно невинним. Хоча колишньому прем'єру теоретично загрожує астрономічний термін, вирок буде залежати від багатьох чинників і навряд чи буде обраховуватися десятиліттями.

додано: 25-07-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/996088729.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua